IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
    Горе долу се събраха достатъчно мнения за да се преброите, тези които 20 г. не се научихте и си оставате дъми и овчи.
    Къде е акъл планина да купуваш на 1.80, на 2 и нещо с дивидент 6 ст - дъми и овче поведение, и къде е на левче и под левче все едно с дивидент за 15 г. напред...пребройте се, ако обичате.

    Иначе за дивидента. Ами откъде? Единствените печеливши са Банката, ЦКБ-Сила и малко ЗХБГ (колкото може да се печели от някакви наеми). Някое от тях дава ли дивидент към холдинга? или поне аз не знам да дават. За Армеец, някой знае ли на печална ли е или не, защото ако е, може би било на борсата? ГАЗ - колко газ и петрол добива, че да поддържа дивиденти? Та то има ли цена на газта и петрола, която в момента да си струва дори да работиш?? За транспорта им няма да ви питам, дали е печеливш или не, нямам и идея. Положителни разлики от сделки с Химснад и подобни, без коментар, те ли да ви платят дивидента?

    Та така, това, че няма да има дивидент е полижителна новина, АКО чуете, че започва и сериозна трансфорамация в холдинга.
    Категорично НЕСЪГЛАСЕН!

    С единственото, което мога да се съглася, че трябва да се променят и то МНОГО!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      Горе долу се събраха достатъчно мнения за да се преброите, тези които 20 г. не се научихте и си оставате дъми и овчи.
      Къде е акъл планина да купуваш на 1.80, на 2 и нещо с дивидент 6 ст - дъми и овче поведение, и къде е на левче и под левче все едно с дивидент за 15 г. напред...пребройте се, ако обичате.

      Иначе за дивидента. Ами откъде? Единствените печеливши са Банката, ЦКБ-Сила и малко ЗХБГ (колкото може да се печели от някакви наеми). Някое от тях дава ли дивидент към холдинга? или поне аз не знам да дават. За Армеец, някой знае ли на печална ли е или не, защото ако е, може би било на борсата? ГАЗ - колко газ и петрол добива, че да поддържа дивиденти? Та то има ли цена на газта и петрола, която в момента да си струва дори да работиш?? За транспорта им няма да ви питам, дали е печеливш или не, нямам и идея. Положителни разлики от сделки с Химснад и подобни, без коментар, те ли да ви платят дивидента?

      Та така, това, че няма да има дивидент е полижителна новина, АКО чуете, че започва и сериозна трансфорамация в холдинга.
      Според мен печеливши са ЦКБ България и ЦКБ Скопие. Армеец и ПОК ЦКБ Сила, мисля че дори ЦКБ КАЗАН са на загуба!

      Коментар


      • Горе долу се събраха достатъчно мнения за да се преброите, тези които 20 г. не се научихте и си оставате дъми и овчи.
        Къде е акъл планина да купуваш на 1.80, на 2 и нещо с дивидент 6 ст - дъми и овче поведение, и къде е на левче и под левче все едно с дивидент за 15 г. напред...пребройте се, ако обичате.

        Иначе за дивидента. Ами откъде? Единствените печеливши са Банката, ЦКБ-Сила и малко ЗХБГ (колкото може да се печели от някакви наеми). Някое от тях дава ли дивидент към холдинга? или поне аз не знам да дават. За Армеец, някой знае ли на печална ли е или не, защото ако е, може би било на борсата? ГАЗ - колко газ и петрол добива, че да поддържа дивиденти? Та то има ли цена на газта и петрола, която в момента да си струва дори да работиш?? За транспорта им няма да ви питам, дали е печеливш или не, нямам и идея. Положителни разлики от сделки с Химснад и подобни, без коментар, те ли да ви платят дивидента?

        Та така, това, че няма да има дивидент е полижителна новина, АКО чуете, че започва и сериозна трансфорамация в холдинга.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

          А някои хора се чудят защо фондовете излизат?
          Единствената грешка на някои е че все още имат хартии на БФБ.
          То вярно накрая ще си останем с едни хартии без никакво покритие ! На път съм да разпродам всичко и изцяло в чужбина ! За толкова години нито нормална борса направихме, нито читави мажоритари възпитахме !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Ако това се случи и тук с най-големия холдинг, то по-добре да закриваме борсата !
            че борсата отдавна си е закрита - някъде къмто 2008-ма май беше, оттогава имаме дребни тарикатчета, играещи си на маркетмейкъри, вътрешняри и тук-таме някое читаво дружество за пълнеж. От старите единствено и само групата на планината се разви като почтен мажоритар, макакр и миналата година много сериозно да разклатиха това доверие с разните тантиеми и т.н., пък и да нес е лъжем, че Велев си е дърт комуняга.

            Та за Флагмана - цената на акцията, както отлично знаеш, никога не е вълнувала мажоритаря, така че да очакваме нещо различно точно сега, е не наивно, ми направо утопия. Абе, къде е Керезов?

            П.С. И после да не чувам пак малоумните въпроси що Спиди струвало повече от великия Флагман - ми те затова струва!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Ако това се случи и тук с най-големия холдинг, то по-добре да закриваме борсата !
              А някои хора се чудят защо фондовете излизат?
              Единствената грешка на някои е че все още имат хартии на БФБ.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                Е как може да не си чувал за такива трансформации, бре колега...!
                Черепа как си трансформира патките и изнесе в Кипър към 300 млн лв....?!
                За жалост май се готви подобна "трансформация"....

                пп Няма да пиша простотии за стълби, морал и спомени, че пак ще ми изтрият поста....
                Ако това се случи и тук с най-големия холдинг, то по-добре да закриваме борсата !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent

                  Прав си. Признавам че се увлякох ... Коригирах го. Мерси
                  Поздрави
                  Няма защо....Просто ме втресе за кратко...
                  Успех !

                  Коментар


                  • Изложиха се с дивидента! Сега беше времето да подкрепят акцията и имиджа на компанията!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Банички и бози няма да има - Официално ...

                      [ATTACH=CONFIG]n3644330[/ATTACH]
                      Ми нормално, флагманът никога не е бил дивидентоснасящо дружество, както би се изразил импето. Остана ми само един депозит тук, но тй така или иначе е отписан по балансова стойност при мен, така че ще си чака тройката с гарнитура някога си, когато и да е това, без да ми се води част от инвестиционния портфейл. Честно казано дори и не ги следя хима - имам ги само като бързо меню да им видя цената и толкова
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Ясно е че всички са недоволни. Въпроса на колко човека им стиска да продават близо до дъното с 30-40 или 50 процента загуба ???
                        Last edited by Innocent; 31.08.2020, 13:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          Когато ви питах преди два месеца защо тук няма отчети, при все че няма никакви пречки да има, вие си чакахте дивидента и не се интересувахте от отчетите. Е как да стане? Ако вместо дивидент, предприемат мащабен проект за преформатиране на холдинга и привеждането му към новите пост-Ковид реалности в световната икономика, значи че правят правилното нещо - не дават дивидент, но ще инвестират в трансформация на холдинга. Аз не съм чул за такава трансформация, а вие?
                          Е как може да не си чувал за такива трансформации, бре колега...!
                          Черепа как си трансформира патките и изнесе в Кипър към 300 млн лв....?!
                          За жалост май се готви подобна "трансформация"....

                          пп Няма да пиша простотии за стълби, морал и спомени, че пак ще ми изтрият поста....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Мдаа, много кофти се получи ! Единствената причина заради, която държа акциите си тук беше дивидента ! Флагмана отдавна вече не е флагман !
                            Мдааа, приказката, в която бях започнал да вярвам плахо свърши. Жалко...
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Лоша работа, много лоша...
                              Мдаа, много кофти се получи ! Единствената причина заради, която държа акциите си тук беше дивидента ! Флагмана отдавна вече не е флагман !

                              Коментар


                              • Когато ви питах преди два месеца защо тук няма отчети, при все че няма никакви пречки да има, вие си чакахте дивидента и не се интересувахте от отчетите. Е как да стане? Ако вместо дивидент, предприемат мащабен проект за преформатиране на холдинга и привеждането му към новите пост-Ковид реалности в световната икономика, значи че правят правилното нещо - не дават дивидент, но ще инвестират в трансформация на холдинга. Аз не съм чул за такава трансформация, а вие?

                                Коментар

                                Working...
                                X