IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тя нека акцията се раздвижи и пазара се активизира, а дивидента тук е един много положителен, пожелателен бонус, който както го има, така може и да го няма сега го има и т.к. аз ценя г-н Керезов, считам че остане и занапред.

    по-големите въпросителни са около дивидентната политика при някои други позиции от групата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Аз мисля ,че дивидента тука ще е редовен занапред.( поне така каза г-н Керезов миналата година )
      Първоначално изпратено от polki
      миналата година г-н Керезов 50 пъти натърти, че са раздали 70% от печалбата, а тази година нищо не казва ............ за догодина ще видим дали изобщо ще обявят печалба
      Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      А и като отпадне задължението за прив. акции може би ще е и по - голям.
      Първоначално изпратено от polki
      да, може да вземем по 1-2% ................ супер ще е...
      Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Засега разпределят около 50 % от печалбата.
      Първоначално изпратено от polki
      миналата година 70%, тази година 50%, а следващата не повече от 30% ................ а, на бас
      Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Остава догодина да разпределят и по другите дъщерни дружества.
      Първоначално изпратено от polki
      а дано, ама ............... нататък сам довърши изречението
      от прочетеното от форума останах с убеждение, че наистина се разпределя половината от печалбата за 2016 г.

      Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Засега разпределят около 50 % от печалбата.
      но снощи като погледнах числата ми се стори, че е предложено на ОСА да се гласува 63% от печалбата да се разпредели...

      тези 63% значително се различават от анонсираните във форума "около 50% от печалбата" и ми се струва, че по-скоро числото се доближава до миналогодишните 70% които бяха дадени като дивидент

      така, че нека да видим какво ще се гласува на ОСА и тогава ще правим окончателни сметки и изводи

      ========================

      още не е преполовила годината и се правят сметки за следващия дивидент и се прогнозира печалбата за 2017 година ............... но ще се включа и аз в предсказанията

      и така .......... смятам, че чистата печалба на ХИМ ще е под 30 млн. и по-скоро ще е в порядъка на 28-30 млн. за 2017 г., а дивидента който ще се разпредели ще е 6,5 ст.

      ========================

      не е препоръка - имам акции
      Last edited by polki; 30.05.2017, 10:32.
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Може да ви се стори доста оптимистично, но тръгнах да смятам какъв би бил дивидента за следващата година, ако всичко /тенденцията при печалбата и % на разпределение/ се запази като тази година. Еми изкарвам го 11,5 ст., чисто математически и без никакви врътки и манипулации . Въобще нямам представа какво ще се случи, просто сметки. Имам акции.

        Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
        Last edited by 15%; 29.05.2017, 22:52.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Явна подкрепа с айсберг купува на 1.71лв. Цената върви нагоре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            ти четеш бъдещето ли
            Иска ми се но не винаги успявам. Това число е за тая година

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

              5.4 ст.
              ти четеш бъдещето ли
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                като си спомня годините на дивата борса малииии каква скръб беше :-))))
                При онова торнадо и магаретата летяха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                  Привет,

                  Според мен е спрял с продажбите и използва еуфорията около дивидента, за да може да се качи цената и след това отново да се включи в продажните !
                  Като гледам търсенето, поне видимат а част, не изглежда да няма интерес :-) Ето и тук https://money.bg/business/himimport-...nerite-si.html
                  Трябва медиите да започнат да пишат за дивидентно даващите компании на борсата, които последните години започнаха да стават все повече, а като си спомня годините на дивата борса малииии каква скръб беше :-))))

                  Коментар


                  • Привет,

                    Според мен е спрял с продажбите и използва еуфорията около дивидента, за да може да се качи цената и след това отново да се включи в продажните !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
                      Трудно върви​
                      Този дето продаваше до 1.7лв. и спираше цената явно ги свърши!

                      Коментар


                      • Трудно върви​
                        Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Еми да, и по-не се правят грешки като е кръгличко
                          Вдигнах таргета си за Q3 тук на 3 лева кръгло

                          Коментар


                          • "Химимпорт" предлага по 0,054 лв

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                              Предполагам за покупката на ЧЕЗ
                              Здравей, O2! Някаква реална и достоверна информация имаш ли по темата ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                                Не съм очаквал повече от 3-4 стотинки и затова съм доволен. От размера. Основната причина да съм тук - определено не е дивидента. Даже се колебая дали да не закръгля нагоре бройката. Поне Батя така ме учи - по-лесно се смята с кръгла бройка
                                Еми да, и по-не се правят грешки като е кръгличко

                                Коментар

                                Working...
                                X