IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

    Напротив,още ги стискам,за щастие не са многочакам си якия дивидент от 2-3%,какво да му мисля за някаква си бъдеща капиталова загуба от 25-30%
    Верваме ти, не си само то дето си ги стиска и чака да паднат. .. поне 25% загуба да направи, някои и повече

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

      Спокойно, не си само ти. Има и други будали, които продадоха на тая цена.
      Но това си е ваш проблем, разбира се.
      Напротив,още ги стискам,за щастие не са многочакам си якия дивидент от 2-3%,какво да му мисля за някаква си бъдеща капиталова загуба от 25-30%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Всички ще видим колко е подценена 14 дни след ОСЛека полека до към 1,70 и после две години все на това ниво
        Спокойно, не си само ти. Има и други будали, които продадоха на тая цена.
        Но това си е ваш проблем, разбира се.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Мда, излиза че баш мажо го е купил тоя пакет от 852Т. И ако продавача е външен за групата, това би било много силен сигнал, че мажо силно вярва в акцията си и я счита за подценена.. И най-нормалното нещо е да се очаква че като пообере пакетите на лабилягите по тия нива, ще има пак рязко придвижване нагоре
          Всички ще видим колко е подценена 14 дни след ОСЛека полека до към 1,70 и после две години все на това ниво

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
            Според мен,част от парите,невлезли в Градус ще се върнат тук. Или пък някой ще опитат бързи врътки в Градус за 2,3 месеца някой лев да изкарат и пак тук.Покрай това ИПО доста нови сертификати за платформи се раздадоха,доста въроси за подценени компании се зададоха към брокерите от нови инвеститори....Аз лично купих последните дни.Така,че мнението ми естествено не е препоръка.
            Което си е така, така си е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
              Кеширалите, ще го купуваме ли без пари тоя шит.
              Според мен,част от парите,невлезли в Градус ще се върнат тук. Или пък някой ще опитат бързи врътки в Градус за 2,3 месеца някой лев да изкарат и пак тук.Покрай това ИПО доста нови сертификати за платформи се раздадоха,доста въроси за подценени компании се зададоха към брокерите от нови инвеститори....Аз лично купих последните дни.Така,че мнението ми естествено не е препоръка.

              Коментар


              • Кеширалите, ще го купуваме ли без пари тоя шит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  Малкият ФФ, този под 2%, който рапортува БФБ не се вижда от известно време, защото емисията, както и никоя друга освен Софарма, която се появи отново преди няколко дни, не отговаря на изискванията за марджин и къси. Има промяна обаче в големия ФФ, който мери ЦД. Той намалява с 852 хил. акции и тъй като само Инвест кепитъл е акционер с над 5%, това означава, че тези 850к са преминали при него. Съответно малкия ФФ може и да се промени, но може и да остане същия - последно беше 20,66% - зависи продавачът дали е бил с дял под или над 2% и с колко е останал в следствие на прехвърлянето.
                  Мда, излиза че баш мажо го е купил тоя пакет от 852Т. И ако продавача е външен за групата, това би било много силен сигнал, че мажо силно вярва в акцията си и я счита за подценена.. И най-нормалното нещо е да се очаква че като пообере пакетите на лабилягите по тия нива, ще има пак рязко придвижване нагоре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                    Малкият ФФ, този под 2%, който рапортува БФБ не се вижда от известно време, защото емисията, както и никоя друга освен Софарма, която се появи отново преди няколко дни, не отговаря на изискванията за марджин и къси. Има промяна обаче в големия ФФ, който мери ЦД. Той намалява с 852 хил. акции и тъй като само Инвест кепитъл е акционер с над 5%, това означава, че тези 850к са преминали при него. Съответно малкия ФФ може и да се промени, но може и да остане същия - последно беше 20,66% - зависи продавачът дали е бил с дял под или над 2% и с колко е останал в следствие на прехвърлянето.
                    Здравей, Margen! С изключение на информацията за Инвест кепитъл другото и аз го намерих. Мерси все пак

                    п.п Както винаги отново си на Ниво - Браво

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                      броя на акционерите ги видях ... 08.06 = 3550, 12.06 = 3545

                      http://www.csd-bg.bg/index.php?menu=statistika_emitent

                      ФФ ме интересува. Последното инфо в BSE виждам, че е от 08.05.2018

                      http://www.bse-sofia.bg/?page=News&uniqid=5b1ffc9fbb0e6
                      Малкият ФФ, този под 2%, който рапортува БФБ не се вижда от известно време, защото емисията, както и никоя друга освен Софарма, която се появи отново преди няколко дни, не отговаря на изискванията за марджин и къси. Има промяна обаче в големия ФФ, който мери ЦД. Той намалява с 852 хил. акции и тъй като само Инвест кепитъл е акционер с над 5%, това означава, че тези 850к са преминали при него. Съответно малкия ФФ може и да се промени, но може и да остане същия - последно беше 20,66% - зависи продавачът дали е бил с дял под или над 2% и с колко е останал в следствие на прехвърлянето.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        64799020 08.06
                        63946912 12.06

                        5 акционера по-малко
                        броя на акционерите ги видях ... 08.06 = 3550, 12.06 = 3545

                        http://www.csd-bg.bg/index.php?menu=statistika_emitent

                        ФФ ме интересува. Последното инфо в BSE виждам, че е от 08.05.2018

                        http://www.bse-sofia.bg/?page=News&uniqid=5b1ffc9fbb0e6
                        Last edited by Innocent; 12.06.2018, 20:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                          Има ли промяна на ФФ след "голямата сделка" от петък миналата седмица ?
                          64799020 08.06
                          63946912 12.06

                          5 акционера по-малко

                          Коментар


                          • Има ли промяна на ФФ след "голямата сделка" от петък миналата седмица ?
                            Last edited by Innocent; 12.06.2018, 19:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                              Болднатото го прочетох няколко пъти, но не схванах идеята. Може ли да го кажеш по-простичко?
                              Може, имам два пакета - единият е дългосрочен и ще го държа минимум до 3+, защото имам вътрешната убеденост, че ще видя това ниво в близко бъдеще, другият е спекулативен и ако не ми излезе спекулацията, ще го продам дори и да е на загуба. така по-ясно ли ти е? Да ти го обясня и по друг начин - винаги имам пари, които държа дългосрочно и други, с които си правя врътки. Е, тук имам и от двата вида пари - ако врътките ми не излизат (защото те имат и времеви хоризонт), просто продавам на загуба и търся друга акция, която да е "връткаджийска" и да направя някое левче/евро/долар от нея
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Що? Не можи ли под 100К да не се броят
                                Оставете го човека, има си мнение, нека си го каже - реално никой не знае какво и що ще става. Факт е, че има обеми, които са направо огромни като за нашата борса, факт е, че след всяко пропадане се прави сделка за много пари, факт е, че ще им дивидент. Но е факт и че закараха акцията до 2,60 и я оставиха да пада свободно, факт е, че за да има купувач, следва да има и продавач, който не вярва в бъдещето, факт е, че нещата закилиха около 2,20 и тези, дето са купили по върховете (а такива има, дори с обеми), вече са на 15% минус.

                                Та не са еднозначни нещата - аз имам 2 партиди взети тук - едните ще ги държа до 3+, колкото и време да ми коства това (и съм го заявил нееднократно), другите обаче, ще ги разкарам при нов връх за годината, а ако няма връх, вероятно ще ги продам в края на годината, независимо от цената. Успех на държащите и умната
                                Болднатото го прочетох няколко пъти, но не схванах идеята. Може ли да го кажеш по-простичко?
                                Last edited by Агресивен бик; 11.06.2018, 21:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X