IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Тъпо е аз да казвам, че грешиш, но наистина мисля така. Има много хора, които са далеч от финансовите пазари, имат крещяща нужда от пари /за да развиват бизнеса си/, в същото време имат невероятен бизнес и ненавиждат банките, кредитите и т.н.

    Относно среброто - не мога да проумея цена от 3-4 долара , но все пак отново ще имам 1 на ум.
    Най-елементарна сметка - печатат се пари и ЕЦБ очевидно ще ускори този процес. Това е редно да доведе до поскъпване на .........
    Сребото едва ли ще стане 3-4 долара !!!!
    Има толкова много приложения, (за разлика от златото) които биха го поели на 3 долара, че ... няма толкова сребро у майката земя !
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Като им е толкова добър бизнеса, как така имат крещяща нужда от пари
      Остави ги тях, представи си, че са различен тип хора. Аз няма за какво да лъжа - не съм им на постата, но просто ми повярвай. С една дума правят прогресия, но за всяка нова стъпка им трябват 50 000 лв., а те харчат много и трудно ги пестят.
      Имам намерение всички дивиденти, както и внасянията ми всеки месец да бъдат в сребро.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Тъпо е аз да казвам, че грешиш, но наистина мисля така. Има много хора, които са далеч от финансовите пазари, имат крещяща нужда от пари /за да развиват бизнеса си/, в същото време имат невероятен бизнес и ненавиждат банките, кредитите и т.н.

        Относно среброто - не мога да проумея цена от 3-4 долара , но все пак отново ще имам 1 на ум.
        Най-елементарна сметка - печатат се пари и ЕЦБ очевидно ще ускори този процес. Това е редно да доведе до поскъпване на .........
        Като им е толкова добър бизнеса, как така имат крещяща нужда от пари

        Помисли си за най-добрия бизнес в момента. Компанията която най много те кефи или да кажем кефи най-много по света. Да кажем Епъл - прекрасни продукти, прекрасни печалби, огромен кеш.

        Сигурен ли си че от Епъл от тук нататък ще изкарваш по 15% годишно - аз не съм.

        Е щом от Епъл не можеш да си сигурен че ще изкарваш по 15% годишно, как може някой с гаражен бизнес да претендира че той може да изкарва 15% годишно А то спрямо Епъл всеки бизнес в България е гаражен.
        Last edited by ravnovesie; 31.05.2014, 00:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Няма нищо сигурно дългосрочно с 15%. Ако има такова то или изобщо не е толкова сигурно или изобщо не е дългосрочно. Хората със собствен бизнес масово надценяват доходността която изкарват. Често бъркат оборота с печалбата така да се каже и още по често подценяват риска. Всъщност винаги подценяват риска.

          Среброто - ами може да падне и до 3-4 долара. То зад него няма някаква особена стойност.
          Тъпо е аз да казвам, че грешиш, но наистина мисля така. Има много хора, които са далеч от финансовите пазари, имат крещяща нужда от пари /за да развиват бизнеса си/, в същото време имат невероятен бизнес и ненавиждат банките, кредитите и т.н.

          Относно среброто - не мога да проумея цена от 3-4 долара , но все пак отново ще имам 1 на ум.
          Най-елементарна сметка - печатат се пари и ЕЦБ очевидно ще ускори този процес. Това е редно да доведе до поскъпване на .........
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Така е по форумите - изразните средства са малко и понякога интерпретацията на написаното е грешна. Приемам, че грешката е моя.

            Ами доходността на фонда от началото на съществуването му е около 6%, а очакванията ми са за годишна доходност от поне 5% при текущото ниво на инфлацията. Всичо над това е добре дошло.
            Е браво най-после да видим у форумо мъжка приказка, 100% откровеност, за разлика от батката/ Браво Давидов
            Иначе батката въведе тезата за избушеняците, - да да ама не!
            Контрапример -? -> за същото време, за което батката прави с тукашния избушеняк 250% - при софарма трейдинг - устоичив ръст 300% няма падане,
            мцх - устойчив ръст 300%, няма падане,
            хес - същото и т.н. Забележете, че повечето от неизбушеняците дават и дивидент ! (невключен в сметките с доходността)
            дори биовет с 300% е по-стабилен от хима
            така, чее ... - да ме прощава батката, ама може и да си яде ушите при избушеняците. Може в краткосрочен период да е захлебил - но "бъфет"-принципът е верен - добрата компания в края на краищата винаги бие избушляка
            И за да няма мрънканици - имам флагмански велпапета - привилегировани !!! напук на батката, който ги отрича ! Е, за топливо няма да му правя сечено, нека си ги играе там без мен !
            Last edited by precakanoto; 31.05.2014, 00:05.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Равния, много се радвам, че се включи в темата!
              Странно ми е, че за теб 15% /дългосрочен доход на година/ са много. Аз имам алтернативи за инвестиции в бизнеси на познати /достатъчно сигурни и с история/, които са ми някаква алтернатива.
              Както и да е, с риск да зацикля, искам да те питам отново за среброто, моята любов? Под 19 е вече, до къде би паднало според най-негативните ти прогнози?
              Все пак намирам някаква зависимост с СП500, ДАУ, ДАКС
              Няма нищо сигурно дългосрочно с 15%. Ако има такова то или изобщо не е толкова сигурно или изобщо не е дългосрочно. Хората със собствен бизнес масово надценяват доходността която изкарват. Често бъркат оборота с печалбата така да се каже и още по често подценяват риска. Всъщност винаги подценяват риска.

              Среброто - ами може да падне и до 3-4 долара. То зад него няма някаква особена стойност.

              Коментар


              • [QUOTE=ravnovesie;1059637535]15% е доста. Като върви нагоре пазара всеки може да докара 15%. въпроса е какво се случва като почне да пада пазара.

                При 12%...........
                То за това не се гледа толкова колко се изкарва по пътя нагоре - а какъв е очаквания спад по пътя надолу. Всеки си мисли че ще набие спирачки когато трябва. но реално малцина го правят.

                Това е въпросът ?- най обичам безплатни акции , не че са най "ПЕЧЕЛИВШИ" - но са без ангажимент ;- ИЗВОЮВАНА ПОБЕДА ! - и да е загубиш , ти вече си я ИЗВОЮВАЛ !
                и ПРЕСЛЕДВАМ СЛЕДВАЩИТЕ ВЪРХОВЕ !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  15% е доста. Като върви нагоре пазара всеки може да докара 15%. въпроса е какво се случва като почне да пада пазара.


                  То за това не се гледа толкова колко се изкарва по пътя нагоре - а какъв е очаквания спад по пътя надолу. Всеки си мисли че ще набие спирачки когато трябва. но реално малцина го правят.
                  Равния, много се радвам, че се включи в темата!
                  Странно ми е, че за теб 15% /дългосрочен доход на година/ са много. Аз имам алтернативи за инвестиции в бизнеси на познати /достатъчно сигурни и с история/, които са ми някаква алтернатива.
                  Както и да е, с риск да зацикля, искам да те питам отново за среброто, моята любов? Под 19 е вече, до къде би паднало според най-негативните ти прогнози?
                  Все пак намирам някаква зависимост с СП500, ДАУ, ДАКС

                  П.П. При тези резултати и цени на БФБ, аз НЕ бих инвестирал нито лев тук! това означава, че трябва да се пренасоча, но не като Давидов в ниско рискови фондове, а или в бизнес на приятели, или в алтернатива на акциите, която е обратнопропорционална на акциите - сребро !
                  Last edited by 15%; 30.05.2014, 23:54.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    За мен ако човек не може да прави 15% /за това никът ми е такъв/ на година, по-добре въобще да не се интересува и занимава с инвестиции. Дано не прозвучи много самонадеяно

                    Успех!
                    15% е доста. Като върви нагоре пазара всеки може да докара 15%. въпроса е какво се случва като почне да пада пазара.

                    При 12% среден дългосрочен ръст на пазара и 20% стандартно отклонение - да кажем горе долу, то при 15% означава че човек приема риск с 30% над пазара. С други думи може да се очаква че стандартното му отклонение ще е малко над 25%. При спад на пазара - не някаква си там корекция а истински спад пазара съвсем спокойно ще си падне с 2 стандартни отклонения и доста сигурно ще падне с 1 стандартно отклонение поне веднъж на няколко години. Т.е. при 15% нагоре може да се очаква при лошо развитие на нещата между 25 и 50% надолу.

                    То за това не се гледа толкова колко се изкарва по пътя нагоре - а какъв е очаквания спад по пътя надолу. Всеки си мисли че ще набие спирачки когато трябва. но реално малцина го правят. Повечето си инкасират голяма част от спада и за да се добави и унижение към болката има доста сериозна вероятност да излезат на дъното - то за това дъното обикновено се означава с капитулация - където продажбите са най-начими и след това влезат отново чак когато е минало най-стръмното покачване нагоре - та и шанса им да излезат с прилична доходност от спада сами си я унищожават.

                    Коментар


                    • ИВ"ДАВИДОВ - ТИ де отиде ?- хем доверие не храниш , пот не рониш -хем топъл хляб с мАсълце отказваш ! .......- а видиш ли каил си на ФъкАфонд да ги ДАРИШ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Няма проблем, аз по принцип по-скоро искам да науча нещо то този форум, отколкото да давам ъкъл
                        Благодаря за цифрите, но не смятам, че са достатъчно атрактивни. Може би греша, времето ще покаже.

                        За мен ако човек не може да прави 15% /за това никът ми е такъв/ на година, по-добре въобще да не се интересува и занимава с инвестиции. Дано не прозвучи много самонадеяно

                        Успех!
                        +++++
                        Аз съм заложил сходен критерии +10% на банковите лихви.
                        Другото е излишен риск. А това, което ivandavidov споменава като 99.9% сигурна е меко казано заблуда. Всеки може да сметне, че една лоша година за фонда може да го върне в първи клас .... каквито всички имаха и то не една
                        Както казва героя от един филм - конят е мой и ако трябва да се застреля аз ще го направя.
                        Та такова е и отношението ми към моите пари
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                          Така е по форумите - изразните средства са малко и понякога интерпретацията на написаното е грешна. Приемам, че грешката е моя.

                          Ами доходността на фонда от началото на съществуването му е около 6%, а очакванията ми са за годишна доходност от поне 5% при текущото ниво на инфлацията. Всичо над това е добре дошло.
                          Няма проблем, аз по принцип по-скоро искам да науча нещо то този форум, отколкото да давам ъкъл
                          Благодаря за цифрите, но не смятам, че са достатъчно атрактивни. Може би греша, времето ще покаже.

                          За мен ако човек не може да прави 15% /за това никът ми е такъв/ на година, по-добре въобще да не се интересува и занимава с инвестиции. Дано не прозвучи много самонадеяно

                          Успех!
                          Last edited by 15%; 30.05.2014, 21:03.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Давидов, явно си ме разбрал погрешно - въобще не исках да се заяждам, нито да се правя на умник, препоръчвайки ти АДСИЦ-и /те бяха просто пример/. Просто те попитах фонда, в който си инвестирал каква доходност има за последните 2-3 г. и каква очакваш от него през следващите 5г.? И аз не говоря за рискови инвестиции, но все пак трябва да се съпоставят нещата с конкретни цифри.
                            Така е по форумите - изразните средства са малко и понякога интерпретацията на написаното е грешна. Приемам, че грешката е моя.

                            Ами доходността на фонда от началото на съществуването му е около 6%, а очакванията ми са за годишна доходност от поне 5% при текущото ниво на инфлацията. Всичо над това е добре дошло.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                              Доходността при нискорисковите фондове е малка, но в сравнение с акциите е 99.9% сигурна. Нека не забравяме, че дивидентите не са гарантирани година за година, а и в общия случай никой не може да каже в какъв размер ще са, ако въобще ги има. Междувременно и никой не може да каже каква ще е цената на акцията. Може да се окаже, че няма дивидент, няма и капиталова печалба.

                              При нискорисковите фондове има предвидимост месец за месец каква ще е доходността, ако стандартното отклонение на фонда е под 1%. И при положение, че някои от тези фондове имат потенциал да бият повечето едногодишни лихви, предлагани от банките и то без обвързващи срокове, защо пък човек да не сложи пари там?

                              За неразбралите - в случая говоря за сигурност и предвидимост, а не за максимална печалба за сметка на волатилността/риска. Затова акциите и дивидентите им в случая не влизат в сметките.

                              П.П. Не разбрах за каква доходност ме питаш, но каквато и да е тя - не гадая бъдещето, а инвестирам и реагирам според ситуацията. Обикновено инвестициите ми са дългосрочни, но според ситуацията мога и да им намаля срочността.
                              Давидов, явно си ме разбрал погрешно - въобще не исках да се заяждам, нито да се правя на умник, препоръчвайки ти АДСИЦ-и /те бяха просто пример/. Просто те попитах фонда, в който си инвестирал каква доходност има за последните 2-3 г. и каква очакваш от него през следващите 5г.? И аз не говоря за рискови инвестиции, но все пак трябва да се съпоставят нещата с конкретни цифри.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Давидов, четох някъде, че си отклонил част от парите си в нискорисков фонд. Не смяташ ли, че там доходността е твърде малка и може да постигне без проблем от някои АДСИЦ-и например?

                                П.П. Каква е всъщност доходността през последните 2-3 г. и каква очакваш да бъде през следващите 5 г.?
                                Доходността при нискорисковите фондове е малка, но в сравнение с акциите е 99.9% сигурна. Нека не забравяме, че дивидентите не са гарантирани година за година, а и в общия случай никой не може да каже в какъв размер ще са, ако въобще ги има. Междувременно и никой не може да каже каква ще е цената на акцията. Може да се окаже, че няма дивидент, няма и капиталова печалба.

                                При нискорисковите фондове има предвидимост месец за месец каква ще е доходността, ако стандартното отклонение на фонда е под 1%. И при положение, че някои от тези фондове имат потенциал да бият повечето едногодишни лихви, предлагани от банките и то без обвързващи срокове, защо пък човек да не сложи пари там?

                                За неразбралите - в случая говоря за сигурност и предвидимост, а не за максимална печалба за сметка на волатилността/риска. Затова акциите и дивидентите им в случая не влизат в сметките.

                                П.П. Не разбрах за каква доходност ме питаш, но каквато и да е тя - не гадая бъдещето, а инвестирам и реагирам според ситуацията. Обикновено инвестициите ми са дългосрочни, но според ситуацията мога и да им намаля срочността.

                                Коментар

                                Working...
                                X