IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    не оптимисти, "колега", а реалисти

    видя американските индекси на -1,75% и се бе отчаял ................. сега като затвориха на над 1% успокои ли се?
    Тази "широка ножица" от -1,75 до над +1,00 ме притеснява !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
      Мите, ти нямаш ли си друга работа. Иди пий по една бира като хората. Стига си бърборил тука.
      Вчера ударих една бира в BESO :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
        Оптимисти :-)
        Хубаво е да има такива "колеги" на борсата !
        На този етап съм предпазлив, но за напред съм оптимист :-)
        не оптимисти, "колега", а реалисти

        видя американските индекси на -1,75% и се бе отчаял ................. сега като затвориха на над 1% успокои ли се?
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          забравих, че нищо не се бута тук, а след малко световните борси като погледнат как завърши БФБ, Софикс и ХИМИПОРТ ще обърнат платната и ще поемат във вярната посока...

          не е препоръка, де .......... нали си знаете
          Това към дъното ли? Почнаха да се съобразяват с пророческата борса в страната на баба Ванга.

          Коментар


          • Мите, ти нямаш ли си друга работа. Иди пий по една бира като хората. Стига си бърборил тука.

            Коментар


            • Оптимисти :-)
              Хубаво е да има такива "колеги" на борсата !
              На този етап съм предпазлив, но за напред съм оптимист :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                Като гледам как вървят разпродажбите по борсите извън страната, интересното тук е дали се "бута" цената нагоре , за да не "падне" под 2.20 или причината е да минат големи пакети на определена цена ?!
                Някой/и да имат наблюдение различно от моето ?
                твоето не е наблюдение, а ня'кво умозключение, в което не виждам здрава логика ... 2.20 просто е равновесната точка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                  Като гледам как вървят разпродажбите по борсите извън страната, интересното тук е дали се "бута" цената нагоре
                  забравих, че нищо не се бута тук, а след малко световните борси като погледнат как завърши БФБ, Софикс и ХИМИПОРТ ще обърнат платната и ще поемат във вярната посока...

                  не е препоръка, де .......... нали си знаете
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                    Като гледам как вървят разпродажбите по борсите извън страната, интересното тук е дали се "бута" цената нагоре , за да не "падне" под 2.20 или причината е да минат големи пакети на определена цена ?!
                    Някой/и да имат наблюдение различно от моето ?
                    всичко може да се срине, но ХИМИМПОРТ си е бетон ................. тук криза няма и няма да има ............. чакаме груювата гарнитура...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Като гледам как вървят разпродажбите по борсите извън страната, интересното тук е дали се "бута" цената нагоре , за да не "падне" под 2.20 или причината е да минат големи пакети на определена цена ?!
                      Някой/и да имат наблюдение различно от моето ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                        Благодаря за отговора!
                        моето усещане е следното цена минимум е 4 лв аргументи
                        първо решението за вдигането на цената имам чувството че бе взето по около Коледа на маса(като банкетно решение)
                        второ тези хора който вземат решенията са мъжкари(бивши военни) и е въпрос на чест малко или много имиджа на акцията хим
                        трето пак мъжко и честно е да се обедят хората че цената от 4. Лв на ай Пи Ото е била справедлива а не завишена
                        четвърто не може цената само на Хим най мощно представената група на бфб да не се е възстановила след кризата(и то последна)- всички други мажоритари се напънаха да се себе доказват с цени
                        пето според мен истинската. цена реална на активите и на бизнесите в Хим е минимум 5-6лв на акция

                        нямам препоръка за покупко продажба на акции просто лични разсъждения
                        Привет,

                        Нищо лично, но това с "мъжката дума" и "на маса" ми звучи смешно, особено за нашата борса !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                          За мен появилите се големи купувачи са добър знак, а с наближаване на събранието може да стават все по-агресивни в покупките,(а покрай тях малките действат по-бързо) ако няма кой да им дава пакети, защото Батко прибира всичко, но от него ще вземат само на ЦЕНА ( ?????? ). А каква ли го устройва? Лека.
                          “Малките” според мен е основно само един. Търгуващ активно по позициятас не повече от 200к бройки но е много бърз и активен и много добър!голямо Браво от мен и Евала!
                          сам успя според мен лятото на 2017 да вдигне цената от 1.78 до 1.98 но до там му бяха силиците
                          а сега февруари мисля беше успя да ги завихри пак сам 0т 2.30 до 2.60. Като тук се заиграха покрай него и други малки ентусиасти 5-6човека и с общи сили хоп 2.60.
                          Търгува от посредника на polki мисля!

                          Мажоритарят ако реши С тези малко бройки (100-200к) ще го глътне за секунди и ще му отнеме ролята на “маркетмейкър” по позицията.

                          Въпрос на време и на решение според мен!

                          Лека!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            е, щом сме на едно мнение значи няма да станат така нещата

                            По въпроса за кюфтетата ....защо според теб му се назландисваха на въпросното кюфте 7м дълго и тъжно на 1.70 а на 2.30 го отвяхА за една седмица?! Мистерия...
                            ...и защо не пипат кюфтето при зърнени храни и при ЦКБ с месеци(явно не им е приоритет към момента)?...оше една мистерия....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              До края на май прогнозата ми съвпада с твоята...
                              е, щом сме на едно мнение значи няма да станат така нещата

                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                няма как решението да е взето "по около Коледа" защото мега кюфтето се прехвърли седмица преди Коледа и "всичко започна оттам, така..."
                                Е не им знам точната дата на “Коледното тържество”..

                                Коментар

                                Working...
                                X