IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мдаа , предстои наваксване спрямо Софарма, изостанахме май с 2 години

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Тони какво е това приложение?
      Investing.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        чертичките полудяха тука...


        Тони какво е това приложение?

        Коментар


        • чертичките полудяха тука...



          Last edited by tony1975; 06.01.2018, 17:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

            Кеш от маркет мейкърите/посредниците в БГ? И после се прехвърля на фонда, след като се запише кешът от чужбина.

            Като влезе голям клиет нали правят същото,- по заявка му набират количествата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              Ако е ОК нормативно...
              Важното е, че тая седмица поне Флагмана изтупа от прахоляка славата пък дано върне и блясъка.
              И пак е въпроса за половин милион акции или 1 млн. лева къде отидоха.
              Не съм сигурен как стоят нещата нормативно. Има вероятност да разсъждавам погрешно. Вероятно ще се разбере до дни. Имам и стискам палци
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                Кеш от маркет мейкърите/посредниците в БГ? И после се прехвърля на фонда, след като се запише кешът от чужбина.
                Ако е ОК нормативно...
                Важното е, че тая седмица поне Флагмана изтупа от прахоляка славата пък дано върне и блясъка.
                И пак е въпроса за половин милион акции или 1 млн. лева къде отидоха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                  Е питам как с кеша на етф на Софикс ще купуват без до два дни да го отразят. Не съм го гледал как се движи, но назад споменах, че няма промяна в кеша.
                  Да не говорим чак след 10 да обявят промяната в кеша.
                  Т. Е. АКО купуват от организацията зад фонда следва да е по друг параграф. Нямам идея как биха могли, но мисля може и друг да действа авансово.
                  Монти доста се заиграваше сходно покрай Абн Амро.
                  Без препоръки!
                  Кеш от маркет мейкърите/посредниците в БГ? И после се прехвърля на фонда, след като се запише кешът от чужбина.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                    Интересен въпрос

                    Лично аз се върнах два месеца назад, но се чудя дали има връзка между ЦД и сайта на БФБ? По-интересно ми е ако съм средностатистически германец или британец с интерес към капиталовия пазар в България, къде мога да намеря точна, пълна и коректна информация за компаниите търгувани на БФБ? Без да е необходимо да се лутам по разни сайтове, за да сравнявам и проверявам информацията публикувана в тях. Не говоря за платени специализирани сайтове, търся елементарна информация като коефициенти, печалба, загуба, инфо. за дивиденти, развитие през годините и т.н. Проверявам в Yahoo, Bloomberg, проверявам в BSE има нещо, но не съм сигурен какво е ???

                    По темата: според ЦД през последните два месеца няма промяна на ФФ, но според официалната информация публикувана на сайта на БФБ промяна има. От 01.11.2017 до 05.01.2018 ФФ намаля от 23,75% до 21,01% или с 2,74% , намалят и броя на акционерите от 3830 до 3736 или с 94, изтъргувани са общо 6 348 055бр. акции, цената на акцията се е покачила в този период с 16,52% от 1,749лв до 2,06лв. Препоръки и прогнози нямам, това са фактите всеки може да ги тълкува както иска. Лично аз очаквам с нетърпение периода от 10 до края на месеца + отчетите. Успех на всички инвестиращи
                    Аз на връзка между тях не разчитам. Но двете институции отчитат различно фф и затова оптималният вариант е с инфото от БФБ. За една шепа акции.
                    Вчера реших да видя как е на ОТС. Влизам в сайта, организация на търговията и няма раздел ОТС. През Гугъл го намери - там си е. Дали Хрома го е скрил, дали друго. Но последна по позицията е на 29.12. 120 000 на 1.80.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      Затова питам, понеже не съм наясно точно с изискванията към фонда. Но ако на 11-ти е листването там, няма ли тогава да се обяви промяната в кеша?
                      Е питам как с кеша на етф на Софикс ще купуват без до два дни да го отразят. Не съм го гледал как се движи, но назад споменах, че няма промяна в кеша.
                      Да не говорим чак след 10 да обявят промяната в кеша.
                      Т. Е. АКО купуват от организацията зад фонда следва да е по друг параграф. Нямам идея как биха могли, но мисля може и друг да действа авансово.
                      Монти доста се заиграваше сходно покрай Абн Амро.
                      Без препоръки!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        Промяната в ФФ е 0.07 % или 167 752 акции. Рестото от над 520 хил. акции е интересно все пак къде отиде.
                        Интересен въпрос

                        Лично аз се върнах два месеца назад, но се чудя дали има връзка между ЦД и сайта на БФБ? По-интересно ми е ако съм средностатистически германец или британец с интерес към капиталовия пазар в България, къде мога да намеря точна, пълна и коректна информация за компаниите търгувани на БФБ? Без да е необходимо да се лутам по разни сайтове, за да сравнявам и проверявам информацията публикувана в тях. Не говоря за платени специализирани сайтове, търся елементарна информация като коефициенти, печалба, загуба, инфо. за дивиденти, развитие през годините и т.н. Проверявам в Yahoo, Bloomberg, проверявам в BSE има нещо, но не съм сигурен какво е ???

                        По темата: според ЦД през последните два месеца няма промяна на ФФ, но според официалната информация публикувана на сайта на БФБ промяна има. От 01.11.2017 до 05.01.2018 ФФ намаля от 23,75% до 21,01% или с 2,74% , намалят и броя на акционерите от 3830 до 3736 или с 94, изтъргувани са общо 6 348 055бр. акции, цената на акцията се е покачила в този период с 16,52% от 1,749лв до 2,06лв. Препоръки и прогнози нямам, това са фактите всеки може да ги тълкува както иска. Лично аз очаквам с нетърпение периода от 10 до края на месеца + отчетите. Успех на всички инвестиращи
                        Last edited by Innocent; 06.01.2018, 11:30.

                        Коментар


                        • Затова питам, понеже не съм наясно точно с изискванията към фонда. Но ако на 11-ти е листването там, няма ли тогава да се обяви промяната в кеша?
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                            Тия покупки да са от фонда без промяна на кеша?
                            не разбирам теорията.
                            В четвъртък имаше едни изсипвания които върнаха леко цената до 1,85 преди да завършим над 1,90.Клъвнах малко - сипали са ми Реал Финанс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                              Хора... Върти ми се нещо в главата сега... Възможно ли е да се изкупуват тези акции от ETF-ът, който ще издаде дялове за маркет мейкърите във Франкфурт? Както вече забелязахме, там мениджърите търгуват малко преди самото събитие - малко преди промяната на позициите и тежестите в софикс, те вече разместват портфейла. Та и тук така...
                              Не разполагам с официално инфо, просто мое мнение и повод за размисъл през уикенда
                              Ако теорията ми е вярна, то има вероятност този растеж да е продиктуван точно от листването и съответно след 11-ти да няма кой знае каква промяна, ако няма сериозни записвания.
                              Тия покупки да са от фонда без промяна на кеша?

                              Коментар


                              • Хора... Върти ми се нещо в главата сега... Възможно ли е да се изкупуват тези акции от ETF-ът, който ще издаде дялове за маркет мейкърите във Франкфурт? Както вече забелязахме, там мениджърите търгуват малко преди самото събитие - малко преди промяната на позициите и тежестите в софикс, те вече разместват портфейла. Та и тук така...
                                Не разполагам с официално инфо, просто мое мнение и повод за размисъл през уикенда
                                Ако теорията ми е вярна, то има вероятност този растеж да е продиктуван точно от листването и съответно след 11-ти да няма кой знае каква промяна, ако няма сериозни записвания.
                                Last edited by TheSkorpion; 06.01.2018, 11:03.
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X