IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение


    -----------------------

    понеже малко участници в темата дават предположения за цената ............. какво е твоето мнение?

    дай прогноза как ги виждаш нещата до Коледа 2018 и една средносрочна прогноза до Коледа 2019

    тук всички хващат дъната и върховете, но никой не дава предположения .......... я, да видим колко смелчаци ще се намерят да дадат прогнози???
    За мен нещата стоят по следния начин:

    1. Песимистичен сценарий - много е трудно да опиша всички евентуални ситуации, които биха могли да се случат с например търговската война, Турция и т.н., но най-грубо казано, ако Дакс да кажем е под 10-11 000. Все пак ако имах такива способности, щях да правя по милион на месец от международните пазари и нямаше да се занимавам с БФБ въобще. Както и да е, да се върнем на песимистичния ми вариант - за мен вероятноста да видим цена от 1,10-1,20 е пренебрежимо малка и не я включвам в никои мои сметки. Все пак на тази цена мина втория пакет на Абърдийн, държавния дял и т.н. при мноооого по-лоши времена и ликвидност от днешните и при Дакс около 8000 по много груби спомени. В този вариант, залагам евентуално дъно от около 1,70-1,80, където според мен пазарът бе намерил равновестната си точка преди големият да реши да купува. Тази цена я виждам при вариант Дакс трайно под 11000. Аз лично в момента имам точно 1/2 от акциите, които бих искал да имам тук и в плановете ми влиза спад на цената и купуване на бройки на всеки 10 ст, като първият ми бид е малко над 2 лева, след това 1,91, 1,81 и т.н.

    2. Оптимистичен сценарий - Дакс над 12-13000, отчетите продължават да се подобряват на годишна база и няма драми по света. Тогава виждам първа цена от 2,50, а след време и над 3 лева. Ако пакета при Фармите мине, също би помогнала според мен отчасти, но нямам представа дали и кога ще стане това.

    Сега ще кажеш, че в поста ми няма конкретика и ще си прав, но просто според мен нещата не зависят от ТА или нещо обективно. Подготвил съм се по-скоро за негативния ми сценарии, тъй като не съм купил достатъчното количеството според мен. Може би ги виждам нещата 70% - лошият ми сценарии и 30% добрият. Питам какво мислят хората като теб, за да променя в съзнанието си тези % в една или друга посока. Ако това се случи, следователно увеличавам бройките като купувам от аска директно и се доближавам до желаното от мен количество или намалявам таргета си за дъно и съответно цените, на които бих купувал по пътя надолу, ако прогнозите са като твоята песимистични.

    П.П. Не се интересувам толкова много от Дакса, но за форум го ползвам за по-лесно и като нарицателно за обща картина в ЕС.
    Last edited by 15%; 03.09.2018, 13:39.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

      Нищо не се е "сривало", това са нормални движения. Празни приказки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Тя цената сама си пада ,няма нужда някой да и помага,за 6-7 месеца се е сринала с 47ст. Това са точно -18%
        Нищо не се е "сривало", това са нормални движения. Празни приказки.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          Не вярвам. Не вярвам на такива. Бая будаляв трябва да си, за да вярваш, че ще смъкнеш цената с постоянни повторения за съществуването на някакви вероятности, за да вземеш 3 стинки надолу.
          Тя цената сама си пада ,няма нужда някой да и помага,за 6-7 месеца се е сринала с 47ст. Това са точно -18%
          Last edited by strol; 03.09.2018, 13:08.

          Коментар


          • Не вярвам. Не вярвам на такива. Бая будаляв трябва да си, за да вярваш, че ще смъкнеш цената с постоянни повторения за съществуването на някакви вероятности, за да вземеш 3 стинки надолу.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              А ти внимавай да не си от тия дето стискат цял живот едни артии без стойност които и за друго нужди не стсват .
              Само депозитарната разписка ще може за други нужди да я ползва

              Коментар


              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                Аз на 70ст. не съм продавал , но пък съм купувал и си знам ,че има голяма вероятност скоро това пак да се случи
                И на какво дължим това да сме свидетели на постоянното повтаряне за съществуването на такава вероятност?

                Съществува и вероятност рязко да скочи, но никой не е застанал да ти го повтаря през 4 минути във форума?
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                  Да, така е. Ти си живият пример.
                  И друг път да не продаваш на седемдесе стинки!
                  Аз на 70ст. не съм продавал , но пък съм купувал и си знам ,че има голяма вероятност скоро това пак да се случи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    Да, така е. Ти си живият пример.
                    И друг път да не продаваш на седемдесе стинки!
                    А ти внимавай да не си от тия дето стискат цял живот едни артии без стойност които и за друго нужди не стсват .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                      Подобни гръмки си смели изказвания ме връщат в далечните 2007-2008г."Колелото на историята се върти а човешката глупост си остава безгранична"
                      Да, така е. Ти си живият пример.
                      И друг път да не продаваш на седемдесе стинки!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                        не продавам под 8, сори
                        Подобни гръмки си смели изказвания ме връщат в далечните 2007-2008г."Колелото на историята се върти а човешката глупост си остава безгранична"

                        Коментар


                        • Пак ли недоволствате бре..?
                          По една сламена шапка пари влезнаха по сметките и пак мрън-мрън....
                          Отпуснете ги вече тез душички мамини...Хапнете, пийнете за сметка на Шефа ....

                          Късмет !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                            не се знае кой ще доживее дори до утре, ти просто искаш евтинко, останалото е гадаене
                            .... и се започна: "дай коментар", "направи анализ" , "дай цена"
                            Eхаааа... И започна едно даване, ама на рецепти за варени жаби. Вместо да купуват, какви ли не акробатики ще извадят, за да свалят с 5 стинки цената и то за да продължат да не купуват. Че и коментари постфактум кой как продал по върховете. За въпросните периоди на момента никой не писа, че продава. След 5 месеца всеки може да разкаже как е продавал, но във форума на въпросните дати няма споменати продажби..
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                              не те знам на каква възраст си в момента, но някои от пишещите тук няма да доживеят тези времена когато акцията ще се търгува на 8 лв.
                              не се знае кой ще доживее дори до утре, ти просто искаш евтинко, останалото е гадаене
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_

                                такъв е извода от последната седмица

                                дълго време не бях писал в темата и преди седмица пуснах графика ............. и се започна: "дай коментар", "направи анализ" , "дай цена" ......... станах трол защото на всеки повтарям едно и също, а той се е надявал на нещо различно...

                                и за капак накрая се появяваш ти , и пак ме питаш същото (за цената) ......... и аз пак същото пиша

                                -----------------------

                                както и да е ........... няма значение ............. понеже ме питаш за цената на ХИМ , нека и аз да те питам:

                                ти познаваш ли "моя приятел" големия анализатор петър караиванов??? някои го знаят като пешо-млякото

                                че петърчо обичаше често да казва следното:

                                "ако сложиш една жива жаба в тенджера с гореща вода, тя веднага ще изскочи от тенджерата и ще се спаси ............. но, ако жабата я сложиш в тенджера със студена вода на котлон, който постепенно се нагорещява и постепенно достига до точката на кипене, жабата няма да забележи това и ще се свари..."

                                положението тук сега е същото ............... сложили са ви на бавен огън, ще ви сварят, а накрая и ще ви изядат

                                в последните няколко месеца цената бавно пада с 6-7 ст. на месец .......... но всички са много ентусиазирани и очакват всеки момент платната да обърнат и затова бодро рапоръуват, че реинвестират дивидента обратно тук

                                на ОСА цената беше 2,28, а 60 дни по-късно е 2,14

                                с този темп с който пада акцията очаквам след 2 месеца да стигне до цени от 2 лв., а по Коледа (когато редица никове ме питат дали ще съм във форума) цената ще е под 2 лв. .......... както вече не един път ви писах ->>> до следващата есен (следващата Коледа) цена 1,50 лв. ( а при определени обстоятелства ........... 1,15лв.) ................ разбира се, че цената няма да върви надолу и само надолу, а ще има и покачвания, но според мен дългосрочната цел е тази която съм писал

                                -----------------------

                                понеже малко участници в темата дават предположения за цената ............. какво е твоето мнение?

                                дай прогноза как ги виждаш нещата до Коледа 2018 и една средносрочна прогноза до Коледа 2019

                                тук всички хващат дъната и върховете, но никой не дава предположения .......... я, да видим колко смелчаци ще се намерят да дадат прогнози???
                                нямаш никаква представа за развитието, нАли?
                                М.... . ш..... ..й.о!

                                Коментар

                                Working...
                                X