IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Няма никакво значение кое Н е по-силно, за дивидента има значение паричния поток. А той идва Н2, това имах предвид.
    Това е финансов холдинг, не е нормална компаия, при която кешът е що-годи константен.
    Click image for larger version

Name:	Screenshot.png
Views:	1
Size:	4.2 КБ
ID:	3383359


    Дори и без да включвам дивидента по привилегированите, само инфто от снимката ми прилича на градене на дивидентна история. Не вярвам да пропуснат догодина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      все съм си мислел, че Н1 е по-силното полугодие, но няма значение

      нямам да предвид дивидента да се дава на 2 половини, а имах на предвид на базата на резултата за първо полугодие да се гласува първия дивидент, а след консолидирания годишен отчет да се даде втори дивидент спрямо това което покаже отчета

      явно изобщо не мислят в тази насока от холдинга ............. да ги видим какво ще измислят по другите неща...

      от друга страна като се замисля, че годишния дивидент го дават в последната секунда, как да стане така, че част от дивидента да го дадат десетина месеца по-рано ............. ъпсурт, пълен ъпсурт
      Няма никакво значение кое Н е по-силно, за дивидента има значение паричния поток. А той идва Н2, това имах предвид.
      Това е финансов холдинг, не е нормална компаия, при която кешът е що-годи константен.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        така е ............... бързо ги схващаш нещата когато знаеш, че 4 лв. ще видиш пред крив макарон

        по-вероятно е да видиш 2 лв. по Коледа отколкото 4 лв. нали?
        Стига толкова на аванта.
        Ти ги разбираш повече нещата.
        Аз просто тая някакви надежди и разчитам на предположения.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          Ти и някои други ги разбирате повече нещата.
          така е ............... бързо ги схващаш нещата когато знаеш, че 4 лв. ще видиш пред крив макарон

          по-вероятно е да видиш 2 лв. по Коледа отколкото 4 лв. нали?
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            4 лева кога да очакваме за да знаем кога ще се разрешат проблемите ти, разбира се...
            Ааа, що!
            Ти и някои други ги разбирате повече нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              За 6-месечния дивидент нещата според мен са малко по-логични - все пак това е финансов холдинг и за да дадат пари, първо трябва да ги получат, а това се случва H2.
              все съм си мислел, че Н1 е по-силното полугодие, но няма значение

              нямам да предвид дивидента да се дава на 2 половини, а имах на предвид на базата на резултата за първо полугодие да се гласува първия дивидент, а след консолидирания годишен отчет да се даде втори дивидент спрямо това което покаже отчета

              явно изобщо не мислят в тази насока от холдинга ............. да ги видим какво ще измислят по другите неща...

              от друга страна като се замисля, че годишния дивидент го дават в последната секунда, как да стане така, че част от дивидента да го дадат десетина месеца по-рано ............. ъпсурт, пълен ъпсурт
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Моята прогноза е, че ще купувам след 2,65, защото цената ще продължи да се покачва. А цена под 4 е комична и подигравка с артията.
                Но това си е мой проблем, разбира се.
                4 лева кога да очакваме за да знаем кога ще се разрешат проблемите ти, разбира се...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  твоята прогноза за 3,50 остава ли?
                  Моята прогноза е, че ще купувам след 2,65, защото цената ще продължи да се покачва. А цена под 4 е комична и подигравка с артията.
                  Но това си е мой проблем, разбира се.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    Керезов първоначално каза нещо от рода на "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика" .............. това го каза преди 3 години

                    тази година каза, че редовен дивидент всяка година не е обещаван и ако някой покаже пост в който той това е твърдял щял да почерпи боза от 6 ст. ................. аз веднага му пейстнах поста "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика", но до този момент боза не съм пил и това ме навежда на мисълта, че е възможно в някоя от следващите години да не раздадат дивидент при ХИМ-а

                    не знам ................ тука няма нищо сигурно и е голяма грешка да се заложи каквото и да е сума от очакван дивидент .......... пък и нищо не казват, а малкото което споделят е много разнопосочно и много лесно се измъкват от всякаква ситуация като например:

                    на въпрос: Смятат ли от ХИМ да започнат да изплащат дивидент на 6 месеца
                    отговора на мистър Керезов бе: Това означава да изплащат печалбата предварително преди да са я направили

                    а, сега, де ............ нали половината дивидент се гласува на база на консолидирания отчет да първото полугодие ............. логичния въпрос е: Защо печалбата да я няма? ............. да не би да очакват второто полугодие да са на загуба и печалбата от първото да я покрива

                    е, такива размишления се появяват на базата на няколкото изречения които споделя с нас мистър Керезов

                    мда
                    Този диалог от тази година съм го изпуснал, но не е от такова значение. То е ясно, че има много питанки и точно затова улесних задачата като попитах за сумарен дивидент за години напред, т.е. и аз допускам някакви моменти на спадове и върхове при дивидентите.
                    За 6-месечния дивидент нещата според мен са малко по-логични - все пак това е финансов холдинг и за да дадат пари, първо трябва да ги получат, а това се случва H2.
                    Та, всички тези размисли са вкарани в цената си мисля. Все пак показателите им са без алтернативни, явно всички инвесттирои, рибоци и т.н. си задават едни и същи въпроси и не получават отговори.
                    Last edited by 15%; 22.09.2018, 22:56.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Не! Иска да задържи цената докато му дадат зелена светлина за покачване.
                      :

                      сигурно са му малко бройките които му изсипват на сегашните цени и ще закара цената на 3,50 за да купи повече бройки защото му трябват
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Ок. Остава да видим.
                        твоята прогноза за 3,50 остава ли?
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          доста бройки се показват в ляво ............. но не виждам желание да се вдига цената ............ по-скоро целта е да се плаши стадото...

                          да видим
                          Не! Иска да задържи цената докато му дадат зелена светлина за покачване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            прогнозата си остава същата ............ ноември около двато лева ............ по коледа под двойката...
                            Ок. Остава да видим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              С тоя як купувач може и да не може.
                              доста бройки се показват в ляво ............. но не виждам желание да се вдига цената ............ по-скоро целта е да се плаши стадото...

                              да видим
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                И мен това много ме притеснява, въпреки че Керезов първоначално каза нещо от рода на "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика", което по принцип ми звучи дългосрочно, но да видим. А попитах, тъй като за мен това има по-голямо значение от ТА.
                                Керезов първоначално каза нещо от рода на "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика" .............. това го каза преди 3 години

                                тази година каза, че редовен дивидент всяка година не е обещаван и ако някой покаже пост в който той това е твърдял щял да почерпи боза от 6 ст. ................. аз веднага му пейстнах поста "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика", но до този момент боза не съм пил и това ме навежда на мисълта, че е възможно в някоя от следващите години да не раздадат дивидент при ХИМ-а

                                не знам ................ тука няма нищо сигурно и е голяма грешка да се заложи каквото и да е сума от очакван дивидент .......... пък и нищо не казват, а малкото което споделят е много разнопосочно и много лесно се измъкват от всякаква ситуация като например:

                                на въпрос: Смятат ли от ХИМ да започнат да изплащат дивидент на 6 месеца
                                отговора на мистър Керезов бе: Това означава да изплащат печалбата предварително преди да са я направили

                                а, сега, де ............ нали половината дивидент се гласува на база на консолидирания отчет да първото полугодие ............. логичния въпрос е: Защо печалбата да я няма? ............. да не би да очакват второто полугодие да са на загуба и печалбата от първото да я покрива

                                е, такива размишления се появяват на базата на няколкото изречения които споделя с нас мистър Керезов

                                мда
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X