IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Това ще е доста тъпо ако го направят.
    Че каква ще да е причината да изхарчат едни пари при положение че и да ги изхарчат и да не, няма никаква разлика за тях. Но ако ги изхарчат, просто ще дадат едни пари на вятъра - а това е главната разлика между публична компания в белия свят и в България.
    Ми ето пример, вие лично ще похарчите ли едни пари ей така, без смисъл?

    малко вземи да прочетеш теория преди да пишеш ... както и виж какво правят "публични компания в белия свят" с обратното изкупуване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Ами да ги инвестират в обратно изкупуване на акциите си! Ако си вярват на счетоводството и нетната стойност на акцията е близо 6 лв., има ли по-добра инвестиционна възможност от това!?
      Това ще е доста тъпо ако го направят.
      Че каква ще да е причината да изхарчат едни пари при положение че и да ги изхарчат и да не, няма никаква разлика за тях. Но ако ги изхарчат, просто ще дадат едни пари на вятъра - а това е главната разлика между публична компания в белия свят и в България.
      Ми ето пример, вие лично ще похарчите ли едни пари ей така, без смисъл?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Към 30.09. УПФ Доверие и НН все още държат по 300хил в Хим. Явно заради тях купувачите, доколкото ги има, си стоят в ниското и чакат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          не съм чувал Хима да прави обратно изкупуване? За това говори Батя, това е различно от изкупуване от мажоритаря. В тази ситуация е направо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го направят и аз мисля, че трябва някой да го внесе за гласуване на ОСА, възможно е не много умните мажоритари да не се сещат за предимствата които това носи
          Toва че не го правят там където се е скупчила цацата не ги прави << не много умни>> както тe кефи да ги квалифицирваш.

          Я виж там разни велграфи, гали, холдинзи, да не забравяме и "фарма"гордостта и др....няма криза за тях, бият софка нонстоп, имат вече капове над 10 пъти повече от мама

          Коментар


          • не съм чувал Хима да прави обратно изкупуване? За това говори Батя, това е различно от изкупуване от мажоритаря. В тази ситуация е направо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го направят и аз мисля, че трябва някой да го внесе за гласуване на ОСА, възможно е не много умните мажоритари да не се сещат за предимствата които това носи
            Last edited by petyob; 22.10.2020, 11:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Ами да ги инвестират в обратно изкупуване на акциите си! Ако си вярват на счетоводството и нетната стойност на акцията е близо 6 лв., има ли по-добра инвестиционна възможност от това!?
              нали сумати месеци крепяха 2,30 когато очакваха да разтоварят големият пакет ....... кой знае колко млн.акции им седят от години и се чудят какво да ги правят, че и докато крепяха 2,30 пак колко милиона нови акции изкупиха ...... държането на тези акции не им носи нищо години наред ...... искаха да станат дивидентна компания, но при първата спънка (корона-криза), се отказаха от това си намерение (да подхвърлят трохи на миноритарите)

              цената не отразява реалната цена на акция, а отразява настоящето доверие в мажоритаря и мениджърските му способности, а това доверие е 10% под номинала!!!

              не е препоръка - имам акции на ХИМ
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                Какъв фалит бе, луди ли сте..... отзад стоят банки с милиарди активи (привлечени средства на почти 0% лихва) и пенсиите пак с няколко милиарда активи..... хората се чудят какво да ги правят и как да ги инвестират тия пари дето са им в сметките, а на вас ви се привиждат некви фалити.... жалка история....
                Ами да ги инвестират в обратно изкупуване на акциите си! Ако си вярват на счетоводството и нетната стойност на акцията е близо 6 лв., има ли по-добра инвестиционна възможност от това!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Мдаа, след фалит на свички дружестав от групата, това е втория по чернота сценарий. Има обаче 1 проблем - едва ли ще могат да съберат 95% от акциите си, за да принудят останалите да им ги дадат на тези цени. А ако е по желание, то аз лично никога не бих си ги продал. Ще си имам акции от непублично дружество, а това левче най-вероятно би се дало като дивидент за 2-3 години при този вариант.
                  Какъв фалит бе, луди ли сте..... отзад стоят банки с милиарди активи (привлечени средства на почти 0% лихва) и пенсиите пак с няколко милиарда активи..... хората се чудят какво да ги правят и как да ги инвестират тия пари дето са им в сметките, а на вас ви се привиждат некви фалити.... жалка история....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    Както стана със СОДИ
                    ама белгийци ли взимат ХИМ-а? ....... че аз намирам доста разлики ....... най-малката е, че соди ги купуха, а тук пишете за фалит...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • След година ще е 2.45, стига сте напрягали ..
                      М.... . ш..... ..й.о!

                      Коментар


                      • Както стана със СОДИ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Ами като достигне цената на дървените ще има рязък отскок от 25% до 25 стинки, на която цена мажо ще обяви че сваля компанията от бфб. Това и ще е последната цена.

                          Мдаа, след фалит на свички дружестав от групата, това е втория по чернота сценарий. Има обаче 1 проблем - едва ли ще могат да съберат 95% от акциите си, за да принудят останалите да им ги дадат на тези цени. А ако е по желание, то аз лично никога не бих си ги продал. Ще си имам акции от непублично дружество, а това левче най-вероятно би се дало като дивидент за 2-3 години при този вариант.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Ами като достигне цената на дървените ще има рязък отскок от 25% до 25 стинки, на която цена мажо ще обяви че сваля компанията от бфб. Това и ще е последната цена.

                            Зърнените са 14 стинки, как ще станат 25. Там ли се наби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Вашата прогноза за мача?
                              Ами като достигне цената на дървените ще има рязък отскок от 25% до 25 стинки, на която цена мажо ще обяви че сваля компанията от бфб. Това и ще е последната цена.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • И 80 стотинки не е изключено, но после следва геометрична прогресия. Само, че не знам кога ще е това после.

                                Коментар

                                Working...
                                X