IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не ви ли липсвааа, ... Полки да речем?
    Видно че е спал спокойно тази нощ е най вероятно , след като е наместил жаравата!
    4CF / CCB 76 163 205 1.44 ▲12.50
    6C4 / CHIM 49 73 264 1.88 ▲4.44
    Съвсем по възможностите му ,- да е рискувал предотчетно с част от кеша

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      1. Бъркаш, качването започна от средата- края на Декември! Някой ден ще се разбере, но тогава ще е късно както за имащите, така и за нямащите.
      2. За мен лично намаляването на ФФ винаги е добра новина!
      3. Може и бичи капан да е, но доходност от над 3% е космическа добра за всеки голям участник, стига да има доверие.
      4. Така е, прав си, че през онзи период явно не са се разбрали продавачите и купувачите и поради тази причина купувачът е задал по-ниска цена от желанието на продавача. Чака го, чака го и накрая продавачите се съгласиха.. Но това все някога ще се промени при положение, че купувачът търси много бройки, а както и ти сам спомена ФФ постоянно намалява. Може би е видял, че на цени под 1,80 няма достатъчно продавачи?
      1. Колега запознат съм. Повишението започна след 20-ти декември 2017г. През целия месец бяха изтъргувани малко над 3 мил. акции при ръст от 6,49%.
      2. ФФ не намалява всеки ден, можеш да провериш. В момента е 19,52%, но имаше момент в който беше 19.49%, т.е не само купуват, но и продават.
      3. Дали е Бичи капан ще разберем след известно време. За дивидента мисля, че има далеч по-изгодни компании, ако това е основната причина да притежаваш акции на компанията. За никой не е тайна, че Градус планира около 6% дивидент при текущи цени + още една половинка.
      4. Дали “купувачът” търси много бройки не знам, но е логично ако е така да иска да ги купи на по-ниска цена от текущата. Относно предлагането при различни нива е очевидно, че големи обеми се търгуват при криза и страх.
      п.п Истина е че каквото и да си пишем във форума, цената се формира от други хора на друго място. От нас зависи, как ще се възползваме от създалата се ситуация. Поздрави и успех в търговията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        1.За никой не е тайна, че тук цената през януари месец миналата година скочи внезапно с над 36%. Какво точно е трябвало да се случи с компанията така и не се разбра публично. Същия месец бяха изтъргувани 3 786 845бр акции, ФФ намаляше, всеки ден имаше нов ръст, всичко беше цветя и рози.

        2.Месец по-късно започна спада, отново бяха изтъргувани големи обеми 2 070 930бр. но посоката вече беше друга. През последните 6 месеца са изтъргувани малко над 7,6 мил. акции, цената пада с над 14,5%, ФФ намаля от 20,66% до 19,52%, броя на акционерите също е намалял от 3490 до 3419.

        3.Днес са изтъргувани малко под 40к което доведе до 4,44% ръст. Дали цената тук се определя от Доверието ... съмнявам се. Дали ситуацията е бичи капан или "чудото" от миналата година ще се повтори отново? Не знам. Малко вероятно, но не и невъзможно. Честито на всички колеги успяли да спечелят.

        4. п.п Относно крепенето на цената, някой от колегите скоро беше написал в темата, че когато види да се трупат големи поръчки отляво винаги следва "изсипване". Това ми напомня какво се случи ноември месец миналата година.
        1. Бъркаш, качването започна от средата- края на Декември! Някой ден ще се разбере, но тогава ще е късно както за имащите, така и за нямащите.
        2. За мен лично намаляването на ФФ винаги е добра новина!
        3. Може и бичи капан да е, но доходност от над 3% е космическа добра за всеки голям участник, стига да има доверие.
        4. Така е, прав си, че през онзи период явно не са се разбрали продавачите и купувачите и поради тази причина купувачът е задал по-ниска цена от желанието на продавача. Чака го, чака го и накрая продавачите се съгласиха.. Но това все някога ще се промени при положение, че купувачът търси много бройки, а както и ти сам спомена ФФ постоянно намалява. Може би е видял, че на цени под 1,80 няма достатъчно продавачи?
        Last edited by 15%; 24.01.2019, 22:16.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Нямам представа какво се случва и не споря с теб, но предния път когато стартира агресивно изкупуване бе края на Декември 2017. А както знаем, тогава отчети няма никакви. ДНес в темата на Хика прочетох мнение на колега, че 6 ст. дивидент при цена 2,30 е много добър. И това наистина е така за някой голям играч. Та, аз си мисля, че проблемът тук е изцяло в доверието. Съвсем честно си казвам, че аз лично имам по-голямо доверие тук, отколкото при Хиката например. Това не отговоря на въпроса кой купува днес и с каква цел, просто допускам, че голям играч /може и вътрешен/ просто инвестира. Тезата ми за "крепене на цена" губи все повече почва. Още я има, но % вероятност в главата ми е доста по-малък, отколкото преди година да кажем.
          За никой не е тайна, че тук цената през януари месец миналата година скочи внезапно с над 36%. Какво точно е трябвало да се случи с компанията така и не се разбра публично. Същия месец бяха изтъргувани 3 786 845бр акции, ФФ намаляше, всеки ден имаше нов ръст, всичко беше цветя и рози. Месец по-късно започна спада, отново бяха изтъргувани големи обеми 2 070 930бр. но посоката вече беше друга. През последните 6 месеца са изтъргувани малко над 7,6 мил. акции, цената пада с над 14,5%, ФФ намаля от 20,66% до 19,52%, броя на акционерите също е намалял от 3490 до 3419. Днес са изтъргувани малко под 40к което доведе до 4,44% ръст. Дали цената тук се определя от Доверието ... съмнявам се. Дали ситуацията е бичи капан или "чудото" от миналата година ще се повтори отново? Не знам. Малко вероятно, но не и невъзможно. Честито на всички колеги успяли да спечелят.

          п.п Относно крепенето на цената, някой от колегите скоро беше написал в темата, че когато види да се трупат големи поръчки отляво винаги следва "изсипване". Това ми напомня какво се случи ноември месец миналата година.
          Last edited by Innocent; 24.01.2019, 20:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Дано не съм прав, но този филм тук съм го гледал няколко пъти вече. Няколко дни преди отчет цената се вдига без причина, след отчета цената продължава да пада ...
            Нямам представа какво се случва и не споря с теб, но предния път когато стартира агресивно изкупуване бе края на Декември 2017. А както знаем, тогава отчети няма никакви. ДНес в темата на Хика прочетох мнение на колега, че 6 ст. дивидент при цена 2,30 е много добър. И това наистина е така за някой голям играч. Та, аз си мисля, че проблемът тук е изцяло в доверието. Съвсем честно си казвам, че аз лично имам по-голямо доверие тук, отколкото при Хиката например. Това не отговоря на въпроса кой купува днес и с каква цел, просто допускам, че голям играч /може и вътрешен/ просто инвестира. Тезата ми за "крепене на цена" губи все повече почва. Още я има, но % вероятност в главата ми е доста по-малък, отколкото преди година да кажем.

            П.П. Друг е въпроса защо като понастана паника и цената тръгна да се рути до 1,73 някъде, някой подпря акцията с големи бидове и успокои тълпата. Но той правеше същото по пътя и надолу от над 2 лева. Абе мистерия. Доверието е важно, доверието....
            Last edited by 15%; 24.01.2019, 19:47.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Хубав ден днес !
              15ст нагоре....
              голямо браво за професионалистите които уловиха момента на емоцията и сантимента при Доверие и я пренесоха и тук!!!
              Браво!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Дано не съм прав, но този филм тук съм го гледал няколко пъти вече. Няколко дни преди отчет цената се вдига без причина, след отчета цената продължава да пада ...
                Продавай ...!

                Коментар


                • Дано не съм прав, но този филм тук съм го гледал няколко пъти вече. Няколко дни преди отчет цената се вдига без причина, след отчета цената продължава да пада ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                    Цитирах колега за бъзик, а то какво стана ;-)
                    Тихичко на ушенце.....купувай не се срамувай!

                    Коментар


                    • Цитирах колега за бъзик, а то какво стана ;-)

                      Коментар


                      • "Бруталното рали тепърва предстои"

                        Коментар


                        • къде се загуби програмиста да напише:

                          хвала на ХИМ, хвала на мажоритарите...

                          каквото и друго да се напише все се трие
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                            E, тръгна пак темата, браво!
                            Сякаш са чакали за разрешение дали да трият нещо... Я да ги поставя на изпитание пак... Интервю с шефа на Химимпорт, нещо което не се среща всеки ден при тази публична компания

                            Коментар


                            • E, тръгна пак темата, браво!

                              Коментар


                              • това тукашния г-н Каменов ли е?

                                Коментар

                                Working...
                                X