IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
    като фалира катебето акцията беше около 1,80, като дойде кризата с Гърция 1,65. като свърши ваканцията на народните представители 1,40
    Корелациите по нашите ширини, нямат нищо общо с тези на нормалните пазари. Но както казва един приятел: Тука е така!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
      Ситуация в момента и тук и на БФБ-то от началото на годината е - Жълти зъбки, нерви лабави, мечки хоро играят. Мойта средна е 1.61 и аз бях за едни бързо 30-40 стинки сега Есента, ама .... на пук на раздвижването на икономиката сме на 1.4. Няма какво да се лъжем, сантимента в момента е много лайнян
      като фалира катебето акцията беше около 1,80, като дойде кризата с Гърция 1,65. като свърши ваканцията на народните представители 1,40

      Коментар


      • Ситуация в момента и тук и на БФБ-то от началото на годината е - Жълти зъбки, нерви лабави, мечки хоро играят. Мойта средна е 1.61 и аз бях за едни бързо 30-40 стинки сега Есента, ама .... на пук на раздвижването на икономиката сме на 1.4. Няма какво да се лъжем, сантимента в момента е много лайнян

        Коментар


        • Тука пичове, много тегава работа ми се струва!
          Спомням си като реших да се завърна на БФБ,беше късната пролет, май месец, тогава си направих и регистрацйката за форума!
          Викам си сега ще обявят по съществен ръст на БВПто, то просто се усещаше във въздуха, а и по край пенсионните фондове нещата ще се поуспокоят, та викам си аз, борсичката хич да не ще живне поне малко!
          Хима си го харесвам, заради бизнеса и активите, но се забавих и точно когато реших да влизам имаше големи купувачи и дръпна към 2 лева, аз успявах в дните да усреднявам по-ниско от пазарните и съм на средна 1,85 в момента. Ама кел файда дет се вика! Вместо бързи пари до 2,40 както го мислех!
          Потъвация!
          Това, което обаче ме притеснява е не толкова ниските цени в момента, а факта, че за разлика от други години, когато борсичката все пак есента е успявала да живне, то сега след непрестанните антирекорди по ликвидност ситуацията е доста "корава", ако мога така да се изразя. Отскоците и дъната, все по трудно ще намират подкрепа, за разлика от друг път в текущата конюнктура!
          Лошото при пенсионните фондове е, че те все поече гледат на запад, където са ръстовете, а настъпят ли корекциите там, то те ще се стресират и "посвият" да отмине вятъра, дет севика, и едва ли тогава в онзи момент ще погледнат точно към БФБ и нейните подценени активи!
          Успех на всички съинвеститори!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
            Малко сте се объркали тука двамата с Марио(Хаирс..off), на Батя стария ник е Спекулант, а не спекуланта.
            сега пък няма и окончаването да им вардим на всички... моя
            грешка... ок

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
              Кога изплащат дивидента по привилигированите?
              Всички дивиденти /без АДСИЦ/ се плащат до 3 месеца от ОСА. В "нашия случай" - до 30 Септември.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Кога изплащат дивидента по привилигированите?
                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  аз пък вчера отворих едно репо и взех от на някой пакета

                  да видим какво ще стане по-нататък...
                  каквото става с всички репа при падащ маркет....Не ти го пожелавам ,защото почна да се очовечваш и да мислиш трезво....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    - ХВАНАХ се , гад с топките! - забравил съм, /старост не арост/ че списваш и друг "портрет", а и лични си разменяхме по време на исипванията ,- но ти си ВИСОКА топка ...
                    Малко сте се объркали тука двамата с Марио(Хаирс..off), на Батя стария ник е Спекулант, а не спекуланта.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                      Аз пък вчера продадох една четвърт от пакета и ми се струва че ще има още спад поне до 1 - 1.2 ,но времето ще покаже!

                      Връщайки се година и полoвина назад когато акцията беше 2 лв и отгоре сегашните нива също бяха "блянове" и "немислими" ,но се случиха,така че нищо не виждам за момента да пречи да падне още!.......гръмва някое и друго репо например....
                      аз пък вчера отворих едно репо и взех от на някой пакета

                      да видим какво ще стане по-нататък...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                        ОК. За 1 г. Хима е 32.04% надолу... Моля да ми обясните переспективите тук за да се включа ако реша да играя вабанк или поне какви са надеждите пред компанията
                        Ако изгледаш сегашния влак, другия ще е след 2 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                          Връщайки се година и полoвина назад когато акцията беше 2 лв и отгоре сегашните нива също бяха "блянове" и "немислими" ,но се случиха,така че нищо не виждам за момента да пречи да падне още!.......гръмва някое и друго репо например.....
                          Гледам и при ЦЦБ-то някой от доста време се напъва да излиза на 1лв засега намира купувачи......по-нататък не се знае ......защо?
                          ПП:иначе със сигурност ме бъркате с друг,не съм ползвал друг ник досега,относително отскоро съм на борсата и приемам съвети всякaкви
                          Батя, каквА ти беше средната тук? 1.45 по мой спомен..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                            тука според мен остъргахме дъното...по надолу едва ли ще видим като цена...бях решил да добавям под 1.40(между 1.30-1.35) ама нещо не ми се получи...колкото за посока нагоре-раздвижването ще е може би след решението на ФЕД за лихвите и след края на изборите в Гърция....
                            Не е Препоръка!!!
                            И за Терафонда така говореше преди време ама виж какво се случва. Имам предвид, че прогнозираше цени много над реалните.

                            Коментар


                            • тука според мен остъргахме дъното...по надолу едва ли ще видим като цена...бях решил да добавям под 1.40(между 1.30-1.35) ама нещо не ми се получи...колкото за посока нагоре-раздвижването ще е може би след решението на ФЕД за лихвите и след края на изборите в Гърция....
                              Не е Препоръка!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Артио си намери купувачи на под 70 ст. За остатъка се намериха батковци на 1,10.


                                Имам тук и не продавам


                                - Прав си! Ако си забелязал, в спорове не желая да влизам и обикновено показвам "плевнята", а другото си е избор и съждения !

                                Коментар

                                Working...
                                X