IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Аз пък действам според ситуацията - ....
    А сега каква е ситуацията ?
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
      Еми колеги, така е. Все се надявах, че руснаците ще покажат малко цивилизованост и ще дадат шанс на дипломацията за Украйна, но не... При това положение сипванията са логични, макар че аз засега се въздържам. От опит знам, че подобно първобитно шортене на нашия неликвиден пазар си е баш руска рулетка и можеш да загубиш много и бързо. За печеленето - според зависи, но обикновено полуделите бикове те смазват и печалбата остава минимална, особено като сметнеш и комисионните

      Поздрави и успех!
      За всичко си прав колега, ама за това, че руснаците можело да покажат цивилизованост, боже каква заблуда.

      Коментар


      • Подкрепям Батя и Дидо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          .... Сигурен кеш със солидна печалба сега изглежда доста по-добре от несигурен кеш след години, пък било то и с пъти по-голяма потенциална печалба.
          Еми въпрос на лична преценка и визия!
          Аз съм доволен че през 2001-ва не се хванах да следвам тази логика, както ми препоръчваха много "мъдри" роднини и приятели. Щях да си остана с парици колкото за една гарсониерка и да се хвана да бачкам на някой срещу 400-500 левчета заплатка

          Коментар


          • Еми колеги, така е. Все се надявах, че руснаците ще покажат малко цивилизованост и ще дадат шанс на дипломацията за Украйна, но не... При това положение сипванията са логични, макар че аз засега се въздържам. От опит знам, че подобно първобитно шортене на нашия неликвиден пазар си е баш руска рулетка и можеш да загубиш много и бързо. За печеленето - според зависи, но обикновено полуделите бикове те смазват и печалбата остава минимална, особено като сметнеш и комисионните

            Поздрави и успех!

            Коментар


            • Я съм си добре баце

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Който е отварял на 2,40 да му мисли... Моите са от 1,10-1,30 и мисля да ги затварям към 3,80-5 лв.
                Така че засега просто наблюдавам мача и отвреме навреме помагам на ликвидността - колкото да не скучая, не че пари се правят от игра в спреда на БФБ-ту
                Аз пък действам според ситуацията - купувах миналата година между 1.30 и 1.50, от началото на годината до сега направяих няколко успешни врътки и като резултат средната ми цена падна с няколко стотинки, а сега последно прецених, че рискът вече не си заслужава чак толкова (хем, че и графиката вече изглежда доста зле) и продадох 20-тина процента от акциите си със скромните 50-тина процента печалба.

                Може и до 6-7-8 лева да стигне цената, но не ми се чака с години. Сигурен кеш със солидна печалба сега изглежда доста по-добре от несигурен кеш след години, пък било то и с пъти по-голяма потенциална печалба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                  Репа ли затваряте?
                  Който е отварял на 2,40 да му мисли... Моите са от 1,10-1,30 и мисля да ги затварям към 3,80-5 лв.
                  Така че засега просто наблюдавам мача и отвреме навреме помагам на ликвидността - колкото да не скучая, не че пари се правят от игра в спреда на БФБ-ту

                  Коментар


                  • Репа ли затваряте?

                    Коментар


                    • Някой се облекчи.

                      Коментар


                      • жълти зъбки и нерви лабави.........!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                          Батя, би ли споделил как се осъществяват "пакетни сделки" през брокера? Дай малко детайли моля
                          Това не е кой знае каква философия - ако имаш пари и искаш да купиш наведнъж по-голямо количество акции, тогава звъниш на брокера си и му казваш, че имаш Xxx пари за харчене и искаш Yyy акции, и си готов да платиш за една акция Zzz лева.

                          Брокерът ти, ако е добър в работата си, би трябвало да е наясно дали на пазара има продавач с по-голям портфейл, съответно звъни на неговия брокер и се опитва да договори сделка, която да мине на един път. Ако стане - стане!

                          Същата философия е и ако имаш акции за продаване - звъниш на брокера, казваш каква цена искаш за акциите си и т.н. и т.н.

                          А понякога брокерът ти може директно да ти се обади с предложение, ако види, че искаш да купуваш много или ако искаш да продаваш много. Така се пести време и за него и за теб.

                          Толкова по въпроса. Не е голяма философия. Миналата седмица точно по този начин се отървах от малко акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Паниката не е добър съветник. Човек прави откровени глупости под нейно въздействие
                            При положение че на пазара има пакетен купувач, който както се видя мин. седмица беше готов да плаща по 2,17-2,18 за пакети от десетки хил. акции, ти да ръсиш по пазар и да мачкаш цената за да пласираш мизерни бройки, вместо да потърсиш съдействие от брокера си...
                            Абе верно е че си трябва и храна за акулите...

                            Батя, би ли споделил как се осъществяват "пакетни сделки" през брокера? Дай малко детайли моля

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                              С кои платформи могат да се виждат продавачи и купувачи?
                              С всяка платформа би трябвало да се вижда ответната страна по собствените сделки.

                              Виж, за останалите сделки, сключени от други хора/посредници - това по стандартите на XETRA се води привилегирована информация и не е публично достъпна.

                              Ако някой знае как може да се видят страните по дадена произволна сделка - моля, нека сподели! Ще ми е интересно да науча нещо ново!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
                                Много къдрава броика мина.Мисля,че поне един от зорлийте приключи
                                Тук обеми под 200-300 хил акции на ден няма какво изобщо да ги коментираме. Това че някой с 20-30-50 хил акции си е приключил пакета или продажбите, не означава абсолютно нищо. Спад 3% при 100К акции е ясно кой продава. По-важното е преди месец как се купуваха акциите от Пощата с обеми от по 400-500К акции и нагоре. Вярно тогава в Украйна не се стреляха чак толкова. Но и парите за 1 месец не са свършили, а дори напротив - увеличили са се, заедно с риск апетита.

                                Коментар

                                Working...
                                X