IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

    реална дейност и при дъщерните няма, с изкл. ЦКБ. всички други са парлама и касички, а този тук е майка на която се отчитат
    Доста си заблуден колега! Не казвам че всичките им дружества чупят бизнеса, но пък да е само ЦКБ... изпадаш в крайности!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      И ква точно реална дейност очакваш от хординг - там по дефиниция дейността е финансова , реалната дейност е в дъщерните дружества....
      реална дейност и при дъщерните няма, с изкл. ЦКБ. всички други са парлама и касички, а този тук е майка на която се отчитат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

        дивидентите хубаво, макар и жалки на фона на "печалбите". няма и причина за друго поскъпване, т.к. НЯМА никаква реална дейност, а само прехвърляне от ляво надясно с цел симулиране на дейност! нека си стои, само да не пада
        И ква точно реална дейност очакваш от хординг - там по дефиниция дейността е финансова , реалната дейност е в дъщерните дружества....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Поне нещо се случва.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от *M*M* Разгледай мнение

            Нали показаха печалба за първото тримесечие +30%, ами за второто............. !!!
            Само за информация - ръстът на печалбата първо тримесечие дойде от данъчни истории, печалбата преди данъци беше без изменение в неконсолидирания и с по-скромен ръст в консолидирания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

              дивидентите хубаво, макар и жалки на фона на "печалбите". няма и причина за друго поскъпване, т.к. НЯМА никаква реална дейност, а само прехвърляне от ляво надясно с цел симулиране на дейност! нека си стои, само да не пада
              Нали показаха печалба за първото тримесечие +30%, ами за второто............. !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                От началото на годината акцията е нараснала с повече от 4%, от юли 2016 г. е нараснала с цели 40% и дивидент даде. Много мрънкате, направо сте досадни!
                п.п. Имах, продадох и вече нямам и едва ли скоро пак ще имам, но защо на бялото казвате черно?
                Пич, от юли 2016-та само Sofix е нараснал с повече от 60%, така че 40% ръст на Хим-а не е кой знае какво. А пък ръст от 4% от началото на годината, измерен пак през Sofix, е едно огромно нищо! Много шум вдигаш, реални нищо не казваш и ставаш досаден!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от *M*M* Разгледай мнение
                  Това е стабилна акция. Не поскъпва, но си стои на едно и също място. Даже и дивиденти дават.
                  дивидентите хубаво, макар и жалки на фона на "печалбите". няма и причина за друго поскъпване, т.к. НЯМА никаква реална дейност, а само прехвърляне от ляво надясно с цел симулиране на дейност! нека си стои, само да не пада

                  Коментар


                  • От началото на годината акцията е нараснала с повече от 4%, от юли 2016 г. е нараснала с цели 40% и дивидент даде. Много мрънкате, направо сте досадни!
                    п.п. Имах, продадох и вече нямам и едва ли скоро пак ще имам, но защо на бялото казвате черно?

                    Коментар


                    • Това е стабилна акция. Не поскъпва, но си стои на едно и също място. Даже и дивиденти дават.
                      Last edited by *M*M*; 27.07.2017, 10:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Този, който ти купи апартамент в "столицата"!
                        тук и апартаменти ли подаряват вече?
                        Химимпорт винаги за мен е бил влакчето на ужасите в Дисни ленда(БФБ). Ненадейно и рязко може да поскъпне точно когато никой не очаква и после може да стагнира с месеци, докато цари оживление по останалите позиции. Винаги съм го имал за една тъмна и неясна материя, забулена в тайнственост и без желание за прозрачност. Липсата на диалог, прозрачност и липсата на фокус в развитието през годините на БФБ май отблъсна доста големи инвеститори, за съжаление. Така както успяха да изградят стройна бизнес империя, така можеха да наемат мениджмънт, който да изчисти мъртвите части от холдинга и насочи развитието в дадена посока, но не искат. Има някаква крещяща арогантност.

                        От друга страна ЦКБ и Армеец вървят доста добре. Доста колеги смениха банката и отидоха там изкушени от най-ниските лихви по кредитните продукти. ПОК ЦКБ Сила вече управлява над 1млрд лева. Виждаме, че могат да създават и качество - България он еър и Блумбърг тв. Аз лично вярвам, че макар и сегашните проблеми със закъсненията на България еър, то там има потенциал за растеж - ръст на вътрешните полети, ръст и на полетите обработени от летищата на Фрапорт. Вярвам че и догодина евро-чиновниците няма да се возят в нискотарифни полети, а ще наливат още пари на компанията

                        Успех на всички!

                        п.п. имам 100бр и искам някоя мансарда с изглед към морето
                        Last edited by tony1975; 27.07.2017, 06:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                          Странно нещо слагат големи бидове ниско ,а като тръгнат да продават и ги наближат ги отдръпват......
                          значи посоката е ясна ................... дано не паднем под 1,7

                          когато нещата се обърнат и започнат да слагат големи аскове високо,а като тръгнат да им ги купуват и ги наближат вземат да ги отдръпват значи започваме да летим

                          някой ден и това ще се случи, но не знам кога и не знам дали ще е по тази позиция

                          не е препоръка - имам от тези акции
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Този, който ти купи апартамент в "столицата"!
                            ако от този холдинг си беше купил наистина хапартамент нямаше да забрави никога

                            иначе някой като пише небивалици (напр. за 2000% профит на година при ХИМ) после бързо забравя какви ги е дробил...
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                              Кой е този частен холдинг, че ми стана интересно!
                              Този, който ти купи апартамент в "столицата"!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                                Под частен имах предвид не-държавен, ако не си разбрал или просто се намираш на приказка
                                Аз под "частен" разбирам да не е публичен, когато говорим за БФБ. Различно тълкуване. ОК, разбрахме се, всичко е ток и жица!

                                Коментар

                                Working...
                                X