IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

    За това си има сайт, ДВИ (би трябвало)...
    не бе ............... това го пише в отчетите за предните години..

    Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
    Не разбирам защо питаш мен, пък и теза никаква не изказваш? Иначе оставам с впечатлението, че ме изпитваш?
    питам теб защото ти се изказваш за отчета за първото полугодие

    нямам никаква теза

    не те изпитвам

    Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
    Коректно е първо да имаш теза, а после да привеждаш доказателства, пък било и с (реторични) въпроси.
    нямам никаква теза

    нямам никакви доказателства

    въпроса ми не беше нито риторичен, нито с някакъв подтекст ........ не знам защо приемаш по този начин нещата?

    просто искам на базата на минали периоди да си направя сметка какво мога да очаквам като резултат за цялата 2018 година .......... какво е твоето мнение?
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      от началото на тази година ХИМ-а е с 238 акционери по-малко ........... на какво се дължи това?

      моля за сериозни отговори и предположения
      Предположения:
      -възможно е някой да помисли,че ръсттът е бил прекалено бърз и голям/2,6лв/ и да е излязъл;
      -някой имат строга фин дисциплина и стигне ли им заложения таргет,т излизат;
      -дребни спекуланти мислят,че могат да убрулят крушата;
      -виждат по-големи възможности на друго място;-
      -ипо градус;
      -мажо или големият може да иска да държи цената ниска,и за това се появиха тролове в темата,пък и интересно е че тези дето плюят Хим,не плюят други позизции,но в други теми пак плюят Хим;
      -......
      Хубавото е,че инвеститори със сериознен портфейл тук са спокойни,че Хим показва сериозен и постоянен ръст,че търси стратегически партньор...Аз вярвам и днес взех с дивидента
      И нещо за троловете.Ако искате да предпазите "будалите" да не се набутват тук-Ок.Напишете го веднъж,втори път, който разбрал-разбрал.А не по 100 пъти на ден да ревете.Аз нямам в други 300 позиции и не рева ,че са булшит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

        би ли ми казал в последните години как се представя компанията с отчетите за Q3 и Q4

        благодаря
        За това си има сайт, ДВИ (би трябвало)... Не разбирам защо питаш мен, пък и теза никаква не изказваш? Коректно е първо да имаш теза, а после да привеждаш доказателства, пък било и с (реторични) въпроси. Иначе оставам с впечатлението, че ме изпитваш?

        Коментар


        • от началото на тази година ХИМ-а е с 238 акционери по-малко ........... на какво се дължи това?

          моля за сериозни отговори и предположения
          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            На 29.6 е ОСА. От 30.6 почват 60 календарни дни, т.е. до 28 август трябва да са позитивно погледнато поне наредени и максимум на 29 да са налични. След което на 30 август пък посредниците ги получават явно, а ние чак на 31.С три сетълмента на ден и цялата предполагам автоматизация на процеса се чудя къде се губят 3 дни по веригата. Не ми се мисли ако още всичко бе на ръка.
            Та и затова някои не са пазарили вчера, АКО наистина са имали желанието да го направят.
            мисля, че днес е третия ден в който дивидента е по сметките на акционерите ......... или греша?
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Отчетът не е лош. 15% ръст не се правят лесно, когато базата е висока. В същото време си мисля, че щом ПИБ прави 50 млн. печалба, 60 млн. за ХИМ са твърде малко. Очаквам повече, защото холдингът има в състава си много печеливши дружества, които и самостоятелно са достатъчно конкурентни!
              би ли ми казал в последните години как се представя компанията с отчетите за Q3 и Q4

              благодаря
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Цените на акциите на БФБ и икономическите параметри отдавна са в развод.

                Коментар


                • Отчетът не е лош. 15% ръст не се правят лесно, когато базата е висока. В същото време си мисля, че щом ПИБ прави 50 млн. печалба, 60 млн. за ХИМ са твърде малко. Очаквам повече, защото холдингът има в състава си много печеливши дружества, които и самостоятелно са достатъчно конкурентни!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                    отчета е добър, но има ли смисъл, като гледам разпродажбите ?
                    райфата са изкарали самосвала днес....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                      абе бре що не коментирате отчета?
                      отчета е добър, но има ли смисъл, като гледам разпродажбите ?

                      Коментар


                      • абе бре що не коментирате отчета?

                        Коментар


                        • На 29.6 е ОСА. От 30.6 почват 60 календарни дни, т.е. до 28 август трябва да са позитивно погледнато поне наредени и максимум на 29 да са налични. След което на 30 август пък посредниците ги получават явно, а ние чак на 31.С три сетълмента на ден и цялата предполагам автоматизация на процеса се чудя къде се губят 3 дни по веригата. Не ми се мисли ако още всичко бе на ръка.
                          Та и затова някои не са пазарили вчера, АКО наистина са имали желанието да го направят.

                          Коментар


                          • Влизам си в пощата и...
                            Потвърждение за лихвено плащане/дивидент
                            Емитент: Химимпорт АД

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Виждам, че отчетът е много неприятен ... за кеширалите
                              Че КоЙ ти гледа отчети на БФБ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                                Ако се напънете може и Apple да изпреварите по капитализация или поне Amazon
                                Виждам, че отчетът е много неприятен ... за кеширалите

                                Коментар

                                Working...
                                X