IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    именно защото печалбата не е константна величина затова се разпределя % от печалбата

    чудя се как да ти го напиша по-простичко за да разбереш какво си написал без да ми изтрият мнението отново...

    и така ................... обикновенно се решава какъв % ще се разпредели за дивидент и какъв % от печалбата ще бъде отделен за фонд резерви

    именно защото Керезов се смееше на инвеститорите във форума лятото, че не могат да сметнат какъв % от печалбата се разпределя за дивиденти, той на два пъти ви натърти, че 70% от печалбата за миналата година е разпределена за дивиденти това лято

    според мен отново около 70% от печалбата за тази година ще бъде разпределена за дивиденти през следващото лято ............ предстои юни месец да видим дали това ще е така...

    а каква е печалбата за тази година ще разберем след около 2 месеца
    Нека и аз се опитам простичко да ти обясня какво съм имал предвид за да ме разбереш и ти. Това както знаеш не е привилегирована акция с фиксиран дивидент. Дори обещанието за редовно раздаване на дивидент не значи, че трябва да бъде еднакъв процент от печалбата всяка година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

      Викаш Никиту да става Президент, а?!
      Както казваше бай Тошо такива ора трябват на тази държава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Добре ,че е Никиту с неговия фонд да крепи и надига.
        Викаш Никиту да става Президент, а?!
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          хахахааа, точно!
          Добре ,че е Никиту с неговия фонд да крепи и надига.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            Химимпорт ще стане една нормална компания, а не каубойско средище където всеки стреляше на посоки когато влиза или излиза от позицията...
            хахахааа, точно!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
              Очакваш над 10 ст./акция значи, около 6% по днешни цени, никой акционер няма да се разсърди. Ще спечелят още една златна звездичка на дъската с подобно решение. Ще се чака с интерес ОСА.

              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
              да, очаквам не точно 10 стинки на акция като по мои сметки печалбата на ХИМ-а за 2016 г. ще е около 36 млн.лв. от които ще разпределят около 25 млн. за дивиденти и около 11 млн. за резерви

              миналата година разпределиха 28 млн.лв., но в предвид, че компанията се движи с над 10% закъснение след Q3 не очаквам да наваксат през последното тримесечие

              за тази година им остава да изплатят на 90 млн. експривилегировани акции по около 9 ст. ~ 8 млн.лв.

              от предивдените за дивидент 25 млн.лв. ще останат 17 млн. разпредени на 240 млн.акции се получава по 7 ст. на акция

              според мен когато се гласува предложения дивидент цената на акцията ще бъде около 2,20-2,40 лв. и получения дивидент ще е около 3% което се явява една отлична дивидентна доходност сравнена например с банковия депозит

              до тогава (до юли) ще се получи и една отлична капиталова печалба от почти 40-50% за всички които днес си купят акции на ХИМ ......... забележете, че това ще е само за 6 месеца

              взимам разбира се и на предвид, че около 90% от изплатения дивидент ще постъпи обратно във фирми гравитиращи около мажоритаря по мои субективни наблюдения

              просто с изплащането на няколко подобни дивидента акцията ще се стабилизира и повече няма да има такива големи амплитуди с които вече сме свикнали ................ Химимпорт ще стане една нормална компания, а не каубойско средище където всеки стреляше на посоки когато влиза или излиза от позицията...

              п.п. да допълня към поста си като леко погледна и малко по-напред през кълбото за предсказания ............... през 2018 година когато ще се гласува дивидент за 2017 г. очаквам дивидента за всички акции вече да бъде над 10 ст. на бройка което отнесено към тогавашната предполагаема борсова цена от над 3 лв. ще бъде отново около 3% дивидентана доходност и отново ще имаме 40-50% капиталова печалба за година...

              съвсем реален сценарий който се основава на заявеното намерение на мажоритарите за различен подход към миноритарите, както и на вече установените норми за разпределение на дивидент през годините...

              не е препоръка за покупки или продажби на акции на ХИМ --- имам акции на ХИМ както и репа сключени върху акции на ХИМ ............... така, че имам финансов интерес горното предположение да се осъществи което разбира се никак не е сигурно...
              Last edited by polki; 30.12.2016, 02:44.
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                Не е трудно да се изчисли около 10ст./акция при подобен отчет.Въпроса е каква ще е цената на акцията юни месец за ОСА-то
                Тази година около новината за дивидента от 4.5 ст., акцията скочи с 20. Нови 10 ст...


                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Очакваш над 10 ст./акция значи, около 6% по днешни цени, никой акционер няма да се разсърди. Ще спечелят още една златна звездичка на дъската с подобно решение. Ще се чака с интерес ОСА.


                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                  Не е трудно да се изчисли около 10ст./акция при подобен отчет.Въпроса е каква ще е цената на акцията юни месец за ОСА-то

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    според мен отново около 70% от печалбата за тази година ще бъде разпределена за дивиденти през следващото лято ............ предстои юни месец да видим дали това ще е така...

                    а каква е печалбата за тази година ще разберем след около 2 месеца
                    Очакваш над 10 ст./акция значи, около 6% по днешни цени, никой акционер няма да се разсърди. Ще спечелят още една златна звездичка на дъската с подобно решение. Ще се чака с интерес ОСА.


                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      Потвърждавам казаното по долу от 15%. Обещаното от Керезов беше, че и занапред ще се разпределя дивидент, но не е уточнявал какъв процент. И е нормално да не е, защото печалбата не е константна величина.
                      именно защото печалбата не е константна величина затова се разпределя % от печалбата

                      чудя се как да ти го напиша по-простичко за да разбереш какво си написал без да ми изтрият мнението отново...

                      и така ................... обикновенно се решава какъв % ще се разпредели за дивидент и какъв % от печалбата ще бъде отделен за фонд резерви

                      именно защото Керезов се смееше на инвеститорите във форума лятото, че не могат да сметнат какъв % от печалбата се разпределя за дивиденти, той на два пъти ви натърти, че 70% от печалбата за миналата година е разпределена за дивиденти това лято

                      според мен отново около 70% от печалбата за тази година ще бъде разпределена за дивиденти през следващото лято ............ предстои юни месец да видим дали това ще е така...

                      а каква е печалбата за тази година ще разберем след около 2 месеца
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                        Потвърждавам казаното по долу от 15%. Обещаното от Керезов беше, че и занапред ще се разпределя дивидент, но не е уточнявал какъв процент. И е нормално да не е, защото печалбата не е константна величина.
                        Имам някакви спомени, че на последното общо събрание на Химимпорт, г-н. Керезов съобщи, че очаваният дивидент по обикновените хартии е 7%. Само не е ясно спрямо коя цена. Но дори по номинална цена да е (7 стотинки дивидент на акция), съотнесено към днешната цена на акцията, това пак прави дивидентна доходност от малко над 4%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ко
                          Няма 100 IPO-та тази година, а и записалите, особено тези, които имаха уменията да ги задържат до днес, са много доволни. При интерес, предложете и други важни събития, може и налични и ще направя анкета. Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                          Не се впрягай, може би не си забелязъл че почти всеки път пиша наобратно (на общоприетото). )))) Просто такова съм си - не се води не се кара. ))) Хората си мислят че се заяждам или негативно настроено - няма такова нещо - просто така си говоря, слабост на характера))) Специално за алтерко - наистина не виждам за себе си каквото и да е събитие в тяхно лице. Дружество желаещо да се листне на борса, за себе си не виждам нищо собено че да бъде събитие. И преди не е имало 100 Ipo-та. Все пак за това е организрана борсата - да търгува и да листва дялови участия - има 400 дружества вече листнати освен алтерко. И алтерко стана едно от тях. Нищо особено (за мен) Някои могат да си спомнят и какво мнение имахме с Булсон относно листването на новите с напудрените отчети.)))) Както и да е. Не е необходимо и задължително да се прави и анкета за борсово събитие. За мен най-голямото събите е че все още имаме портфейли)))) Така че да сме благодарни! Помисли само колко хора имат портфейли на бфб !?!?)))) Ето това си е вече кандидат-борсово събитие !!!))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик
                            Аз също го пропуснах, но се оказа добра възможност за спекула
                            Не си прав. Не съм го пропускало. И сега да го върнат - пак не бих чуаствало там. Има компанийки, които като не ми вдъхнат доверие от самото начало - няма няма как да се случи да се набуча с техни книги. най-малкото пък заради спекулката
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              какво за алтерко!? алтерко не може да е някакво събитие, само защото се е листнало на борсата,.нали.!? нито е първото нито последното (да се надяваме). Преди него сме виждали всякакви "перспективни" на книга и не само - и зърнени и херти и меком и жп-инфраструктура и тт.н.))))
                              Няма 100 IPO-та тази година, а и записалите, особено тези, които имаха уменията да ги задържат до днес, са много доволни.

                              При интерес, предложете и други важни събития, може и налични и ще направя анкета.


                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                какво за алтерко!? алтерко не може да е някакво събитие, само защото се е листнало на борсата,.нали.!? нито е първото нито последното (да се надяваме). Преди него сме виждали всякакви "перспективни" на книга и не само - и зърнени и херти и меком и жп-инфраструктура и тт.н.))))
                                Аз също го пропуснах, но се оказа добра възможност за спекула

                                Коментар

                                Working...
                                X