IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • хим е добре без значение кой е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dundo1 Разгледай мнение
      Лично според мен, евентуална победа на ГЕРБ и Сие ще ни тласнат към предсрочни избори, колкото и да не ми се иска. Това, естествено, ще има своето отражение върху борсовите котировки.
      Досега, по времето на ГЕРБ, не сме видели много позитиви за борсата, макар и "червените" да не ни подкрепят. Въпреки всичко, именно предсрочните избори миналата година бяха катализатор за ръста на борсата.
      Има много варианти, но повече ще знаем и ще имаме основи за анализи след изборите.
      А предполагам, че следващата седмица ще бъде богата и на корпоративни новини - все пак излизат голяма част от консолидираните отчети на емитентите и аз лично следя с интерес голяма част от тях.
      Така че ще погледаме малко Имам свободен кеш...при това над 50% от активите ми...но засега съм "hold", при това дългосрочен.

      Успех

      П.С. Не е препоръка за инвестиционни решения
      Без да политизирам темата, според мен нищо не би се променило, каквито и да са резултатите от изборите. Единствения вариант е ГЕРБ да вземат над 50% от местата, но това не ми се вижда реално. Както споменах за мен това не е причината.
      По-скоро големите се ослушват заради Украйна, а ние малките като виждаме, че няма никакво движение си траеме и събираме кешец за следващата вълна /било тя да е нагоре или надолЕ/.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        И аз това си го мислех като причина за слабата активност, но не виждам смисъл. И ГЕРБ да са първи, и БСП да са първи какво ще се промени? Едва ли някой ще вземе над 50%, едва ли българите ще се променим и бутнем това правителство. Та след изборите ще е същото.....
        15%,
        Първо до 30 май трябва да излезат дневния ред на годишните ОСА...
        Там винаги има интересни неща..
        Дивидент , обратно изкупуване , увеличение на капитала....
        Второ Избори...
        Нашите .. ГЕРБ и БСП играят.. кой кого и с колко ...
        АБВ , РБ , ББЦ.... начало и край на едни политическа кариера...
        ДПС ... бъдещ играч с ГЕРБ...
        Атака ...баланс на кабинета...
        Страха е дали някой няма да развали дисциплината...и да поиска пресрочни избори....
        Бареков се сили..
        Гоце колко е силен..
        Сидеров какво става....като крепител на кворума..
        Една загуба на ГЕРБ ще стане причина за излизане поне на 20 депутата от там...
        Една голяма победа на ГЕРБ ,Бареков и ББЦ ,РБ .... отива към предсрочни избори...наесен..

        Европа...
        Колко ще спечелят евроспептиците..
        Фарадж , Мари Льо пен , северна лига , Холанските и белгииски десни..
        говори се за 150 места...
        Лява или Дясна комисия на ЕС..
        На кантар с малка преднина на ЕНП....
        Много малка от 3-5 депутата...
        Различна перспектива на левите ..да му мислят банките и големите конгломерати... ..
        Според мен ще тръгнем нагоре ако социолозите не лъжат в момента....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          И аз това си го мислех като причина за слабата активност, но не виждам смисъл. И ГЕРБ да са първи, и БСП да са първи какво ще се промени? Едва ли някой ще вземе над 50%, едва ли българите ще се променим и бутнем това правителство. Та след изборите ще е същото.....
          Лично според мен, евентуална победа на ГЕРБ и Сие ще ни тласнат към предсрочни избори, колкото и да не ми се иска. Това, естествено, ще има своето отражение върху борсовите котировки.
          Досега, по времето на ГЕРБ, не сме видели много позитиви за борсата, макар и "червените" да не ни подкрепят. Въпреки всичко, именно предсрочните избори миналата година бяха катализатор за ръста на борсата.
          Има много варианти, но повече ще знаем и ще имаме основи за анализи след изборите.
          А предполагам, че следващата седмица ще бъде богата и на корпоративни новини - все пак излизат голяма част от консолидираните отчети на емитентите и аз лично следя с интерес голяма част от тях.
          Така че ще погледаме малко Имам свободен кеш...при това над 50% от активите ми...но засега съм "hold", при това дългосрочен.

          Успех

          П.С. Не е препоръка за инвестиционни решения

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dundo1 Разгледай мнение
            Колеги,

            Истината е, че в момента всички очакват изборите на 25.05., за да вземат каквито и да било решения касаещи инвестиции.
            И аз това си го мислех като причина за слабата активност, но не виждам смисъл. И ГЕРБ да са първи, и БСП да са първи какво ще се промени? Едва ли някой ще вземе над 50%, едва ли българите ще се променим и бутнем това правителство. Та след изборите ще е същото.....
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • [QUOTE=Монти;1059631666]Я виж какво предлагане има в ССВ до 1,50 над 70 К....
              Само на 1,34 какъв аисберг.... имаше ..
              Ако си прав трябваше да купуват до 1,4 без замисляне......
              Или то само за Хим важи....[/QUOT

              Такова огромно предлагане има, че брокерите постоянно ми звънят дали не искам да продавам на тези цени. Да видим обаче готови ли са купувачите отново да вдигнат цената, защото пакетчетата трябва да прелетят а предлагане тук май няма

              Коментар


              • Колеги,

                Истината е, че в момента всички очакват изборите на 25.05., за да вземат каквито и да било решения касаещи инвестиции. Тренда е бичи и това го показа пазара през последните 12 месеца. Обемите, на които ставаме свидетели напоследък също говорят за това. Предлагане и търсене винаги ще има, а разликата е в това кое взима превес. Към момента всички купувачи са в изчаквателна позиция и всяка негативна новина се отразява в цената.

                Напълно естествено е да има корекция след такова движение и едва ли по-опитните търгуващи би следвало да се учудват от това движение.
                Естествено всеки се води от личната си стратегия и времеви хоризонт на инвестициите си.

                Относно ТИМ-аджийските позиции - всички знаем какъв е потенциала за ръст, но следва да се потвърди стабилността на настоящото правителство, за да се успокоят инвеститорите. Естествено, движението по ХИМ, ЦКБ, ЗХБГ и ГАЗ диктува и една корекция, на която ставаме свидетели - все пак тук бяха записани едни от най-големите ръстове за последните 12 месеца.

                В общи линии, хладнокръвие и глобален поглед са ключа към рентабилност
                Аз лично съм дългосрочен и вярвам в пазара.
                Успех на всички търгуващи!

                П.С. Не е препоръка за вземане на решения, от които зависи бюджета на семейството Ви

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Carl Johnson Разгледай мнение
                  Ай стига 'е, 70К акции на ЦКБ пари ли са?! До кога ще се плашим от тия смешни цифри? Докога?!

                  Предлагане има тук-там, ама не е болка за умиране. Който гледа по-голямата картинка, му е ясно да не пипа много много и да не скача от цвят на цвят, ами да си седи мирно. Търсенето ще се забележи по-натам в някакъв момент, но ще е късно тогава.
                  По точно 74151 броя .....
                  При слизането надолу си взех...
                  Ако тръгне да се качва винаги мога да взема една 5 над 1,45....

                  Преди месец го направих... и после продадох на 1,6...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Я виж какво предлагане има в ССВ до 1,50 над 70 К....
                    Само на 1,34 какъв аисберг.... имаше ..
                    Ако си прав трябваше да купуват до 1,4 без замисляне......
                    Или то само за Хим важи....
                    Ай стига 'е, 70К акции на ЦКБ пари ли са?! До кога ще се плашим от тия смешни цифри? Докога?!

                    Предлагане има тук-там, ама не е болка за умиране. Който гледа по-голямата картинка, му е ясно да не пипа много много и да не скача от цвят на цвят, ами да си седи мирно. Търсенето ще се забележи по-натам в някакъв момент, но ще е късно тогава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Имаше едно време една култова чалга-балада "Камбаните звънят, а теб те нааама"
                      Мисля че в тая тема може да я перифразираме на "телефоните звънят, а предлагане няааама.."
                      Умната момци! Да няма после пак кисели физиономии...
                      Я виж какво предлагане има в ССВ до 1,50 над 70 К....
                      Само на 1,34 какъв аисберг.... имаше ..
                      Ако си прав трябваше да купуват до 1,4 без замисляне......
                      Или то само за Хим важи....

                      Коментар


                      • Имаше едно време една култова чалга-балада "Камбаните звънят, а теб те нааама"
                        Мисля че в тая тема може да я перифразираме на "телефоните звънят, а предлагане няааама.."
                        Умната момци! Да няма после пак кисели физиономии...

                        Коментар


                        • Четох преди няколко минути, че войските (руските) се изтеглят от границата с Украйна, ако това може да се счита за добра новина за борсата. Може би не директен сигнал но ако се успокоят нещата може да се отпуснат и кесиите повечко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                            +1
                            настъпи консолидационния момент тук...няма как да минем без него...иначе по-добре консолидация отколкото спад или срив на цената
                            Стига консолидации избори идват,пари трябват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              Умряла работа.Струва ми се че около тия нива ще се залъгваме.
                              +1
                              настъпи консолидационния момент тук...няма как да минем без него...иначе по-добре консолидация отколкото спад или срив на цената

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                                А пък най-добре ще е, ако следващата сделка стане направо на ниво 4.00лв.
                                Е ти пък , 4 си е подценено все пак

                                Коментар

                                Working...
                                X