IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Що стана с теорията за големия купувач....

    Дане ме трият ти си знаеш ....
    седи и гледай мача безплатно .................... пари за акции така или иначе нямаш и няма от къде да ти дойдат

    радвай се на добро здраве - това ти остава
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

      И кое е незаконното???

      нека има свобода на пазара без ограничения

      нека всеки да купува както намери за добре и да продава както си реши...

      стига вече с тези ограничения .................. така са ви промили мозъците, че само ограничения търсите да се налагат...
      Никакви ограничения не търся, внимавай с квалификациите! Когато става дума за закон, важното е какво казва той, а не да правиш свободни съчинения на тема "свобода на пазара". Признавам, че не познавам добре точно този закон, но допуснах, че подобна практика, може би, се тълкува като манипулативна, т.е. злоупотребяваща с неограничените възможности на технологията, за да се изкриви "свободния" пазар с користна цел.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
        Днес изявен голям купувач нямаше. Нито голям продавач.
        винаги когато се повиши оборота има голям купувач

        миналата седмица защо се прехвърляха по няколко хиляди акции, а вчера изведнъж се появиха "хиляда човека с по 300 лв." или "300 човека с по хиляда лева" ли?

        това, че вчера си продал на няколко пъти и насреща са стояли различни посредници не винаги означава, че са купували различни хора

        веднага ти давам пример, че пролетта и лятото при разпродажбите на ХИМ излизащия голям инвеститор ползваше трима инв.посредника ...................... булбанк, елана и още един на който не се сещам името в момента

        поне така говореха лелките на една опашка на която се бях спрял
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

          това са номерата на инвестиционните посредници .................. този "човек" едва ли се занимава директно с покупките
          Що стана с теорията за големия купувач....

          Дане ме трият ти си знаеш ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

            това са номерата на инвестиционните посредници .................. този "човек" едва ли се занимава директно с покупките
            И аз първоначално се подведох,че е такада ама не

            Коментар


            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

              Въпроса е дали изобщо е ефективна при липса на продавачи,бих казал,че човека не е много силен в главата.
              това са номерата на инвестиционните посредници .................. този "човек" едва ли се занимава директно с покупките
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                Че такава игра е изключително агресивна, направо войнствена, е факт. Въпросът е законна ли е? И ако не е, КФН дали не трябва да се самосезира!
                И кое е незаконното???

                нека има свобода на пазара без ограничения

                нека всеки да купува както намери за добре и да продава както си реши...

                стига вече с тези ограничения .................. така са ви промили мозъците, че само ограничения търсите да се налагат...
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                  Че такава игра е изключително агресивна, направо войнствена, е факт. Въпросът е законна ли е? И ако не е, КФН дали не трябва да се самосезира!
                  Въпроса е дали изобщо е ефективна при липса на продавачи,бих казал,че човека не е много силен в главата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                    Той е един и същ малоумник,по-надолу е сложил тапа на 1,61-20Кявно се мисли за голям играч
                    Attached Files
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                      Той е един и същ малоумник,по-надолу е сложил тапа на 1,61-20Кявно се мисли за голям играч
                      Аз вече си мисля, че това е по-голям купувач, който се опитва да принуди евентуален по-голям продавач да му пусне под малките оферти. Но продавачът трябва много да е на зор, за да го изнудваш така!

                      Коментар


                      • Че такава игра е изключително агресивна, направо войнствена, е факт. Въпросът е законна ли е? И ако не е, КФН дали не трябва да се самосезира!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                          Тук се наредиха едни продавачи с 15 , 20 бройки , ужас !
                          Той е един и същ малоумник,по-надолу е сложил тапа на 1,61-20Кявно се мисли за голям играч

                          Коментар


                          • Тук се наредиха едни продавачи с 15 , 20 бройки , ужас !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                              понеже и на лични ме питаха за "играта" която се играе в момента ще обясня с две думи какво мисля, че се случва

                              НЯМАМ НИКАКВА ИНФОРМАЦИЯ КАКВО СЕ СЛУЧВА В МОМЕНТА И СЦЕНАРИЯ КОЙТО ЩЕ ОПИША ПО-ДОЛУ Е ПЛОД НА МОЕТО ВЪОБРАЖЕНИЕ КАТО СЪЩЕВРЕМЕННО ПОДЧЕРТАВАМ, ЧЕ ИМАМ АКЦИИ НА ХИМИМПОРТ

                              според мен има голям купувач (ТОЙ) по позицията

                              като всеки нормален човек ТОЙ иска да купи на по-ниски цени

                              изчаква сипвания и когато такива няма преминава в атака

                              изкупува до определено ниво след която се ТОЙ се отдръпва леко назад и изчаква от дясно да започнат да се надцакват като същевременно "подклажда огъня" и слага някакви незначителни бройки продава в стремежа да "увлече стадото" надолу

                              вчера в темата се чудеха за тези оферти от предлагане за продажба между 10 и 20 бройки, а днес пак имаше други такива оферти .............. някой правилно отбеляза, че двата лева комисионна не го бъркат защото ТОЙ налива поне милка (СПОРЕД МЕН СА НЯКОЛКО МИЛКИ) в позицията

                              възможно е сега ТОЙ да се оттегли за ден-два за да се съберат повече оферти продава на по-ниски цени и после пак да "пусне прахосмукачката"

                              това е играта в момента в общи линии .................. това е видно за много хора на пазара и не казвам нищо ново за повечето с опит на БФБ

                              лятото имахме на два пъти същия описан сценарий при ХИМ-а в обратната посока

                              тогава имахме голям продавач по позицията който излизаше по същия начин ---> единия път при обикновените преди конвертирането, а после след конвертирането на привилегированите пак така излизаше с "новите" обикновени акции

                              тогава продаваше до определена цена (първо 1,40; после свали на 1,30; после свали на 1,20; после до 1,10) след което леко се отдръпваше за да може в ляво бичетата да надигнат глава като активно участваше в подклаждане на огъня с някакви малки бройки --- следваше рязане на бичи глави --- и така няколко пъти докато вече нямаше купувачи на това ниво и преминаваше към по-ниска цена където на няколко пъти се разиграваше познатия сценарий

                              всички бяхме свидетели до къде стигнаха разпродажбите това лято при ХИМ-а

                              разликата между "голям влизащ/излизащ по дадена позиция" и когато "някой голям иска да надуе дадена цена" е ясна на всички и няма смисъл да я коментирам сега

                              в момента се вижда, че ТОЙ не иска да надува цената, а търси "разумен" вход

                              ако сега се появи втори или трети голям купувач то цената ще отиде в космоса ................. това е сигурно

                              всеки си прави сметката как да действа и какво да прави .................. смятам повече да не пиша в темата за тази година за да не си помисли някой, че се опитвам да манипулирам някого...

                              и пак да напомня:

                              НЯМАМ НИКАКВА ИНФОРМАЦИЯ КАКВО СЕ СЛУЧВА В МОМЕНТА И СЦЕНАРИЯ КОЙТО ОПИСАХ ПО-ГОРЕ Е ПЛОД НА МОЕТО ВЪОБРАЖЕНИЕ КАТО СЪЩЕВРЕМЕННО ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ, ЧЕ ИМАМ АКЦИИ НА ХИМИМПОРТ ................... ВСЪЩНОСТ ИМАМ АКЦИИ САМО НА ХИМИМПОРТ, КАКТО И ДВЕ РЕПА ВЪРХУ СЪЩАТА АКЦИЯ...

                              УСПЕХ НА ВСИЧКИ
                              Тази игра би била успешна при неликвидна позиция.Но тук тренда е ясен,купувачите много,навлизат и фондове,тим и те имат интерес да подкрепят позицията си.Пък и не се открои някой голям купувач.Така,че според мен в момента при хим тази игра не върви.Успехи,и аз съм основно в хим.

                              Коментар


                              • Днес изявен голям купувач нямаше. Нито голям продавач.

                                Коментар

                                Working...
                                X