IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
    Аз съм от тези дето продадоха, ами какво правим - чакаме пак на 1,67
    Според мен забравяме за тези нива без силно форсмажорно обстоятелство.
    На 8 и 9 ноември пакетно прелетяха 2 000 000 акции при цена 1.73.
    На 22 декември минаха още 1 600 000 в пакет на цена 1. 74.
    По мои сметки това са последни бройки от чуждите капитали влезли 2006-2007г при цени от 4лв/ IPO/ до 14 лв/ това поне беше цената на 4% купени от Julius Baer, които се изнесоха малко по-късно/.
    Лично аз залагам на теорията, че тук "мажо" изстиска търпението ни до последно и сега ни прибира акциите на смешни цени. Остава въпроса защо, след като дълго ни убеждаваше, че не му пука за цената, сега така щедро ни дарява с доходност?
    Вариант 1 - продажба на дял и търсене на по-висока цена??? Едва ли.
    Вариант 2 - нужда от изсветляване на доходите по данъчни и политически причини, чрез висока дивидентна политика, а тогава колкото по-малко акционери на трапезата, толкова по - добре. Залагам на този вариант и след известно обиране, на цени около 2 лева, надявам се да видим следваща стъпка от 2.3лв , после както очаква Батя - 3, а ако е останал " жив партньор" може и с повече да го съблазнят.
    Това разбира се е само моя теория, но толкова спокоен по тази позиция не съм се чувствал и се чудя дали си струва малки врътки при отделните нива по пътя или да "затварям очите" и да погледна цената при обявяване на дивидента
    Мечтите ми не са препоръка за търговия с акциите на компанията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
      Аз съм от тези дето продадоха, ами какво правим - чакаме пак на 1,67
      Повечето от вас са активни играчи и няма да издържат парите им дълго време да бездействат. Ще се хванете някъде другаде по хорото

      Коментар


      • Аз съм от тези дето продадоха, ами какво правим - чакаме пак на 1,67

        Коментар


        • Че има голям копувач, има. Няма значение кой е той. По любопитно ми е какво правят инвеститорите с милионите, които взеха след като излязоха от Хима-а? Не вярвам да ги вкарат депозити или да напуснат борсата. Със сигурност търсят къде да ги вкарата на борсат ни. Така, че умната.
          Last edited by realista; 09.01.2018, 11:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

            интересно.... мога да си представя само какво ще стане, когато се включат ИПтата "Гьобелс ГмбХ" и "Борман АГ"
            Само да не се яви някой мустакат гезелшафт, че ептен я втасахме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              няма логика!
              Някой ИП например "Гьоринг АД" е поел ангажимент да подържа ликвидност с дяловете на етф-а в Германия. Той няма какво да прави на БФБ - това си е работа на етф-а...не разбирам как ММ там ще изкупува определена позиция тук - никаква връзка между двете!
              интересно.... мога да си представя само какво ще стане, когато се включат ИПтата "Гьобелс ГмбХ" и "Борман АГ"

              Коментар


              • Разсъждавам в тази посока понеже няколко поста по-назад се прокрадна идеята подобно занимание да прави някой тук в българия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Г-н Василев от Експат написа в темата за ЕТФ че към момента си имат маркетмейкъри във Германия .....може те да са големия купувач !!!!!
                  няма логика!
                  Някой ИП например "Гьоринг АД" е поел ангажимент да подържа ликвидност с дяловете на етф-а в Германия. Той няма какво да прави на БФБ - това си е работа на етф-а...не разбирам как ММ там ще изкупува определена позиция тук - никаква връзка между двете!

                  Коментар


                  • Не знам защо тук изобщо дискутирате вероятността, купувачът да е свързан с ЕТФ-а. За мен тази вероятност клони към 0.

                    Тук или купува мажо или някой голям инвеститор /може дори да е чужд/.

                    Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    Г-н Василев от Експат написа в темата за ЕТФ че към момента си имат маркетмейкъри във Германия .....може те да са големия купувач !!!!!

                    Коментар


                    • Г-н Василев от Експат написа в темата за ЕТФ че към момента си имат маркетмейкъри във Германия .....може те да са големия купувач !!!!!

                      Коментар


                      • Листваният в Лондон фонд Black Sea Property, който индиректно се свързва с групата "Химимпорт", ще вложи до 3.5 млн. евро за да придобие къмпинг "Градина" до Созопол. Средствата са набрани чрез увеличение на капитала на фонда, записано в по-голямата си част от досегашните акционери.

                        Това, както и намерението за покупка на имот по българското Черноморие, става ясно от съобщение на купувача до инвеститорите от 19 декември 2017 г.. А самата сделка за 100% от капитала на дружеството "Къмпинг Градина" вече е финализирана с договор от същата дата и отразена в Търговския регистър. Реална смяна на контрола няма, като и досега ваканционния имот се свързваше косвено с "Химимпорт".

                        Коментар


                        • Следващ таргет 2,29 лв........

                          Коментар


                          • Цената расте, акционерите намаляват.Докога ли ще е така?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                              Да, цялата година беше мъка, а другите направиха по 50 до 100%.Сега е наш ред.Интересно ми е сега, когато Софарма е вързана за 4,27ллв. дали някои от тях ще дойдат и при нас да участват в играта? Отиваме към голяма игра и то с цифри. Новите правила на БФБ разширяват спреда, а от там и процентното изменение на цената на акцията. След 2лв. може да видим и двуцифрени ръстове!
                              Има логика в зададеният въпрос ...и след всяка поредна сесия става все по-ясно ...

                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • както е тръгнало, скоро ще има включвания от изплашени участници, заради рязкото "набъбване" на акционерното им състояние
                                пожелателно за всички, които са увеличили участието си в смутните страховити времена

                                Коментар

                                Working...
                                X