IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като гледам изтъргуваните обеми, ордерите купува - продава, якото изкупуване от "БАТКО", мъката, през която мина акцията последните години, като се сетя как другите акции поскъпнаха с по 50 до 100 % и то само за миналата година, а и как СОФАРМА я вързаха за неопределено време на 4,27лв., явно дойде видъов ден или както се казва изгря слънце и на нашата улица. Сега е наш ред.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      3 лв на първо време ако издухаме стабилно 2.40
      Българският търговец винаги се стреми към 100% печалба,който и да купува няма да си играе на дребно,
      40-50 ст са нищо.
      Last edited by Grosss; 10.01.2018, 12:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Тук май се мисли за цена от 4-5 лв щом се купуват няколко милиона акции на 2 лв.
        Можем само да гадаем, но определено съм изненадан/ макар и приятно/ от агресивността в покупките. определено засега не се дава шанс на други купувачи да се включат в ръста, каквато би била пазарната логика.
        Но неизвестни винаги остават, аз още не мога да си обясня защо продавача при Софарма свали цената от 5 на 4 лв, за да си договори продажбата на пакета, при положение, че можеше да прати с малко усилие цената на 6-7лв и тогава да търси изход на цена 5лв. Това обаче е друга тема .
        Ето, че днес става търговия около 2,1, така има повече тръпка и току виж ме подтикнат и мен да поразкеша малко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Тук май се мисли за цена от 4-5 лв щом се купуват няколко милиона акции на 2 лв.
          3 лв на първо време ако издухаме стабилно 2.40

          Коментар


          • С такива темпо на растеж и спред даже и малките врътки се обезсмислят... В смисъл не е лошо, да се правят, но толеранса за това не е голям.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение

              2 лева е смешна цена на фона на активите на холдинга, а и като се сетиш на какви нива са влизали тези " партньори"... ясно е, че тук липсва повече рентабилност, прозрачност и уважение към съакционерите. Опита ми на бфб ме съветва да не очаквам такива екстри, а да се подготвя за нещо в стил Биовет, където се носиш по течението и накрая потриваш доволно ръце.
              Иначе 2017 имаш около 21 000 000 разпределен дивидент, от които, над 4 000 000лв по фрий- флоута. От друга страна целия фф е около 100 000 000лв, така че въпрос на гледна точка.
              Тук май се мисли за цена от 4-5 лв щом се купуват няколко милиона акции на 2 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                За да намали броя на акционерите да не им дава дивидент трябва да плати 2 лв за акция, а за дивидент в най-добрия случай 0,1лв за акция. Много скъпо му излиза това упражнение на мажоритаря. По-скоро търси намаляване на фф за да намали влиянието на цените от дребните акционери. Така по-лесно ще може да манипулират цената и ако голям инвеститор тръгне да влиза ще му продават на 3лв примерно. Ако ли не отново към 1.6
                ​​​​​​
                2 лева е смешна цена на фона на активите на холдинга, а и като се сетиш на какви нива са влизали тези " партньори"... ясно е, че тук липсва повече рентабилност, прозрачност и уважение към съакционерите. Опита ми на бфб ме съветва да не очаквам такива екстри, а да се подготвя за нещо в стил Биовет, където се носиш по течението и накрая потриваш доволно ръце.
                Иначе 2017 имаш около 21 000 000 разпределен дивидент, от които, над 4 000 000лв по фрий- флоута. От друга страна целия фф е около 100 000 000лв, така че въпрос на гледна точка.

                Коментар


                • Когато феновете на фармата и сие/които са много/,разберат,че е тук СЕГА играта .... ще стане мазало.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                    Предполагам гледат в сайта на ЦД, в статистиката за ФФ

                    Към 30.09.2017 броя на акционерите според ЦД е 3856, към 09.01.2018 е 3708. През последните три месеца и 10 дни броя на акционерите намаля с 148бр, ФФ намаля от 23,75% на 21.01% или с 2,74% според сайта на БФБ. През периода Софикс е на 0,21%, акцията има ръст от близо 17%.
                    Last edited by Innocent; 10.01.2018, 10:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                      Между другото нима вече има място, на което може да се запознае човек с движението на броя акционери?
                      Предполагам гледат в сайта на ЦД, в статистиката за ФФ

                      Коментар


                      • Между другото нима вече има място, на което може да се запознае човек с движението на броя акционери?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                          За да намали броя на акционерите да не им дава дивидент трябва да плати 2 лв за акция, а за дивидент в най-добрия случай 0,1лв за акция. Много скъпо му излиза това упражнение на мажоритаря. По-скоро търси намаляване на фф за да намали влиянието на цените от дребните акционери. Така по-лесно ще може да манипулират цената и ако голям инвеститор тръгне да влиза ще му продават на 3лв примерно. Ако ли не отново към 1.6
                          ​​​​​​
                          Леко пожелателно мислене, но графата "Неразпределена печалба" си е внушителна.
                          Май към 50 % над пазарната цена на акция.
                          Без препоръки!

                          Коментар


                          • За да намали броя на акционерите да не им дава дивидент трябва да плати 2 лв за акция, а за дивидент в най-добрия случай 0,1лв за акция. Много скъпо му излиза това упражнение на мажоритаря. По-скоро търси намаляване на фф за да намали влиянието на цените от дребните акционери. Така по-лесно ще може да манипулират цената и ако голям инвеститор тръгне да влиза ще му продават на 3лв примерно. Ако ли не отново към 1.6
                            ​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение

                              Според мен забравяме за тези нива без силно форсмажорно обстоятелство.
                              На 8 и 9 ноември пакетно прелетяха 2 000 000 акции при цена 1.73.
                              На 22 декември минаха още 1 600 000 в пакет на цена 1. 74.
                              По мои сметки това са последни бройки от чуждите капитали влезли 2006-2007г при цени от 4лв/ IPO/ до 14 лв/ това поне беше цената на 4% купени от Julius Baer, които се изнесоха малко по-късно/.
                              Лично аз залагам на теорията, че тук "мажо" изстиска търпението ни до последно и сега ни прибира акциите на смешни цени. Остава въпроса защо, след като дълго ни убеждаваше, че не му пука за цената, сега така щедро ни дарява с доходност?
                              Вариант 1 - продажба на дял и търсене на по-висока цена??? Едва ли.
                              Вариант 2 - нужда от изсветляване на доходите по данъчни и политически причини, чрез висока дивидентна политика, а тогава колкото по-малко акционери на трапезата, толкова по - добре. Залагам на този вариант и след известно обиране, на цени около 2 лева, надявам се да видим следваща стъпка от 2.3лв , после както очаква Батя - 3, а ако е останал " жив партньор" може и с повече да го съблазнят.
                              Това разбира се е само моя теория, но толкова спокоен по тази позиция не съм се чувствал и се чудя дали си струва малки врътки при отделните нива по пътя или да "затварям очите" и да погледна цената при обявяване на дивидента
                              Мечтите ми не са препоръка за търговия с акциите на компанията!
                              Ако е така стратегията им работи акционерите всеки ден падат.Но на 3 лева и мен ще ме спечелят

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                до по-миналото лято при мен беше разтроение ............ около 1/3 в хим-привилегии и осталото го преливах между ЦКБ и ХИМ според ситуацията

                                от юни 2016 всичко в ХИМ ............ не си спомням в какво съотношение станаха ХИм-обикн. и ХИМ-прив., но сега всичко е ХИМ
                                И така е добре.
                                Имах предвид 50 на 50, ако човек се раздвоява.

                                Коментар

                                Working...
                                X