IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момчета не сте прави с изчервпането на темата - помислете малко реално - нормално ли е един еурохолд (колко да е еуро!?) да е по-голям с капитализация, от една централна кооператива банка !? Ми не е нормално разбира се, все някога трябва да се стопли този пазар, нале !?
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение

      Гледайки начина на търговия за мен пакета е следствие, а цената ЦЕЛ. КОЛКО Е?
      Няма ли някой вътрешен да подскаже
      Точно обратното.Най - лесни може да се вдигне цената, особено от мажоритаря.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
        Смятам,че всики сметки са без кръчмаря.Никой /освен играча/,не знае каква е целта,хоризонти и т. н.Включително и за софарма-трябвало всико или нищо да се купи,не трябвало да се обявява цена и тем подобни.Кой знае какво е най-добре и за кого-за чичо Оги,за мен,за теб..Така,че да се радваме на ръста и ако може и искаме да купуваме.Успехи.
        +1
        Мда, това изчерпва темата, затова и аз се поспирвам да драскам - успех на играещите и дано уцелим тренда и времевите рамки

        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • mda,(kakto e писал Грую) - забравих да кажа накрая че не е препоръка
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Смятам,че всики сметки са без кръчмаря.Никой /освен играча/,не знае каква е целта,хоризонти и т. н.Включително и за софарма-трябвало всико или нищо да се купи,не трябвало да се обявява цена и тем подобни.Кой знае какво е най-добре и за кого-за чичо Оги,за мен,за теб..Така,че да се радваме на ръста и ако може и искаме да купуваме.Успехи.

            Коментар


            • BSE, а дали не нямалят хакционерите и във фармата !? Според някои фенове на формалната математика, ако се добави една и съща операция от двете страни на вярно твърдениет, се получaвало пак вярно и. твърдението "селл фармата & бай хима" ако е вярно, може да се модифицира със "стронг" от двете страни и пак да е вярно Мине ли 2,80 може и 4 да иде, а ще е по-лесно с по-малко акционери
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Продължава всеки ден да намалява броя на акционерите в Химимпорт, интересно как почти 150 човека са продали акциите си за последните 2 месеца. Ясно ми е че много хора са чакали и като виждат възможност за кеширане бързо са се решили. Но въпреки това тази бройка ми се струва твърде голяма, вече си мисля че някои от големите посредници използват момента да махнат книжата на компанията от портфейлите на доверителите си. В същото време ми прави впечатление че има спад и в броя на акционерите на Зърнени храни и ЦКБ, т.е. не се прехвърлят нататък излезлите от Хим-а.

                Трупа се явно доста кеш по портфейли, който в един момент ще тръгне да се връща на пазара по други позиции и ... ще бъде интересно.
                Е, аз пък съм нов акционер тук, след 10 годишно прекъсване
                Защо реши, че кешът, ако се трупа такъв, ще се върне на БФБ, пък отгоре на всичкото и в други компании? Тук ситуацията прекалено много напомня на една банка, чието име на трябва да се споменава - расте си, щото си расте и толкова. Който иска да си търси аргументи "За" и "Против", да си ги търси, за мен, като спекулант, е важно само да върви нагоре - засега нямам никакво намерение на продавам и да правя бързи врътки за 10-20% (макар че кой ти ги дава), а когато реша да продам и не уцеля върха, което е твърде често срещана хипотеза, вероятно пак ще се върна отново тук, ако, разбира се, продължава да расте.

                П.С. И наистина не разбирам това пусто сравнение на Хим с на чича ви Оги компанийката - онова там е затапено, голям не ще да влиза, чича ви прави чудеса от храброст да накара цацата да купува, ама тя не ще, та се налага да ползва пари на компанията, за да прави обратни, че даже и горна граница задал от 5,5, което е едни 30% ръст от сегашните нива, за да накара рибокът да кълве и да мИчтае. Ами мога да вържа бас, че от сегашните си нива и на двете компании, Хим-а ще е първата, която ще го направи този ръст. Ако изобщо има ръст, че вече и аз влизам в пожелателното мислене, та да рекЪ, че не е препоръкЪ
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Продължава всеки ден да намалява броя на акционерите в Химимпорт, интересно как почти 150 човека са продали акциите си за последните 2 месеца. Ясно ми е че много хора са чакали и като виждат възможност за кеширане бързо са се решили. Но въпреки това тази бройка ми се струва твърде голяма, вече си мисля че някои от големите посредници използват момента да махнат книжата на компанията от портфейлите на доверителите си. В същото време ми прави впечатление че има спад и в броя на акционерите на Зърнени храни и ЦКБ, т.е. не се прехвърлят нататък излезлите от Хим-а.

                  Трупа се явно доста кеш по портфейли, който в един момент ще тръгне да се връща на пазара по други позиции и ... ще бъде интересно.
                  Сещай се, че сигурно разделилите се с акциите са двойно повече, но има и такива например 50-100 човека които се явяват нови акционери с цел да хванат възходящия тренд. но те едва ли са купили по 50-100К акции, така че основен играч по позицията си остава мажоритаря.
                  Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                  Коментар


                  • Продължава всеки ден да намалява броя на акционерите в Химимпорт, интересно как почти 150 човека са продали акциите си за последните 2 месеца. Ясно ми е че много хора са чакали и като виждат възможност за кеширане бързо са се решили. Но въпреки това тази бройка ми се струва твърде голяма, вече си мисля че някои от големите посредници използват момента да махнат книжата на компанията от портфейлите на доверителите си. В същото време ми прави впечатление че има спад и в броя на акционерите на Зърнени храни и ЦКБ, т.е. не се прехвърлят нататък излезлите от Хим-а.

                    Трупа се явно доста кеш по портфейли, който в един момент ще тръгне да се връща на пазара по други позиции и ... ще бъде интересно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Къде мога да видя актуална книга на акционерите? То може би ще е актуална към ОСА 2017та, но все пак...
                      ТР?

                      Коментар


                      • Къде мога да видя актуална книга на акционерите? То може би ще е актуална към ОСА 2017та, но все пак...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          3 лв.,така добре ли е...
                          да, следващата сериозна съпротива е 3 лв. -> цел която не можахме да пробием през есента на 2009 година и слезнахме на под 2 лв. преди да стигнем 3,60 в първите месеци на 2011 година

                          така, че сега гледаме към тройката
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                            Продавай,Шефа продължава да пазари а акционерите продължават да падат
                            винаги се получава едни и също .................. като се пробие някоя съпротива след това следва рязко ускоряване до следващата съпротива при която пак минават солидно количество акции, после пазара се отпушва и бързо преминава на следващо ценово ниво

                            обемите се виждат долу под графиката с тренда и лесно се проследява този феномен

                            на 11. 01 минаха 82 х.лота
                            на 12.01 минаха 163 х.лота
                            вчера минаха 327 х.лота,
                            днес минаха 392 х.лота
                            още ден-два на тези нива и преминаваме на горно "измерение"
                            Click image for larger version

Name:	i pak.jpg
Views:	1
Size:	85.3 КБ
ID:	3285847


                            горенаписаното не е препоръка за взимане на инвестиционно решение; имам акции на ХИМ
                            Last edited by polki; 17.01.2018, 03:06.
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Варненци сме си някак вътрешни хора ......не знаеш ли
                              Ха,ами като не е от Варна откъде да знае

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Ей нямате наяждане значи...то пръст да ви подадат ще отхапете до китката....
                                А 10 години спад малко ли беше, то най-хубаво да гоним цената от 2007ма

                                Коментар

                                Working...
                                X