IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тц, тц, тц, днеска сме на Митьовата психологическа граница.
    Апокалипсисът пак се отложи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Че за какво се пънеш тогава,не схващам мотивацията ти?
      Като продаде там на макс-а, да купи тук на мин-а )) вариант например

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Така е брат,като начало ще разпродам Shell,BP,HSBC дето на всеки три месеца ми изплащат дивидента ( над 5% годишно) и ще набухам всичко в някакви боклуци на най-умрялата борса в светаДнес купих и 1000 на Луфтханза,тях също ги махам и всичко в Хима,може и в Трейс груп


        Че за какво се пънеш тогава,не схващам мотивацията ти?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

          Така е брат,като начало ще разпродам Shell,BP,HSBC дето на всеки три месеца ми изплащат дивидента ( над 5% годишно) и ще набухам всичко в някакви боклуци на най-умрялата борса в светаДнес купих и 1000 на Луфтханза,тях също ги махам и всичко в Хима,може и в Трейс груп


          Хахаха! Що така приказваш за борсата на мечтите бфб дето всеки мечтае да избяга от нея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Явно искаш да прехвърлиш парите си на БФБ ама голяма гирултия дигаш бе човек.
            Така е брат,като начало ще разпродам Shell,BP,HSBC дето на всеки три месеца ми изплащат дивидента ( над 5% годишно) и ще набухам всичко в някакви боклуци на най-умрялата борса в светаДнес купих и 1000 на Луфтханза,тях също ги махам и всичко в Хима,може и в Трейс груп



            Коментар


            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

              Когато станеш успешен ( аз ти го пожелавам )ще имаш достатъчно свободно време хем да си пишеш точно това което мислиш , хем евентуално да преследваш някакви цели в дългосрочна перспектива .Аз акции на БФБ почти нямам и не мисля скоро да имам.Имам малко Хим ,толкова колкото да подритвам пясъчната кула от фалшиви купувачи с дребни продажби когато ми е кеф На външни пазари все още съм предимно в дълги позиции с близки стопове и във всяка секунда съм готов за пълен обрат на световните борси. Достатъчно изчерпателен ли бях ?Да ,определено се смятам за успешен, знам какво мога , знам какво искам ,знам и какво ще се случи
              Явно искаш да прехвърлиш парите си на БФБ ама голяма гирултия дигаш бе човек.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                Когато станеш успешен ( аз ти го пожелавам )ще имаш достатъчно свободно време хем да си пишеш точно това което мислиш , хем евентуално да преследваш някакви цели в дългосрочна перспектива .Аз акции на БФБ почти нямам и не мисля скоро да имам.Имам малко Хим ,толкова колкото да подритвам пясъчната кула от фалшиви купувачи с дребни продажби когато ми е кеф На външни пазари все още съм предимно в дълги позиции с близки стопове и във всяка секунда съм готов за пълен обрат на световните борси. Достатъчно изчерпателен ли бях ?Да ,определено се смятам за успешен, знам какво мога , знам какво искам ,знам и какво ще се случи
                Е №1 си, трябва да ти го признаем !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение

                  Имаше изказано мнение някога някъде как по принцип честотата на писане във форума е обратнопропорционална на големината на портфейла. Не твърдя така ли е, просто често размишлявам на тази тема. Изключения със сигурност има и със сигурност има много хора, които почти не пишат и които са с малки портфейли, вероятно има изключения и в другата посока. Всичко това в случай, че сме съгласни с тази взаимовръзка, аз не твърдя вярна ли е, макар да имам за себе си някакво мнение. Просто ти я подхвърлям като тема за размисъл. Но от друга страна замисли се как изглежда вечното черногледство на човек, преповтаряно ежедневно по няколко пъти, ако не е заел мощни къси позиции на даден пазар в сума компании (стига пазарът да позволява това). Такъв човек отделя сума време всеки ден да повтаря едно и също нещо което на практика не му носи доходност. Ако не чакаш доходност от акциите си и не обменяш мнения за пазара за компании, отчети, интервюта и т.н., какво точно правиш тогава с времето си във форума по цял ден?Успешните хора не си губят времето в папагалстване, успешните хора се опитват да не вършат безсмислени неща. Затова изводите всеки сам си ги прави кой тук какъв и от кои е. Не ти знам възможностите, къде какво и как търгуваш, но си имам своите размишления и наблюдения, които не бих споделял, най-малкото понеже няма гаранция дали мисля правилно. Аз не твърдя, че съм от успешните. Понякога сме по-прозрачни за другите, отколкото сами предполагаме. Обичам да чета форума – ежедневно от близо 15 години. Хората, чиито мнения най-много ценя за съжаление пишат все по-рядко, но и сега се откриват много ценни форумци и мисли и вярвам, че ще стават все повече. Имам акции, но препоръки нямам никакви за нищо.

                  Задал си въпроса към друг участник, който ако иска може да ти отговори, но аз лично такива мисли имам в главата си на тази тема. Нямам представа кой с какъв портфейл е и не ми е тема. Поздрави и успешен ден на всички!
                  Когато станеш успешен ( аз ти го пожелавам )ще имаш достатъчно свободно време хем да си пишеш точно това което мислиш , хем евентуално да преследваш някакви цели в дългосрочна перспектива .Аз акции на БФБ почти нямам и не мисля скоро да имам.Имам малко Хим ,толкова колкото да подритвам пясъчната кула от фалшиви купувачи с дребни продажби когато ми е кеф На външни пазари все още съм предимно в дълги позиции с близки стопове и във всяка секунда съм готов за пълен обрат на световните борси. Достатъчно изчерпателен ли бях ?Да ,определено се смятам за успешен, знам какво мога , знам какво искам ,знам и какво ще се случи
                  Last edited by strol; 04.10.2018, 13:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    тогава като си толкова убеден, че ще пада - що не продадеш сега пък после да купиш на ниско? (нещо ми се губи логиката)
                    Затова продадох една част от акциийте си ! Не съм от играчите, които са на принципа вичко или нищо !
                    Портфейла ми е дългосрочен и винаги продавам само една част ( % ) ! В зависимост от пазарната ситуация на борсата и икономиката в страната , продавам по-голям или по-малък дял ( % ) от портфейла ми !
                    Към днешна дата имам само Химимпорт, но се оглеждам в други няколко позиции, където ще изчакам за да вляза !
                    Last edited by dimitar1978; 04.10.2018, 12:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                      Я кажи брат,как така стигаш до прозрението кой колко пари имаПрав си,че форума е интересно място Вероятно ще можеш да се аргументираш добре
                      Имаше изказано мнение някога някъде как по принцип честотата на писане във форума е обратнопропорционална на големината на портфейла. Не твърдя така ли е, просто често размишлявам на тази тема. Изключения със сигурност има и със сигурност има много хора, които почти не пишат и които са с малки портфейли, вероятно има изключения и в другата посока. Всичко това в случай, че сме съгласни с тази взаимовръзка, аз не твърдя вярна ли е, макар да имам за себе си някакво мнение. Просто ти я подхвърлям като тема за размисъл. Но от друга страна замисли се как изглежда вечното черногледство на човек, преповтаряно ежедневно по няколко пъти, ако не е заел мощни къси позиции на даден пазар в сума компании (стига пазарът да позволява това). Такъв човек отделя сума време всеки ден да повтаря едно и също нещо което на практика не му носи доходност. Ако не чакаш доходност от акциите си и не обменяш мнения за пазара за компании, отчети, интервюта и т.н., какво точно правиш тогава с времето си във форума по цял ден?Успешните хора не си губят времето в папагалстване, успешните хора се опитват да не вършат безсмислени неща. Затова изводите всеки сам си ги прави кой тук какъв и от кои е. Не ти знам възможностите, къде какво и как търгуваш, но си имам своите размишления и наблюдения, които не бих споделял, най-малкото понеже няма гаранция дали мисля правилно. Аз не твърдя, че съм от успешните. Понякога сме по-прозрачни за другите, отколкото сами предполагаме. Обичам да чета форума – ежедневно от близо 15 години. Хората, чиито мнения най-много ценя за съжаление пишат все по-рядко, но и сега се откриват много ценни форумци и мисли и вярвам, че ще стават все повече. Имам акции, но препоръки нямам никакви за нищо.

                      Задал си въпроса към друг участник, който ако иска може да ти отговори, но аз лично такива мисли имам в главата си на тази тема. Нямам представа кой с какъв портфейл е и не ми е тема. Поздрави и успешен ден на всички!
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                        Вариант 1 - Ако нямам акции ( както казваш ), ще купя на по-ниска цена !
                        Вариант 2 - Ако имам акции ( както твърдя аз ), ще купя пак на по-ниска цена ! Въпреки, че една част от продадените си върнах на 2.11.

                        Проблема за мен ще бъде ако падне повече :-(
                        Ще съм на загуба, въпреки , че ще допълня в ниското !
                        тогава като си толкова убеден, че ще пада - що не продадеш сега пък после да купиш на ниско? (нещо ми се губи логиката)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Мите, стига лъга, всички знаем, че вече нямаш. Ти имаш рядката способност никога да не познаваш посоката ... или много да лъжеш
                          Вариант 1 - Ако нямам акции ( както казваш ), ще купя на по-ниска цена !
                          Вариант 2 - Ако имам акции ( както твърдя аз ), ще купя пак на по-ниска цена ! Въпреки, че една част от продадените си върнах на 2.11.

                          Проблема за мен ще бъде ако падне повече :-(
                          Ще съм на загуба, въпреки , че ще допълня в ниското !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                            Именно бе пич - след спад следва рязко нагоре. Да не искаш вечно пропадане при положение, че компанията прави печалби - това няма как да стане
                            За тази глупост говоря !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Мите, стига лъга, всички знаем, че вече нямаш. Ти имаш рядката способност никога да не познаваш посоката ... или много да лъжеш
                              Петъо, Петьо.......
                              Фактите говорят друго, виж какво съм писал !!!
                              А като прочета какво си писал по-долу, се скъсвам от смях !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                                Бях писал по-рано за психологическата граница от 2.10, която минахме за съжаление !
                                Да видим бързо или бавно ще стигнем до 2.00 ?

                                п.п.

                                Имам акции.
                                Мите, стига лъга, всички знаем, че вече нямаш. Ти имаш рядката способност никога да не познаваш посоката ... или много да лъжеш

                                Коментар

                                Working...
                                X