IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    А може би точно това цели мажо,но откъде му дойде "музата" е въпроса.....?
    Oт къде ли може да им дойде музата??? И аз това се питам... Миналата година Химимпорт стана на 70 години, но никой не разбра това - нямаше фанфари, нямаше тържества и фойерверки. Мълчаха като риби

    След като 10 години поред декларираха, че няма да раздават дивидент, а ще се инвестира цялата печалба, изведнъж най-неочаквано обявиха, че предлагат дивидент за всички акции на ХИМ. И вече две поредни години го изплащат.

    След като толкова години декларираха, че цената на акцията не ги интересува изведнъж най-неочаквано сменят тактиката и по безкомпромисен начин показват, че намеренията им са сериозни.

    Първата причина която ми идва на ум е , че ще искат пари от пазара. Сега е момента за ново увеличение на капитала и може би това е крайната цел.

    Втората причина може да е, че всеки техен нов чуждестранен бизнес-партньор ги проучва и като ги види как ги оценява пазара (под 200 млн. евро преди нова година) разбират, че сериозно куца бизнеса на Химимпорт. Едно е да седнеш на масата на преговори със самочувствието, че компанията ти е оценена от пазара на 1 млрд.лв. (4,15-4,20 лв./акция) и е най-голямата на БФБ, а съвсем различно е чувството и самочувствието ти когато мега-гига-хипер холдинга струва по-малко от монтански завод за акумулатори например.

    Третата причина може да е, че наистина е възможно предколедната цена (1,66-1,70 лв./акция) да е твърде ниска оценка за това което седи зад дружеството и е най-нормално при наличие на кеш който няма къде по-разумно да се вложи да бъде вкаран тук с цел на по-късен етап да се реализира с подобаваща печалба на далеч по-висока цена.

    Това са първите три причини които ми идват на ум, но разбира се, както обикновенно се получава ключа е заровен някъде другаде, но след време нещата винаги стават ясни...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Jeka преди няколко дена го бях обяснил вече веднъж , но ...за теб още веднъж :
      Критерите са такива ,че от 0 до 1,99 % никой не те отчита някъде.
      И изведнъж след като минеш 2-та % според наредбата 16 на КФН изведнъж те забелязват.
      Така ,че теоретично промяната може да бъде от 1,99 % до 2,74 % ,което практически е 1 797 347 акции.
      Толкова акции минимум е купил за периода акционер ,който в момента има между 2 и 5 % от капитала.
      Това е при предположение ,че става въпрос само за 1 акционер. А и в периода се включват и 2-та дена сетълмент .т.е периода включва 22 и 23.12.2017 г
      И ако съпоставим данните от ЦД - там фри флота не се променя ,т.е. мажоритаря нито е купувал ,нито е продавал акции
      Да, спомням си, че едните брояха 2 %, другите 5...Благодаря за пояснението - има логика.
      Имам бегъл спомен, че преди години от ЦД имаше искрица надежда за повече инфо и се обявяваше ФФ-а. Но сега на сайта не откривам нищо?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение



        Разликата от 2.74 % са 6 566 307 акции.
        Същевременно справка от другия сайт, за седмица повече търговия показва следното:




        На ОТС има едни:
        Историческа информация (изберете дата) Сегмент акции Premium
        Борсов код Емитент Обем (лотове) Цена Оборот (лв.)
        6C4 Химимпорт АД-София 120 000 1.800 216 000.00
        6C4 Химимпорт АД-София 2 000 1.733 3 466.00
        Та къде е разликата?
        Нямам препоръки!
        Jeka преди няколко дена го бях обяснил вече веднъж , но ...за теб още веднъж :
        Критерите са такива ,че от 0 до 1,99 % никой не те отчита някъде.
        И изведнъж след като минеш 2-та % според наредбата 16 на КФН изведнъж те забелязват.
        Така ,че теоретично промяната може да бъде от 1,99 % до 2,74 % ,което практически е 1 797 347 акции.
        Толкова акции минимум е купил за периода акционер ,който в момента има между 2 и 5 % от капитала.
        Това е при предположение ,че става въпрос само за 1 акционер. А и в периода се включват и 2-та дена сетълмент .т.е периода включва 22 и 23.12.2017 г
        И ако съпоставим данните от ЦД - там фри флота не се променя ,т.е. мажоритаря нито е купувал ,нито е продавал акции
        Last edited by vale1; 10.01.2018, 23:51.

        Коментар


        • 28-12-2017 - Инструменти, отговарящи на изискванията на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН

          Във връзка с разпоредбата на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН, на сесията, която ще се проведе на 29.12.2017 следните емисии финансови инструменти могат да служат за обезпечение при извършване на маржин покупки и къси продажби:

          6C4 Химимпорт АД-София 134081.35 19 35.45 23.75
          05-01-2018 - Инструменти, отговарящи на изискванията на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН

          Във връзка с разпоредбата на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН, на сесията, която ще се проведе на 08.01.2018 следните емисии финансови инструменти могат да служат за обезпечение при извършване на маржин покупки и къси продажби:

          6C4 Химимпорт АД-София 183693.70 19 66.95 21.01
          Разликата от 2.74 % са 6 566 307 акции.
          Същевременно справка от другия сайт, за седмица повече търговия показва следното:


          Справка за резултатите ( период: от 26.12.2017 до 10.01.2018, търсене по компания CHIM - Химимпорт АД):
          Сделки: 1 299
          Обем (брой лотове): 1 730 638
          Средна цена на лот: 1.916
          Обем лева: 3 317 246.45
          На ОТС има едни:
          Историческа информация (изберете дата) Сегмент акции Premium
          Борсов код Емитент Обем (лотове) Цена Оборот (лв.)
          6C4 Химимпорт АД-София 120 000 1.800 216 000.00
          6C4 Химимпорт АД-София 2 000 1.733 3 466.00

          Та къде е разликата?
          Нямам препоръки!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
            Кво правите бре?
            Бях готов да продам на 2 - 2.05, сега се чудя що не купих там.
            Дааа до оня ден си мислих, що имам толкоз много от тоя шит , сега ми се струват малко.
            А, питаш ли ги тези дето се разпродадоха преди нова година? Чудят се кога да влезнат, а то с всеки изминат ден акцията става все по-скъпа и по-скъпа! Питай и тези дето са вързани за СОФАРМА, а пък тя не мърда от 4,27лв. ( даже започна и да пропада под тази цена ) и няма развръзка с този голям продавач. Мъка и радост на БФБ има за всички играчи. Явно радостта е сега за тези, които имаха железни нерви да държат ХИМИМПОРТ при дългогодишният спад от 2,40лв. Сега и нещата се промениха. " БАТКО" изкупува масово и не разрешава цената да пада. Той има "ЦЕЛ" ( лошото е, че аз не я знам, но трябва да се съобразяваме с него, за да не страдаме, като разпродалите се колеги ). Едната цел за сега се вижда - има доказателства- ФФ намалява за кратко време. За дивидента ( може би ще даде голям дивидент и не иска да го дели с другите и за това да намалява ФФ ) и каква цена гони не знам!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

              ......Помня и 17 лева тук.
              Ихааа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                А може би точно това цели мажо,но откъде му дойде "музата" е въпроса.....?
                Аз си мисля, че пакетите на чужденци се изкупиха на ниска цена и сега нагоре. Звездите ми го говорят. Очаквах да се случи един ден това. Помня и 17 лева тук.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Solid149 Разгледай мнение
                  Както е тръгнало с по 10 стотинки на сесия да скача за една седмица може и 3те лева да ги направи ...
                  А може би точно това цели мажо,но откъде му дойде "музата" е въпроса.....?

                  Коментар


                  • Както е тръгнало с по 10 стотинки на сесия да скача за една седмица може и 3те лева да ги направи ...

                    Коментар


                    • определено радва ......
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        За кое да ти обеснявам ? Че имаш 100 акции на Хима и си голямата работа .Никога не съм крил че не я харесвам тази артия.Защо аз си знам
                        Както казах, голем си. Най-точния индикатор за поскъпване на Хима.
                        колкото толкова

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                          Аз пак да си попитам.Абе къде са Вожда и Монти да ми обесняват какви са разбирачи?
                          За кое да ти обеснявам ? Че имаш 100 акции на Хима и си голямата работа .Никога не съм крил че не я харесвам тази артия.Защо аз си знам

                          Коментар


                          • Ухаааа, тая гума добре ще трябва да е подплатена.
                            Та утре какъв е курса на артията?
                            На закриващия в първия момент 20 к + лъснаха на 2.17.

                            Коментар


                            • Кво правите бре?
                              Бях готов да продам на 2 - 2.05, сега се чудя що не купих там.
                              Дааа до оня ден си мислих, що имам толкоз много от тоя шит , сега ми се струват малко.

                              Коментар


                              • Още е много далеч от реалната стойност.
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X