IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има размествания по активи, пасиви и прадажби на такива,
    но за мен задържането на печалбата на същите нива и
    нарастването на задлъжнялоста с над 10% си е най ;- от прочетеното!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Предполагам от прилагането на новия счетоводен стандарт МСФО 9

      Не съм счетоводител ,но мисля ,че има още какво да се пипне там.
      Промени в началните салда поради ефект от промени в счетоводната политика - (78557 хил)
      Прехвърлени в общите целеви резерви - (36641 хил)
      Какви обаче са тези промени в счетоводната политика...
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
        Някой наясно ли е от къде идва спадът на неразпределената печалба. Тея счетоводни лабиринти са ми бая объркващи.
        Предполагам от прилагането на новия счетоводен стандарт МСФО 9

        Не съм счетоводител ,но мисля ,че има още какво да се пипне там.

        Коментар


        • Някой наясно ли е от къде идва спадът на неразпределената печалба. Тея счетоводни лабиринти са ми бая объркващи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

            Toва е някакъв стандартен текст, в много отчети го има 1:1!
            След стандартен текст лаконите да се подготвят психически за нестандартен секс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Групата управлява структурата на капитала и прави необходимите поправки в съответствие с промените в икономическата обстановка и рисковите характеристики на съответните активи. За да поддържа или коригира капиталовата структура Групата може да промени сумата на дивидентите изплащани на акционерите да върне капитал на акционерите да емитира нови акции или да продаде активи за да намали задълженията си.
              Toва е някакъв стандартен текст, в много отчети го има 1:1!

              Коментар


              • Групата управлява структурата на капитала и прави необходимите поправки в съответствие с промените в икономическата обстановка и рисковите характеристики на съответните активи. За да поддържа или коригира капиталовата структура Групата може да промени сумата на дивидентите изплащани на акционерите да върне капитал на акционерите да емитира нови акции или да продаде активи за да намали задълженията си. Капиталът за представените отчетни периоди може да бъде анализиран както следва: 2018 2017 хил. лв. хил. лв. Собствен капитал 1 644 693 1 688 797 Капитал 1 644 693 1 688 797 Дълг 7 454 376 7 156 519 - Пари и парични еквиваленти (2 045 224) (2 204 904) Нетен дълг 5 409 152 4 951 615 Съотношение на капитал към нетен дълг 1:3.29 1:2.93 През 2018 г. изменението на съотношението е минимално. Групата е спазила условията във връзка със своите договорни задължения включително поддържането на определени капиталови съотношения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Браво !

                  Излезе годишния консолидиран отчет в ехтри-те.

                  Може би скоро ще има и покана за ОСА !
                  Годишния ......и това е водещо дружество а за първото тримесечие...Вале там на БИХ има ли отчета за 1 тримесечие..

                  Коментар


                  • Браво !

                    Излезе годишния консолидиран отчет в ехтри-те.

                    Може би скоро ще има и покана за ОСА !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Вие подигравате ли НИ се или се подигравате с Вас....
                      А чистачката днес какво каза ....
                      Моля без паника.!!
                      Погледнете от друга страна - чия друга охрана е на това ниво??
                      Не си разчитате информацията правилно.
                      Препоръки не даваме

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Убаво де... Охраната 1,2,3, чистачката, свързочничката с инвеститорите....
                        жалка историйка ......... до къде ги докараха жабчетата тук!!! ====>>>> да ходят жабетата да питат случайни хора които не са чували ОСА и конс.отчети

                        Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Беше ясно, че като промениха закона и ще трябва да се плаща овреме, ще въртят палачинката колкото могат....
                        Важното е да си изпълнят обещанието за дивидента и отчета да е читав....
                        не си ли задаваш въпроса защо се крие отчета? ........ и как очакваш да е читав?!?!?!?

                        Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        пп Ще помоля Шефа да качва цената на Хима с 1 стинка на ден...
                        Повтарям за последно- 1 ст...!!!


                        това за 1 стинка го писа и преди година

                        ============

                        не е препоръка!!!
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                          Убаво де... Охраната 1,2,3, чистачката, свързочничката с инвеститорите....
                          Беше ясно, че като промениха закона и ще трябва да се плаща овреме, ще въртят палачинката колкото могат....
                          Важното е да си изпълнят обещанието за дивидента и отчета да е читав....

                          Щот мога да спомена табака и настоящата цена....

                          пп Както знаем Монти винаги е на печалба по нЕкоя позиция, но гугутките глътнаха доста вода с дебелия...

                          пп Ще помоля Шефа да качва цената на Хима с 1 стинка на ден...
                          Повтарям за последно- 1 ст...!!!
                          Чиче, под достоЙнството ми е да ходя в Централата на която и да е компания на БФБ и да питам портиера кога ще има ОСА....защото няма друг начин за коресподенция...
                          А отчета са го копирали от този от 2010 г...а ако има дивидент ще го дадат на последната дата в последния час и на последната минута ..кой го интересува инвеститорите на табака и на ХИМ...ами в табака има ДВИ,Стратиев се казва...нема нужда да питам портиера на Графа...
                          А за това дали съм на печалба или на загуба зависи от боба, който хвърлям.... за сега не се оплаквам цялостно но си има позиции който ме дразнят но не са на БФБ и не са табака...
                          Какво табака , с пет лева прави по 50% качвания и спад....това какво говори ...
                          Поздрави!
                          П.П. Нема да те питам за Зрънчо....

                          Коментар


                          • Кой ти гледа закона .......
                            М.... . ш..... ..й.о!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Вие подигравате ли НИ се или се подигравате с Вас....
                              А чистачката днес какво каза ....
                              Убаво де... Охраната 1,2,3, чистачката, свързочничката с инвеститорите....
                              Беше ясно, че като промениха закона и ще трябва да се плаща овреме, ще въртят палачинката колкото могат....
                              Важното е да си изпълнят обещанието за дивидента и отчета да е читав....

                              Щот мога да спомена табака и настоящата цена....

                              пп Както знаем Монти винаги е на печалба по нЕкоя позиция, но гугутките глътнаха доста вода с дебелия...

                              пп Ще помоля Шефа да качва цената на Хима с 1 стинка на ден...
                              Повтарям за последно- 1 ст...!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                                "Заявлвние Г" се обработва в ТР.
                                Само че е другото Г - 2, за обявяване на ГФО
                                Иначе ГФО-то е добре - цветничко, с картинки

                                Коментар

                                Working...
                                X