IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
    Това може да се случи само ако има голям продавач на крупен пакт акции - над 2-3% от капитала или ако безвремието на БФБ продължи от сегашните 2 г. до още 5-6 години така Пенсионните ще имат тогава над 20 милиарда лева активи и ще продължават да вкарват само жълти стотинчици на БФБ, оборора ще е средно по 50 хиляди на ден
    Пфууу в тоя балоняк ли си се набил. Тази цена е прекалено висока ще има разпродажби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
      предния път през 2013г. акцията слезе до 1,20

      през януари 2009г. дъното беше на 1,16

      пробием ли тази подкрепа на 1,16-1,20 лв. при ХИМ то следващата спирка е 1 лев, а последващата "цел" 0,65 лв.

      не е препоръка да се ходи до 65-а спирка
      Това може да се случи само ако има голям продавач на крупен пакт акции - над 2-3% от капитала или ако безвремието на БФБ продължи от сегашните 2 г. до още 5-6 години така Пенсионните ще имат тогава над 20 милиарда лева активи и ще продължават да вкарват само жълти стотинчици на БФБ, оборора ще е средно по 50 хиляди на ден
      Bulls on BSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
        Що да няма подпиране,какво според теб се случи предния път когато акцията слезе до 1.20....според мен даже отново ще има такова вече на 1.10!
        предния път през 2013г. акцията слезе до 1,20

        през януари 2009г. дъното беше на 1,16

        пробием ли тази подкрепа на 1,16-1,20 лв. при ХИМ то следващата спирка е 1 лев, а последващата "цел" 0,65 лв.

        не е препоръка да се ходи до 65-а спирка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jorkata_pz
          Падат не само тея ама и другите, защото хората разпродават и насочват парите към чуждите пазари, тъй като БФБ е един голям ташак
          +1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
            Нито един сериозен коментар Плюене, плюене и "радост", че някой се е набутал, а друг още не или поне не тук. Аз да си призная си мисля, че компанията е доста подценена. Холдинга има дейност и тя определено е печеливша. Плаща си дивидента и не вярвам да му се случи нещо кой знае колко непредвидимо. Да обикновенните едва ли ще имат дивидент но нито дейностите му са печеливши, а акциите са определено най-търгуваните на нещото наречено БФБ. Може би скоро ще рискувам да закупя малко за да се пробвам поне... Липсва обаче сериозен коментар и информация за съжаление.
            Ти пък да говориш за сериозни коментари точно в този си коментар ли намери?

            " Аз да си призная си мисля, че компанията е доста подценена. Холдинга има дейност и тя определено е печеливша." - то и дюнерджийницата до нас има дейност и е печеливша. Как това е обвързано с цената на акция според теб?

            "Плаща си дивидента и не вярвам да му се случи нещо кой знае колко непредвидимо." Плаща дивидент по привилигированите, което е единствената причина някой някога да ги е пазарувал. От началото на съществуването им до сега платените дивиденти са засенчени от срива на цената. Всички привилигировани ще се конвертират в обикновени след 3 месеца. И дивидента вероятно ще остане само спомен.

            Понеже те предизвиквам да ми отговориш с факти, което е повече от ясно че ти НЯМА да направиш, аз ще ти дам малко такива за размисъл.

            Четири поредни години приходите са под тези от 2010.

            Net Income намалява всяка следваща година, като се е сринал с 50% за 5 години

            ROE 5%


            Никакъв растеж, никакво развитие. Ако им намалеят приходите с 10% ще излязат на загуба и няма да мръднат нагоре.

            Никаква инициатива от страна на мениджмънта да поясни повече за дейността на холдинга, въпреки че е сред водещите по пазарна капитализация и активи компания на БФБ.

            Коментар


            • http://www.investor.bg/evropa/334/a/...nerite-212773/

              Когато чуете и видите такава компания на БФБ, веднага пълнете, давайте си парите и се радвайте на късмета си .....
              Бягайте далеч от разни крайцери, самолетоносачи и подводни лодки......Капитаните им не са си доучили занаята, газят плитко и не гледат за подводни камъни...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                Нито един сериозен коментар Плюене, плюене и "радост", че някой се е набутал, а друг още не или поне не тук. Аз да си призная си мисля, че компанията е доста подценена. Холдинга има дейност и тя определено е печеливша. Плаща си дивидента и не вярвам да му се случи нещо кой знае колко непредвидимо. Да обикновенните едва ли ще имат дивидент но нито дейностите му са печеливши, а акциите са определено най-търгуваните на нещото наречено БФБ. Може би скоро ще рискувам да закупя малко за да се пробвам поне... Липсва обаче сериозен коментар и информация за съжаление.
                ама ,като цъкнеш на профила на компанията и видиш една година назад кво се е случило и си викаш : дали ще има изплуване.

                по принцип отчети не чета ,щот не им разбирам,ама и да им разбирам ,сигурен ли съм ,че не са лъжа

                да се включи някой от ръководството във форума и да поразясни

                правят го други компании по другите теми

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                  Нито един сериозен коментар Плюене, плюене и "радост", че някой се е набутал, а друг още не или поне не тук. Аз да си призная си мисля, че компанията е доста подценена. Холдинга има дейност и тя определено е печеливша. Плаща си дивидента и не вярвам да му се случи нещо кой знае колко непредвидимо. Да обикновенните едва ли ще имат дивидент но нито дейностите му са печеливши, а акциите са определено най-търгуваните на нещото наречено БФБ. Може би скоро ще рискувам да закупя малко за да се пробвам поне... Липсва обаче сериозен коментар и информация за съжаление.
                  Вече и те не се търгуват често и им се загуби едно най ценните им качества.

                  Коментар


                  • Нито един сериозен коментар Плюене, плюене и "радост", че някой се е набутал, а друг още не или поне не тук. Аз да си призная си мисля, че компанията е доста подценена. Холдинга има дейност и тя определено е печеливша. Плаща си дивидента и не вярвам да му се случи нещо кой знае колко непредвидимо. Да обикновенните едва ли ще имат дивидент но нито дейностите му са печеливши, а акциите са определено най-търгуваните на нещото наречено БФБ. Може би скоро ще рискувам да закупя малко за да се пробвам поне... Липсва обаче сериозен коментар и информация за съжаление.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от corruptedmarket101 Разгледай мнение
                      На фалиралия инвеститор са тези качества, Трябва ви разум и малко знания, за да спрете да купувате огромни пробити холдинги
                      От висотата на някакъв безценен опит и успешни инвестиции ли си позволявате да давате напътствия или просто така, да се чувствате значим в безмисленото си съществуване!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Осем минаха досега- може да са 10-15...Търпение и упоритост, това за мен са най важните качества на инвеститора
                        На фалиралия инвеститор са тези качества, Трябва ви разум и малко знания, за да спрете да купувате огромни пробити холдинги

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Осем минаха досега- може да са 10-15...Търпение и упоритост, това за мен са най важните качества на инвеститора

                          Коментар


                          • Осем минаха досега- може да са 10-15...Търпение и упоритост, това за мен са най важните качества на инвеститора

                            Коментар


                            • 8 години са бая време, иска се сериозно търпение..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                                възможно ли е да има изплуване тук? след такова дълго потъване...
                                В миналото имаше и по-голямо потъване, ама пък после какво изплуване имаше, колко апартамента се купиха...

                                Коментар

                                Working...
                                X