IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
    "...Въпреки известно намаление на печалбата (от 5,254 млн. лева на 4,271 млн. лева), мениджърският екип възнамерява да запази нивото на дивидентите..."
    x3news
    Нямаме аргументи да се оплакваме от мажоритарите. Дори при спадаща печалба, заявяват че няма да има промяна в дивидентната политика. Дано само през 2020-та този спад не се задълбочи. Тук каква е основната енегия, която се използва при производство? Ниската цена на газа дали ще се отрази положително? Или основните мощности са на ток?

    Коментар


    • "...Въпреки известно намаление на печалбата (от 5,254 млн. лева на 4,271 млн. лева), мениджърският екип възнамерява да запази нивото на дивидентите..."
      x3news

      Коментар


      • Броят акционери не им гарантира влизане в Софикс. Не е най-ликвидното дружество. Отделно са много на ръба с тези 778, ако служителите решат да осребряват бонуса. Но може и да са ги посъветвали да стискат поне до март...
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Следват парички по сметките скоро и напролет в Софикс
          Аз пак да се самоцитирам

          Коментар


          • хайде честити 778 акционера!

            Съгласно приетия Проект за разпределяне на акции на служители („Проектът”), на 11.12.2019 г. „Корадо – България” АД („Дружеството”) прехвърли на служителите на Дружеството, които отговарят на условията на Проекта, общо 11 055 броя акции на Дружеството. След това прехвърляне, от всички 12 000 броя акции на Дружеството, които бяха изкупени обратно за целта на реализирането на Проекта, в Дружеството останаха 945 акции.

            Коментар


            • Продажбите на Корадо спадат с 1.9% на годишна база за първите девет месеца на годината. Продажбите на радиатори за периода растат с 0.8% на годишна база, генерирайки 33.1 млн. лв. (спад от 1.9% на годишна база). Производството през периода спада с 1.5% на годишна база до 410 хил., което води до намаление на разходите за суровини (5.4% спад на годишна база до 21.6 млн. лв.). Разходите за труд растат с 18.1% на годишна база до 4 млн. лв., основно заради ръст при възнагражденията. В резултат на това оперативните разходи спадат с 0.3% на годишна база до 28 млн. лв. По-слабите продажби понижават и EBITDA с 10.4% на годишна база до 6.1 млн. лв., а нетната печалба достига 4.8 млн. лв. (спад от 12.9% на годишна база).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                Какъв е шансът да е по OTC сделката?
                Голям явно.
                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Явно си пропуснал, точно заради обявлинието качих сделките!...не се вижда такава сделка и е минала на

                  Корадо-България АД-Стражица
                  Друга нерегулирана информация11-10-2019 13:39

                  На 11.10.2019 г. „Корадо – България” АД („Дружеството”) придоби 12 000 (дванадесет хиляди) броя собствени акции, представляващи приблизително 0,09% от всички акции на Дружеството.
                  Сделката е минала на ОТС,но кой знае къде е обявена.На ОМП на БФБ я няма,a на пода няма прехвърлени толкова акции.Може и да видим сделката в бюлетина на ЦД,ако продавачът минава някоя граница.

                  Коментар


                  • И при мен е получен дивидента.

                    Коментар


                    • Дивидент

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Все пак не беше ли срока тука до 18-ти ,има още два дена.......

                        Явно си пропуснал, точно заради обявлинието качих сделките!...не се вижда такава сделка и е минала на

                        Корадо-България АД-Стражица
                        Друга нерегулирана информация11-10-2019 13:39

                        На 11.10.2019 г. „Корадо – България” АД („Дружеството”) придоби 12 000 (дванадесет хиляди) броя собствени акции, представляващи приблизително 0,09% от всички акции на Дружеството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          С 12 000бр./ на фармата бяха стотици пъти повече ?- мен ми беше интересно да гледам дали пазарно ще изпълнят решението, другото си е "мижай да те лажем",
                          Добро ти утро.Казваш малко били 12-13 000 бройки........Не ме питай как продавах единият път 2300,а другият 2600 бройки......А при тоя пазар видя как стана SFTRD на 6 кинта.А може и на 5,50 да иде,знае ли човек......P.S.Препоръки никакви нямам,всеки си има глава на раменете,или нещо друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            С 12 000бр./ на фармата бяха стотици пъти повече ?- мен ми беше интересно да гледам дали пазарно ще изпълнят решението, другото си е "мижай да те лажем",
                            Все пак не беше ли срока тука до 18-ти ,има още два дена.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                              И сега,като ги подарят на работниците си,че като настане една мъкаааа."Софарма" и "Софарма Трейдинг" N:2-3.Aaaa да поясня,че изсипването на папироси от''Софарма Трейдинг'' е от известен посредник подкрепено пак от ''работнически акции''.P.S.Никаква препоръка нямам и не вярвам тия някога да влязат в SOFIX-а.Трети път няма да се набутам.

                              С 12 000бр./ на фармата бяха стотици пъти повече ?- мен ми беше интересно да гледам дали пазарно ще изпълнят решението, другото си е "мижай да те лажем",

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                                А дивидента получихте ли го вече? Моля споделете / сигнализирайте?

                                Аз от началото на юни нямам тук(след майския дивидент), а чаках и по надолу, но явно няма да има и на скоро си взех на 6,40 ...какъв е смисъла да чакаш 0,10 като имаш премия от 0,5 /0,60 , а може би и още

                                Коментар

                                Working...
                                X