IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колко е фф и колко ше са очакваните от теб 15-20 процента?

    Коментар


    • Отговарям на бързо.
      На важни нива за да е силен пробива и да последва силен и устойчив ръст след това, е добре да минат 15 - 20 % от ФФ около пробив
      Колкото по-гоолям е обема,толко по сигурен ще бъда аз.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
        Ако искаме да качваме към 3лв., тука чисто технически ще трябва да минат много по голям обем от 400 хиляди акции.
        Според мен поне петорно и отгоре.
        би ли пояснил какво означава "чисто технически ще трябва да минат много по голям обем от 400 хиляди акции", че аз лично не разбирам написаното ............ как така "технически"??? каква е тази техника???

        също така ми е интересно как реши, че обема трябва да е "петорно и отгоре над 400 хиляди акции" .................. ако няма кой да изсипе още 2 млн.акции тогава какво ще правим?!?!?!

        много интересен пост си написал и ще се радвам да го разясниш
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Седя и си мисля.....до тук всичко върви добре. Наистина се заформи разтеж..дори и само в определени компании. Но какво би се случило ако например един Булгартабак обяви фалит; нещо като КТБ преди няколко години. Малко вероятно, но все пак възможно.

          Коментар


          • Пак благодаря Полки за цифрите.
            Явно тогава са спрели цената с не много голям обем.

            Ако искаме да качваме към 3лв., тука чисто технически ще трябва да минат много по голям обем от 400 хиляди акции.
            Според мен поне петорно и отгоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              19.01.2018 - 22 х.лота - 2,34 лв.

              въпреки, че до сега са се изтъргували над 1,6 млн.акции на цена над 2,30 лв., смятам, че ще минат още около 400 хил.акции в диапазона 2,33-2,43 лв. преди да потеглим, но все пак да не забравяме, че никой не знае какво ще се случи освен мажоритаря

              не е препоръка - имам акции
              Тая акция от много години сме свикнали да я гледаме в ниското и беше време да се вдигне стабилно но тоя път 2.40 ми се вижда временна спирка и по ми се вярва че ще стане Номер 1 по капитализация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                19.01.2018 - 22 х.лота - 2,34 лв.

                въпреки, че до сега са се изтъргували над 1,6 млн.акции на цена над 2,30 лв., смятам, че ще минат още около 400 хил.акции в диапазона 2,33-2,43 лв. преди да потеглим, но все пак да не забравяме, че никой не знае какво ще се случи освен мажоритаря

                не е препоръка - имам акции
                Това дефакто си е обратно изкупуване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  на мен ми се струва, че предлагането на тези нива започва да изтънява, но нека се види и утрешната сесия преди да правя такива заключения

                  15.01.2018 - 327 х.лота - 2,35 лв.
                  16.01.2018 - 392 х.лота - 2,43 лв.
                  17.01.2018 - 624 х.лота - 2,35 лв.
                  18.01.2018 - 235 х.лота - 2,37 лв.

                  не случайно нивото 2,40 е ключово и не бе пробивано толкова време, а и преди това на няколко пъти цената пак тук срещаше съпротивление
                  19.01.2018 - 22 х.лота - 2,34 лв.

                  въпреки, че до сега са се изтъргували над 1,6 млн.акции на цена над 2,30 лв., смятам, че ще минат още около 400 хил.акции в диапазона 2,33-2,43 лв. преди да потеглим, но все пак да не забравяме, че никой не знае какво ще се случи освен мажоритаря

                  не е препоръка - имам акции
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Ще стане ли Химимпорт най голямата компания на БФБ ? В момента със Софарма си менкат второто място а ПИБ са доста напред но все още ми изглежда евтинка тая акция и при силна подкрепа може скоро да е Номер 1
                    в обяснителните записки към отчетите винаги се изтъкват 3 цели пред дружеството:
                    Click image for larger version

Name:	пред хим.jpg
Views:	1
Size:	36.5 КБ
ID:	3287665




                    в третата цел четем, че искат да "подържат лидерска позиция на БФБ", но в последните години това не ги интересуваше много-много и затова бяха изпаднали на 5-тото място преди няколко месеца...

                    според мен, или трябва да излезнат на призовото място (още 40-50 ст. към настоящата цена), или да ревизират целите си и в следващия отчет да запишат, че ги устройва място в тройката
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение

                      Ако не тъ мързи може ли да видиш предния път кът са борихме (аз участвах тогава от 2.32 до 2.36 ) колко лота минаха от 2,28 до 2.40?
                      през март дните в които сме били на над 2,30 лв./акция са:

                      дата - ценови нива - обеми

                      06,03,2014 --- 2,27/2,38 --- 280 Какции
                      07,03,2014 --- 2,31/2,38 --- 83 К
                      10,03,2014 --- 2,28/2,32 --- 57 К
                      11,03,2014 --- 2,34/2,38 --- 72 К
                      12,03,2014 --- 2,37/2,39 --- 81 К
                      13,03,2014 --- 2,37/2,39 --- 44 К

                      през април дните в които сме били на над 2,30 лв./акция са:

                      03,04,2014 --- 2,25/2,39 --- 207 К
                      04,04,2014 --- 2,32/2,35 --- 107 К
                      07,04,2014 --- 2,27/2,32 --- 51 К

                      през тези 9 сесии са се изтъргували около 983 хил. акции, а през цялата 2014 г. в други дни освен посочените не сме преминавали нивата от 2,30 лв/лот
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Гледам, че следите броя акционери тук и ми стана интересно дали ги следите и в ССВ и Зърнените храни. Дали пък не се преливат там? Водите ли някаква такава статистика?
                        ЦКБ - 29.12-6408; 19.1 - 6410
                        ЗХБГ- 29,12 - 1840; 19,1 - 1825


                        Гледам при Фармата увеличението е от 8, при Трейс намаляват със 7, Монбатя увеличава с 10.
                        В общи линии единствената фрапираща разлика е при Флагмана.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Окрупняване на портфейлите. Дребният ритейл си продава акциите на големите. Нещо подобно наблюдавахме при ПИБ през последната година.
                          В момента ритейла масово следва един от тези три модела.
                          1. Да се разпродава в началото на дългосрочно рали на даден инструмент, давайки възможност за вход на големите. 2. Купувайки падащи кинжали от проблемни акции, защото са паднали и са на промоция.
                          3. Да си инвестира парите в дивидентни акции с изчерпан потенциал за растеж.
                          В общи линии ролята на пазара на дребният ритейл е да дава ликвидност на големите портфейли. В началото всички са дребни. С годините тези, които стават стават големи. Тези, които не го могат си остават дребни и застават като насрещна страна на големите батковци.
                          Забелязал съм, че малките ритейл портфейли възприемат с известно закъснение оптимално печелившата стратегия. Според мен в момента слагат несъразмерно голямо тегло на дивидента спрямо растежа в своите оценки.
                          Общи наблюдения, които не са препоръка за нищо.
                          http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=825977

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Окрупняване на портфейлите. Дребният ритейл си продава акциите на големите. Нещо подобно наблюдавахме при ПИБ през последната година.
                            В момента ритейла масово следва един от тези три модела.
                            1. Да се разпродава в началото на дългосрочно рали на даден инструмент, давайки възможност за вход на големите. 2. Купувайки падащи кинжали от проблемни акции, защото са паднали и са на промоция.
                            3. Да си инвестира парите в дивидентни акции с изчерпан потенциал за растеж.
                            В общи линии ролята на пазара на дребният ритейл е да дава ликвидност на големите портфейли. В началото всички са дребни. С годините тези, които стават стават големи. Тези, които не го могат си остават дребни и застават като насрещна страна на големите батковци.
                            Забелязал съм, че малките ритейл портфейли възприемат с известно закъснение оптимално печелившата стратегия. Според мен в момента слагат несъразмерно голямо тегло на дивидента спрямо растежа в своите оценки.
                            ​​​​​​​Общи наблюдения, които не са препоръка за нищо.
                            Добре казано

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                              3651
                              Гледам, че следите броя акционери тук и ми стана интересно дали ги следите и в ССВ и Зърнените храни. Дали пък не се преливат там? Водите ли някаква такава статистика?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
                                Много акционери пак отпаднали от играта.Да видим другата седмица.
                                Окрупняване на портфейлите. Дребният ритейл си продава акциите на големите. Нещо подобно наблюдавахме при ПИБ през последната година.
                                В момента ритейла масово следва един от тези три модела.
                                1. Да се разпродава в началото на дългосрочно рали на даден инструмент, давайки възможност за вход на големите. 2. Купувайки падащи кинжали от проблемни акции, защото са паднали и са на промоция.
                                3. Да си инвестира парите в дивидентни акции с изчерпан потенциал за растеж.
                                В общи линии ролята на пазара на дребният ритейл е да дава ликвидност на големите портфейли. В началото всички са дребни. С годините тези, които стават стават големи. Тези, които не го могат си остават дребни и застават като насрещна страна на големите батковци.
                                Забелязал съм, че малките ритейл портфейли възприемат с известно закъснение оптимално печелившата стратегия. Според мен в момента слагат несъразмерно голямо тегло на дивидента спрямо растежа в своите оценки.
                                ​​​​​​​Общи наблюдения, които не са препоръка за нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X