IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
    Грешиш в схващанията - аз гледам да съм реалист. Около ТИМ / Химимпорт винаги е имало (и ще продължи да има) пълно слънчево затъмнение, което буди съмнения до колко дивидентната политика ще се запази през следващите няколко години.

    Пак да напомня, че предишните дивиденти бяха гарантирани по проспект и гласуването на дивидента също беше задължително, отново по проспект. При сегашния дивидент няма такива задължения, съответно година за година никой нищо не може да каже.

    Това с разпределянето на около 1/3 от цялата печалба под формата на дивидент е изцяло неофициално, неформално и необвързващо изказване на г-н. Керезов. Никой не споменава, че в дългото изречение, където той споменава за това разпределение на 1/3 от печалбата, той също така споменава и още няколко важни и доуточняващи детайли, но аудиторията чува само "1/3 от печалбата ще се разпределя между акционерите" и всички приемат това изказване като абсолютна гаранция, че ще имаме дивидент през следващите няколко години.

    Със сигурност по тази позиция имам повече акции, отколкото повечето коментиращи тук, така че изцяло в моя полза е ако дивидентната политика се запази и междувременно цената на акцията се повиши.
    "Пак да напомня, че предишните дивиденти бяха гарантирани по проспект и гласуването на дивидента също беше задължително, отново по проспект. "

    Беше кумулативен дивидента. С други думи можеше 5 години да не го плащат, но накрая преди падеж на емисията да изплатят всичко накуп. Хим от няколко години водят негласна политика, че като обещаят нещо се спазва. Не го тръбят с фанфари, но всичките им действия до този момент показват именно това. Аз лично вярвам на Керезов и си мсиля, че скоро ще започнат да правят и срещи с миноритарите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
      Грешиш в схващанията - аз гледам да съм реалист. Около ТИМ / Химимпорт винаги е имало (и ще продължи да има) пълно слънчево затъмнение, което буди съмнения до колко дивидентната политика ще се запази през следващите няколко години.

      Пак да напомня, че предишните дивиденти бяха гарантирани по проспект и гласуването на дивидента също беше задължително, отново по проспект. При сегашния дивидент няма такива задължения, съответно година за година никой нищо не може да каже.

      Това с разпределянето на около 1/3 от цялата печалба под формата на дивидент е изцяло неофициално, неформално и необвързващо изказване на г-н. Керезов. Никой не споменава, че в дългото изречение, където той споменава за това разпределение на 1/3 от печалбата, той също така споменава и още няколко важни и доуточняващи детайли, но аудиторията чува само "1/3 от печалбата ще се разпределя между акционерите" и всички приемат това изказване като абсолютна гаранция, че ще имаме дивидент през следващите няколко години.

      Със сигурност по тази позиция имам повече акции, отколкото повечето коментиращи тук, така че изцяло в моя полза е ако дивидентната политика се запази и междувременно цената на акцията се повиши.
      Евала за повечето от 10К акции,адмирации за това.Ама що ли не ти вярвам а???!!!!P.S. Аз на никого нищо не препоръчвам,винаги купувам на кило,който ме познава знае.Мисля,че си откровен Трол,е може......и да греша,знае ли човек.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
        Грешиш в схващанията - аз гледам да съм реалист. Около ТИМ / Химимпорт винаги е имало (и ще продължи да има) пълно слънчево затъмнение, което буди съмнения до колко дивидентната политика ще се запази през следващите няколко години.

        Пак да напомня, че предишните дивиденти бяха гарантирани по проспект и гласуването на дивидента също беше задължително, отново по проспект. При сегашния дивидент няма такива задължения, съответно година за година никой нищо не може да каже.

        Това с разпределянето на около 1/3 от цялата печалба под формата на дивидент е изцяло неофициално, неформално и необвързващо изказване на г-н. Керезов. Никой не споменава, че в дългото изречение, където той споменава за това разпределение на 1/3 от печалбата, той също така споменава и още няколко важни и доуточняващи детайли, но аудиторията чува само "1/3 от печалбата ще се разпределя между акционерите" и всички приемат това изказване като абсолютна гаранция, че ще имаме дивидент през следващите няколко години.

        Със сигурност по тази позиция имам повече акции, отколкото повечето коментиращи тук, така че изцяло в моя полза е ако дивидентната политика се запази и междувременно цената на акцията се повиши.
        Благодаря за отговора, но отново не можах да разбера дали не вярваш в думите на Керезов или не вярваш, че ще има печалба, от която да се раздават дивиденти.
        В рамките на 1-2 часа задавам един и същ въпрос към двама съфорумци: "след като имате толкова много и не вярвате в бъдещето, защо не продавате?"
        Моля те, не приемай поста ми заяждане, това е просто любопитство от моя страна!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Доколкото разбирам, ти си от песимистите по позицията. Без да те убеждавам в нищо, искам да попитам в какво не вярваш - в това, че ще дават мин 30% дивидент или, че ще изкарват някаква печалба, от която да се дава дивидент?
          Грешиш в схващанията - аз гледам да съм реалист. Около ТИМ / Химимпорт винаги е имало (и ще продължи да има) пълно слънчево затъмнение, което буди съмнения до колко дивидентната политика ще се запази през следващите няколко години.

          Пак да напомня, че предишните дивиденти бяха гарантирани по проспект и гласуването на дивидента също беше задължително, отново по проспект. При сегашния дивидент няма такива задължения, съответно година за година никой нищо не може да каже.

          Това с разпределянето на около 1/3 от цялата печалба под формата на дивидент е изцяло неофициално, неформално и необвързващо изказване на г-н. Керезов. Никой не споменава, че в дългото изречение, където той споменава за това разпределение на 1/3 от печалбата, той също така споменава и още няколко важни и доуточняващи детайли, но аудиторията чува само "1/3 от печалбата ще се разпределя между акционерите" и всички приемат това изказване като абсолютна гаранция, че ще имаме дивидент през следващите няколко години.

          Със сигурност по тази позиция имам повече акции, отколкото повечето коментиращи тук, така че изцяло в моя полза е ако дивидентната политика се запази и междувременно цената на акцията се повиши.
          BSE is dark and full of terrors...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
            Мда, още един съфорумец си спечели игнор от мен.

            Форумът може и да не се ъпдейтне в близките години, но качеството значително се подобрява след няколко качествени игнора.
            Доколкото разбирам, ти си от песимистите по позицията. Без да те убеждавам в нищо, искам да попитам в какво не вярваш - в това, че ще дават мин 30% дивидент или, че ще изкарват някаква печалба, от която да се дава дивидент?
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Мда, още един съфорумец си спечели игнор от мен.

              Форумът може и да не се ъпдейтне в близките години, но качеството значително се подобрява след няколко качествени игнора.
              BSE is dark and full of terrors...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                леле-мале!
                Мдааа не съм ЗАСЛУЖИЛ ИНВЕСТИТОР

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Щото Хим-а вече е изостанал и е въпрос на дни да дръпне на първото място..... четох някъде че щом албената тръгва значи повлича
                  леле-мале!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Защо ги държиш "и едните, и другите" /кои са другите?/ все още, след като не вярваш в нищо? Защо просто не ги продадеш и не си купиш нещо друго, в което виждаш потенциал?
                    Щото Хим-а вече е изостанал и е въпрос на дни да дръпне на първото място..... четох някъде че щом албената тръгва значи повлича

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                      Привилегировани вече няма ,тук продаваме очаквания ,но явно никой не се вързва
                      Не е препоръка ,имам и от едните и от другите
                      Защо ги държиш "и едните, и другите" /кои са другите?/ все още, след като не вярваш в нищо? Защо просто не ги продадеш и не си купиш нещо друго, в което виждаш потенциал?
                      Last edited by 15%; 29.08.2016, 21:51.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Привилегировани вече няма ,тук продаваме очаквания ,но явно никой не се вързва
                        Не е препоръка ,имам и от едните и от другите
                        Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                        6 дивидента получих ..................... това ли е еднократното?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                          тва е типична бай-ганювщина в най-чист вид.
                          Тенденция... Ква тенденция те гони бе байно - гласуваха го на ОСА. Тенденция е цвета на розовите ти прашки.

                          6 години плащаха като попове по 20 стинки на акция. И пак било малко на средна цена от леф и педесе с 15% годишна дивидентска доходност...

                          Като те е страх стой си в боксониерата в Орландовци и гледай мача без да участваш.
                          Дигна ми настроението пич.Наздраве удрям му едни "100 Гайди" в момента. Тролове като тоя бол тука....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                            По непривилегированите акции за момента е нула-кратно с тенденцията да стане еднократно. Догодина... я камилата, я камиларя...
                            тва е типична бай-ганювщина в най-чист вид.
                            Тенденция... Ква тенденция те гони бе байно - гласуваха го на ОСА. Тенденция е цвета на розовите ти прашки.

                            6 години плащаха като попове по 20 стинки на акция. И пак било малко на средна цена от леф и педесе с 15% годишна дивидентска доходност...

                            Като те е страх стой си в боксониерата в Орландовци и гледай мача без да участваш.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                              По непривилегированите акции за момента е нула-кратно с тенденцията да стане еднократно. Догодина... я камилата, я камиларя...
                              6 поредни години получавах дивидент
                              октомври месец ще получа още 2 дивидента
                              в момента в който конвертираха привилегированите акции обявиха, че ще продължат да дават дивидент
                              сами са решили, че ще продължат да дават дивидент и сами са го обявили --- нито са имали зор да обещават дивидент, нито са "събирали" пари от пазара за да обещават дивидент или каквото и да било

                              камилите, камиларите, пирамидите и фараоните ги търси някъде другаде .............. в ХИМ-а ги няма...
                              Last edited by _1912_; 29.08.2016, 20:28.
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                                6 дивидента получих ..................... това ли е еднократното?
                                По непривилегированите акции за момента е нула-кратно с тенденцията да стане еднократно. Догодина... я камилата, я камиларя...
                                BSE is dark and full of terrors...

                                Коментар

                                Working...
                                X