IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
    И защо скриха да кажат колко ще е дивидента според теб?!Още десет дена да се чудим и маем.Какво печелят от това?
    Хима има "традиции" по отношение на тези неща. Всичко е в последния момент. Миналата година нямаше информация за размера на дивидента и тази няма да има.
    Ето какво е било преди 2 години с първия дивидент по обикновените:


    Ако трябваше да давам пари и аз щях да чакам последния момент.
    Last edited by HiperioN; 19.05.2018, 13:21.

    Коментар


    • Миналата година поканата за ОС е качена в ТР на 19.05.2017 и е публикувана в x3news на 26.05.2017 ... т.е в рамките на една седмица. През тази година поканата е качена в ТР на 15.05.2018г, но дали ще бъде качена в сайта на x3news до 22.05.2018г предстои да разберем. Зависи от забавянето в ТР ... надявам се проблемите вече да са решени. Относно дивидента моята прогноза при запазване на начина на разпределение на печалбата от предходната година е 0,108лв нето. При текуща цена от 2,32лв, див. доходност e 4,66%. Имам акции мнението ми не е препоръка ...
      Last edited by Innocent; 19.05.2018, 15:00.

      Коментар


      • Ако помня правилно и миналата година така беше първо поканата, но без съществена информация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
          И защо скриха да кажат колко ще е дивидента според теб?!Още десет дена да се чудим и маем.Какво печелят от това?
          Защото юни ще е интересен месец... Хубав летен месец....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение
            Не си спомням да е имало ден без сделки на Хима. Очаквам положително развитие.
            И защо скриха да кажат колко ще е дивидента според теб?!Още десет дена да се чудим и маем.Какво печелят от това?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение
              Не си спомням да е имало ден без сделки на Хима. Очаквам положително развитие.
              Напоследък се случват такива.

              Коментар


              • Не си спомням да е имало ден без сделки на Хима. Очаквам положително развитие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Всяка седмица 5 ст спад. Дивидента едва ли ще е над 6 ст.
                  Дивидента и 10-15 стотинки да е, който продаде между 2.50-2.60, си е по-добре.

                  ПП. Не съм между тях...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Преструвате се на напрегнати нещо.
                    Всяка седмица 5 ст спад.Дивидента едва ли ще е над 6 ст.
                    Last edited by Grosss; 17.05.2018, 06:19.

                    Коментар


                    • Преструвате се на напрегнати нещо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        Ако имах - отдавна да съм го споделил.
                        Чакаме явно Х3news.
                        А всъщност ако отидеш на място на Стефан Караджа не би ли трябвало ти предоставят и допълнителните материали като акционер? Интересното е, че сега чак пуснаха поканата към търговския, при положение, че се знае, че има голямо забавяне там с вписванията. Това означава, че ще се впише поне след 2 седмици и тогава ще пратят всичко към Х3. След като има опция да се добавят точки 15 дни преди ОСА-то, можеха да пуснат отдавна поканата дори без да са финализирали всички точки. Сега са много на ръба на законовите срокове. Защо да си играят толкова тънко с тях?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          мда, в последния възможен ден ............. както обикновенно, де

                          Жека, по девета точка някакво инфо имаш ли?
                          Ако имах - отдавна да съм го споделил.
                          Чакаме явно Х3news.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Точно така 4i40 ! Преди да мислят за каквото и да е увеличение на капитала трябва отново да спечелят загубеното доверие ! А дивидент задължително трябва да продължат да дават ! Химимпорт все пак лицето на борсата ни заедно с още няколко компании.
                            И после се чудим що никой не ни харесва суратя, ами все изотзадзе ни мандръсат... Имам и чакам с едните тройката, но другите ще ги продам при следващо 2,50+, просто вЕрата ми се изчерпа за Бг борсата, с изключение на чез-ките, където съм си заредил хубаво и чакам Гинчето, и евентуално Градус, но за тях само евентуално. Иначе все повече се замислям за Атера, като алтернатива на банковия депозит за фонда на децата, но първо да разкарам евана агро

                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                              Привет,

                              Прав си ! Просто разсъждавахме с колеги !
                              Хайде след съобщенията ръзсъжденията, че така малко на прецакване отива.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Хм, аз не мога да разбера вие защо се натискате за увеличение, искате да ви приберат паричките ли ?
                                Не е имало и намек за такова ! Тук някой ви пусне някаква муха и я подхващате !
                                Привет,

                                Прав си ! Просто разсъждавахме с колеги !

                                Коментар

                                Working...
                                X