IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
    Позволи ми да не се съглася с теб. Нашата борса е показала многократно, че случващото се около нея не я вълнува. Хим според мен в момента са под натиск с разпродаването на онези големи пакети. След като приключат ще видим бързо отскачане като ластик.
    *не е препоръка.
    Живеем в свободна държава - позволено ти е да правиш каквото искаш, стига да е в рамките на закона!
    BSE is dark and full of terrors...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
      CHIM, както и другите позиции от групата, имат шанс да потеглят нагоре само ако скоро има ясна индикация, че UK остава в EU. При излизане на UK от EU най-вероятно ще сме волатилни, но съвсем скоро всичко ще се оправи. Светът не свършва."
      Позволи ми да не се съглася с теб. Нашата борса е показала многократно, че случващото се около нея не я вълнува. Хим според мен в момента са под натиск с разпродаването на онези големи пакети. След като приключат ще видим бързо отскачане като ластик.
      *не е препоръка.

      Коментар


      • CHIM, както и другите позиции от групата, имат шанс да потеглят нагоре само ако скоро има ясна индикация, че UK остава в EU. При излизане на UK от EU най-вероятно ще сме волатилни, но съвсем скоро всичко ще се оправи. Светът не свършва.

        Най-неприятно ще е ако положението остане каквото е сега още няколко месеца/години. Неяснотата е най-големият враг на борсовия инвеститор и може да се окаже най-добрият приятел на борсовия спекулант. Имайки предвид от колко време само купувам акции, без да ги продавам, аз съм 100% инвеститор.

        Ситуацията с дивидентите е положителен знак, но... какво друго се променя в положителна посока? Да не би отчетите да показват повишаване на приходи или печалби? Да не би разходите значително са се свили? Или може би бизнесът на групата се е разширил значително?

        Ами не! През последните години, поне на хартия, бизнесът на групата се свива, печалбите намаляват, а бъдещето, поне на хартия, не е чак толкова розово. Затова и цената падна почти до номинал. Хайде сега някой да сметне колко поредни години с дивидент са нужни, за да стигне цената на CHIM от номинал до 1.40.

        Слухът за дивидент веднага беше изконсумиран, заедно с вярата и надеждата, че някъде в бъдещето холдингът ще регистрира някакво положително развитие.

        Или както са казали мъдрите хора: "The night is dark and full of terrors..."
        BSE is dark and full of terrors...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
          причини да не играете играта винаги ще си намерите

          преди ревяхте, че големите си уговарят сделките по телефона и не може да се доберете да "гепите" някоя бройка ....................... а сега когато ви се дава възможност да изкарате някоя хилядарка доводите да не играете са ви други...

          никой не може да ви помогне
          Уж ние ревем, а ти се заяждаш. Аз тази игра я играя от 4-5 години и винаги съм си споделял портфейла. Не продавам, защото имам надежда, че Керезов не ни е излъгал, а не купувам, тъй като сегашната цена е около средната ми и не ми се налага да усреднявам. Ако падне до 1,15 примерно ще си допълня, просто това си е моя си логика. Отговарям ти на заяждането само защото не съм попадал на друго твое такова, по принцип гледам да не се занимавам с такива лични простотии. Ще те помоля и ти да споделиш портфейла си, средните си цени и кога си придобивал акциите си.

          Вярвам, че и този път така ще стане. Това, че са минали повечко бройки последните дни не значи, че е краят на пакета според мен. На закриващия аукцион днес останаха за продан около 200 000 бройки ако не се лъжа, а това според мен не са всички.Може тези дни да му ги супят пакетно, но може и да се забавят, което ще значи и падане на цената
          Last edited by 15%; 29.06.2016, 19:51.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
            Е ти нали мислиш заради нас

            Грижа се....
            щото може да попаднете нЕкога под попечителство ,колко ли ще ви чакат наследниците ....
            познавам случай за подобно дело в съда за купуване на акции в зърнени храни за 40 К а парите са били теглени от застраховка на сина около пълнолетие и ипотека на магазини който са били с двойна собственост....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Що да не продаде на 1,50 лв....
              как беше една напред ,две назад....
              вчерашното врабче е по вкусно от сънищата за паница с портокали....
              Добре ми дойдоха за пица.....
              А можехте да помислите защо мажо си прокара кюфтетата вчера а не днес...
              Но мисловната дейност в тази тема е на мнооого ниско ниво....
              Има хора които само се втренчват в монитора ама нищо не виждат .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Що да не продаде на 1,50 лв....
                как беше една напред ,две назад....
                вчерашното врабче е по вкусно от сънищата за паница с портокали....
                Добре ми дойдоха за пица.....
                А можехте да помислите защо мажо си прокара кюфтетата вчера а не днес...
                Но мисловната дейност в тази тема е на мнооого ниско ниво....
                Е ти нали мислиш заради нас

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                  причини да не играете играта винаги ще си намерите

                  преди ревяхте, че големите си уговарят сделките по телефона и не може да се доберете да "гепите" някоя бройка ....................... а сега когато ви се дава възможност да изкарате някоя хилядарка доводите да не играете са ви други...

                  никой не може да ви помогне
                  Що да не продаде на 1,50 лв....
                  как беше една напред ,две назад....
                  вчерашното врабче е по вкусно от сънищата за паница с портокали....
                  Добре ми дойдоха за пица.....
                  А можехте да помислите защо мажо си прокара кюфтетата вчера а не днес...
                  Но мисловната дейност в тази тема е на мнооого ниско ниво....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Аз лично не играя, тъй като не искам да продам наличните си бройки, а съм си наумил да купувам около 1,15 ако стигне дотам. Ако не стигне, просто ще си остана с настоящите.
                    Поставям доста хора под общ знаменател, тъй като големите аскове ги купува 1 бик. Не виждам да се включва някой активно да му помага. Разбира се има изключения, но те според мен изкарват пари за "пица" /което не е лошо и както е модерно да се казва/ и като отхапят малко веднага се пуска аск на цена малко под заветните 1,325.
                    +

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Аз лично не играя, тъй като не искам да продам наличните си бройки, а съм си наумил да купувам около 1,15 ако стигне дотам. Ако не стигне, просто ще си остана с настоящите.
                      Поставям доста хора под общ знаменател, тъй като големите аскове ги купува 1 бик. Не виждам да се включва някой активно да му помага. Разбира се има изключения, но те според мен изкарват пари за "пица" /което не е лошо и както е модерно да се казва/ и като отхапят малко веднага се пуска аск на цена малко под заветните 1,325.
                      причини да не играете играта винаги ще си намерите

                      преди ревяхте, че големите си уговарят сделките по телефона и не може да се доберете да "гепите" някоя бройка ....................... а сега когато ви се дава възможност да изкарате някоя хилядарка доводите да не играете са ви други...

                      никой не може да ви помогне
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Борбата днес е голяма
                        Не може да е вечно. Само да не стане: "Ахо, ихо и накрая - тихо"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                          и защо не играеш, а гледаш отстрани?

                          и не поставяй всички под един знаменател
                          Аз лично не играя, тъй като не искам да продам наличните си бройки, а съм си наумил да купувам около 1,15 ако стигне дотам. Ако не стигне, просто ще си остана с настоящите.
                          Поставям доста хора под общ знаменател, тъй като големите аскове ги купува 1 бик. Не виждам да се включва някой активно да му помага. Разбира се има изключения, но те според мен изкарват пари за "пица" /което не е лошо и както е модерно да се казва/ и като отхапят малко веднага се пуска аск на цена малко под заветните 1,325.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Флагмана си е флагман !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Борбата днес е голяма
                              мда

                              ебана пак продава като разпоретина

                              струва ми се, че продавача е същия който месеци наред излизаше при обикновените сега разпродава "бившите привилегировани"...
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Нали ликвидност искаме - ето я! Само че се случва обичайното - една мечка се бие с един бик, а всички останали само ги гледаме отстрани и чакаме да видим кой ще победи, та да му целуваме ръка
                                и защо не играеш, а гледаш отстрани?

                                и не поставяй всички под един знаменател
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X