IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мина си едно кюфте и никой не го коментира поне със + - явно всички са се ояли тук

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      1 ще те помоля да не се отказваш да коментираш защото си от малкото хора с дълбока мисъл
      2 за яхтата съм сагласен мислят как да повдигнат пазара глобално защото 70% от акциите са техни бфб е тяхно и хората се съветват при най добрите знаейки че сега е момента да изкарат пари -някой трябва да загуби
      а чужденци
      б пенсионни фондове и уд
      в малките е рибоци като мен и теб
      (ти реши кой им е таргета)
      3 това “за честа “ е готината част от плана
      Не може с една “пиеса” два пъти за това смяна на имиджа е нужен дългосрочно сега са с повече опит по мъдри стратегията ще е по сложна ние-публиката сме едни и същи
      тим са горди и богати стабиляги
      4 за увеличението мисля че ние трябва да сме доволни от 10% на година за 9 години
      увеличение може и да има но според мен няма да е сега.сега ще е нещо по интересно и сложно.низ от “изненади “ -дивиденти увеличения ай Пи о .не знам гадая но мисля че дори те самите не са го измислили все още целият план за следващите 2г(колкото според мен ни остават до кризата)
      5 стискам палци да им се получат нещата и аз и ти да спечелим покрай тях залога е голям според мен
      6 ако ме питаш за личната ми стратегия и нагласа ще ревизирам действията си на всеки ключов момент за мен
      -събранието и дивидента
      -септември Софикс промяната
      -декември “новият банкет”
      и после 2019 пак така...

      Полки ,успех от мен брат!
      Аз залагам на друга пиеса ...от жанра "побратимяване с друг батко" ....
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        остави ги останалите расъждения, а се фокусирай върху темата за увеличение ................ че това е основното...

        9 години минаха от последното увеличение на капитала ............. тогавашните акции ги платих по 2,22 и дори купих доста права за да запиша два пъти повече

        за тези 9 години получих десетина дивидента ................ а като се съберат получените дивиденти и продажбите на акции които направих сумата отива по над 4 лв. на акция ............... "играта" с акциите на ХИМ през годините няма да я смятам

        видя се какво е взел всеки инвеститор който е записал преди 9 години привилегировани и сега ако продаде какво ще получи ---> печалба е почти 2 лв. на акция .................. сега да видим сметката на мажоритаря:

        взел е по 2,22 лв./акция .......... после е върнал 1,60 и печалбата му към днешна дата е 60 ст.

        оставяме на страна, че през тези 9 години мажоритаря е "въртял парите в центрофугата" и е спечелил от това, но на страна оставихме и факта, че аз също съм "въртял" акциите по един или друг начин

        на предновогодишният банкет (за който наскоро ти писа) , според мен мажо се е чесъл зад врата и си е казал:

        "някакъв измислен форумен смешник с ник 'полки' вече е на печалба от акциите които му продадох преди 9 години ....... не е ли време да закарам цената на 2,30 и пак да му пребера парите които направи от мен през изминалите години?"

        ти как мислиш, скоти? на този предновогодишен банкет мажо за офицерската чест ли се е питал или от къде да си набави парите за новата яхта? ............. някъде по онова време след увеличение на капитала се появи онази хубава яхта по която всеки въздишаше, май?

        не е препоръка на покупки и продажби на акции на ХИМ --- не е препоръка и за увеличение на капитала на ХИМ
        1 ще те помоля да не се отказваш да коментираш защото си от малкото хора с дълбока мисъл
        2 за яхтата съм сагласен мислят как да повдигнат пазара глобално защото 70% от акциите са техни бфб е тяхно и хората се съветват при най добрите знаейки че сега е момента да изкарат пари -някой трябва да загуби
        а чужденци
        б пенсионни фондове и уд
        в малките е рибоци като мен и теб
        (ти реши кой им е таргета)
        3 това “за честа “ е готината част от плана
        Не може с една “пиеса” два пъти за това смяна на имиджа е нужен дългосрочно сега са с повече опит по мъдри стратегията ще е по сложна ние-публиката сме едни и същи
        тим са горди и богати стабиляги
        4 за увеличението мисля че ние трябва да сме доволни от 10% на година за 9 години
        увеличение може и да има но според мен няма да е сега.сега ще е нещо по интересно и сложно.низ от “изненади “ -дивиденти увеличения ай Пи о .не знам гадая но мисля че дори те самите не са го измислили все още целият план за следващите 2г(колкото според мен ни остават до кризата)
        5 стискам палци да им се получат нещата и аз и ти да спечелим покрай тях залога е голям според мен
        6 ако ме питаш за личната ми стратегия и нагласа ще ревизирам действията си на всеки ключов момент за мен
        -събранието и дивидента
        -септември Софикс промяната
        -декември “новият банкет”
        и после 2019 пак така...

        Полки ,успех от мен брат!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          е, щом толкова се дразните ............. спирам да пиша в темата до ОСА

          другия път казвай по-рано, че се дразните
          Ако искаш пиши, колко по-рано е срока за казване?
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            е, щом толкова се дразните ............. спирам да пиша в темата до ОСА

            другия път казвай по-рано, че се дразните
            А що трябва да ти пука от мнението на анонимници във форум.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              много хубаво ти е отговорил инта53:



              само ще ти припомня, че предния път (преди да емитират привилегированите), акциите се търгуваха между 1,20-1,50 ................ закараха цената на над 2,60 и всичко се записа на 99,999% и плати на 2,22

              защо сега да не закарат цената на 3-4 лв., а емисионната да е на 2,30-2,40 ............ ти няма ли да запишеш нови акции и да изкараш пари от подобна далавера?

              ако така се случи ще съм много доволен, но няма да запиша евентуална нова емисия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                Детска градина. Дразнещо е.
                е, щом толкова се дразните ............. спирам да пиша в темата до ОСА

                другия път казвай по-рано, че се дразните
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Кат ги гледам кеш не им липсва....за какво да увеличават капитала ?

                  никой не е казал, че нямат кеш ................. въпросът е защо се намесиха в играта и закараха цената от 1,65 до настоящите и защо крепят да не падне под 2,30-2,35

                  е, това не ми е ясно

                  толкова години казваха, че не ги интересува цената на която се търгува акцията и от Коледа насам влезнаха мощно

                  дай някакво логично обяснение ................ ако искаш, де .......... не е задължително
                  Last edited by polki; 22.04.2018, 02:56.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                    Мислите ли, че при едно увеличение на капитала всичко ще бъде записано? Какъв % ще бъде записан от акционери извън мажо според вас?
                    Благодаря!
                    Мисля, че този път няма рибки, които да излъжат. Първо трябва да дадат нещо по така от два мижави дивидента
                    много хубаво ти е отговорил инта53:

                    В същност, преди да зададеш въпроса, колко са в мажовците ииии колко в подвластните им ИНСТРУМЕНТИ ?
                    само ще ти припомня, че предния път (преди да емитират привилегированите), акциите се търгуваха между 1,20-1,50 ................ закараха цената на над 2,60 и всичко се записа на 99,999% и плати на 2,22

                    защо сега да не закарат цената на 3-4 лв., а емисионната да е на 2,30-2,40 ............ ти няма ли да запишеш нови акции и да изкараш пари от подобна далавера?

                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Кат ги гледам кеш не им липсва....за какво да увеличават капитала ?

                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        За какво увеличение на капитала, записвания и проценти говорите? Моля, кажете от къде е тази информация, че май няма такава публично изнесена??!
                        Детска градина. Дразнещо е.
                        М.... . ш..... ..й.о!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          За какво увеличение на капитала, записвания и проценти говорите? Моля, кажете от къде е тази информация, че май няма такава публично изнесена??!
                          Догатки

                          Коментар


                          • За какво увеличение на капитала, записвания и проценти говорите? Моля, кажете от къде е тази информация, че май няма такава публично изнесена??!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                              Мислите ли, че при едно увеличение на капитала всичко ще бъде записано? Какъв % ще бъде записан от акционери извън мажо според вас?
                              Благодаря!
                              Мисля, че този път няма рибки, които да излъжат. Първо трябва да дадат нещо по така от два мижави дивидента

                              В същност, преди да зададеш въпроса, колко са в мажовците ииии колко в подвластните им ИНСТРУМЕНТИ ?

                              Коментар


                              • Мислите ли, че при едно увеличение на капитала всичко ще бъде записано? Какъв % ще бъде записан от акционери извън мажо според вас?
                                Благодаря!
                                Мисля, че този път няма рибки, които да излъжат. Първо трябва да дадат нещо по така от два мижави дивидента

                                Коментар

                                Working...
                                X