IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ще дадеш на бедните ли ?
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Къде е дивидента, питам аз и отговор не ща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение
        Не съм сигурен дали бъркам но няма ли остатък по гарантирания дивидент по привелигированите? Около 9ст на акция ми се върти в главвата, че оставаше.

        Така е, чакаме повече пари!

        Коментар


        • Разгеле, сделки
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение
            Не съм сигурен дали бъркам но няма ли остатък по гарантирания дивидент по привелигированите? Около 9ст на акция ми се върти в главвата, че оставаше.
            Прав си. И него чакаме

            Коментар


            • Не съм сигурен дали бъркам но няма ли остатък по гарантирания дивидент по привелигированите? Около 9ст на акция ми се върти в главвата, че оставаше.
              колкото толкова

              Коментар


              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                Мен пък ме интересува един друг въпрос. Защо масово тук във форума преобладава мнението, че раздадения дивидент ще бъде едва ли не моментално реинвестиран в акции на ХИМ, и съответно цената ще се качи? Ако махнем акциите на мажо остават някъде към 2.4 милиона лева - тези пари ако наистина идат 100% за покупки на ХИМ сигурно ще доведат до покачване. Но защо сте толкова сигурни в това? Аз лично не съм убеден, че моят дивидент ще иде точно за това.

                P.S. Имам акции.
                Щото са по-бързи и съобразителни от ПФ ...
                Ама това не е задължително

                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Не мисля че настроението е масово да се реинвестира в ХИМ . Че ще реинвестират -да, но не само в ХИМ.
                  При цена 1.7 той все пка е удобен. Хората могат да инвестират всичките 17 лева дивидент. А в Монбат например ще останат едни 5 лева....
                  Или в моя случай на колосалните 112 лв дивидент. Дали ще бързам да ги реинвестирам... Когато и където стане ще е.
                  Last edited by VNM; 26.09.2017, 13:49.

                  Коментар


                  • Мен пък ме интересува един друг въпрос. Защо масово тук във форума преобладава мнението, че раздадения дивидент ще бъде едва ли не моментално реинвестиран в акции на ХИМ, и съответно цената ще се качи? Ако махнем акциите на мажо остават някъде към 2.4 милиона лева - тези пари ако наистина идат 100% за покупки на ХИМ сигурно ще доведат до покачване. Но защо сте толкова сигурни в това? Аз лично не съм убеден, че моят дивидент ще иде точно за това.

                    P.S. Имам акции.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Какво му е на днешния ден особеното, а?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Коментарите за "закъснелият дивидент" истински ме забавляват....
                        Колко хора познавате, които имайки някакво плащане го правят доста преди крайният срок - ей така да не им моткат парите по джобовете
                        +1

                        Коментар


                        • Коментарите за "закъснелият дивидент" истински ме забавляват....
                          Колко хора познавате, които имайки някакво плащане го правят доста преди крайният срок - ей така да не им моткат парите по джобовете
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Brazilia231 Разгледай мнение
                            Някой знае ли има ли санкции за дружествата ако не преведат дивидента в установения от закона срок,а го забавят с месец,два или повече?
                            Мислиш ли че щяха да дадат дивидент, ако щяха да закъсняват?
                            Просто нямаше да дадат...

                            Коментар


                            • Някой знае ли има ли санкции за дружествата ако не преведат дивидента в установения от закона срок,а го забавят с месец,два или повече?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                мерси за инфото ............... все по-рядко и все по-малко обръщам внимание на новините за БФБ

                                лятото от КФН "говореха" за месец след ОСА да е срока за дивидента, но явно, че мажоритарите са наложили "среден" вариант
                                Е нали преди време ти хвалеше Хима тва, Хима онова... Разхареса ли го, ко стана?
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X