IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес вече без дивидент търгуваме, нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
      Гражданската въздухоплавателна администрация започна цялостна проверка на дейността на авиокомпания "България ер", съобщи пресслужбата на министерството на транспорта. Повод за инспекцията са множеството случаи на закъснели полети на авиокомпанията през последната седмица, като до 7 юли в администрацията са постъпили над 100 жалби. Инспекторите събират и допълнителна информация и доказателства дали авиокомпанията е информирала клиентите си навременно и точно за закъсненията, както и дали са спазени всички нормативни изисквания и регламенти на ЕС, свързани с правата на пътниците при такива ситуации. Очаква се проверката да приключи до края на тази седмица, като при констатирани нарушения ще бъдат наложени санкции на авиокомпанията, информира министерството
      Има интервю на което директорът на компанията отговори-фосмажорни обстоятелства.Надали ще ги глобят.

      Коментар


      • Гражданската въздухоплавателна администрация започна цялостна проверка на дейността на авиокомпания "България ер", съобщи пресслужбата на министерството на транспорта. Повод за инспекцията са множеството случаи на закъснели полети на авиокомпанията през последната седмица, като до 7 юли в администрацията са постъпили над 100 жалби. Инспекторите събират и допълнителна информация и доказателства дали авиокомпанията е информирала клиентите си навременно и точно за закъсненията, както и дали са спазени всички нормативни изисквания и регламенти на ЕС, свързани с правата на пътниците при такива ситуации. Очаква се проверката да приключи до края на тази седмица, като при констатирани нарушения ще бъдат наложени санкции на авиокомпанията, информира министерството

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

          Пич, това са въпроси за няколко милиона
          това са въпроси за петокласник дето смята за колко ще се напълни басейна ако от едан тръба се пъли а от друга се източва.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Да ме извиняваш,но животът ме е научил ,че под 15% годишна печалба няма смисъл да инвестираш.Просто си губиш парите щото инфлацията
            изобщо не и пука за твоите 3%.Така е поне в търговията .
            Ти като баш търговец защо не погледнеш с колко е поскъпнала акцията за последната 1 година?
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Не е "твърде" добра, това е сметката, която ще бъде връчена на оса следващото лято, успех на търпеливите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Имам следните въпроси: ако предположим, че печалбата за първото тримесечие се запази до края на годината, т.е умножим резултата по 4 и се запази текущото разпределение на 70% от печалбата.
                1. Какъв ще бъде дивидента през следващата година ?
                2. Каква ще бъде цената на акцията, ако горното условие се изпълни и се запази политиката на разпределение на 3% дивидент ?
                3. Какъв ще бъде процента на дивидента спрямо текущата цена ?
                Преди може би месец бях правил подобна сметка, само че не умножих q1x4, а сметнах за миналата годината q1 съотнесено с дивидента тази година. Ако не греша се получаваше нещо от рода на 11 ст.

                п.п. лошото на тази сметка е, че е твърде добра, за да стане факт. Друга пречка не виждам
                Last edited by 15%; 09.07.2017, 18:39.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  Имам следните въпроси: ако предположим, че печалбата за първото тримесечие се запази до края на годината, т.е умножим резултата по 4 и се запази текущото разпределение на 70% от печалбата.
                  1. Какъв ще бъде дивидента през следващата година ?
                  2. Каква ще бъде цената на акцията, ако горното условие се изпълни и се запази политиката на разпределение на 3% дивидент ?
                  3. Какъв ще бъде процента на дивидента спрямо текущата цена ?
                  Пич, това са въпроси за няколко милиона
                  МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                  Коментар


                  • Имам следните въпроси: ако предположим, че печалбата за първото тримесечие се запази до края на годината, т.е умножим резултата по 4 и се запази текущото разпределение на 70% от печалбата.
                    1. Какъв ще бъде дивидента през следващата година ?
                    2. Каква ще бъде цената на акцията, ако горното условие се изпълни и се запази политиката на разпределение на 3% дивидент ?
                    3. Какъв ще бъде процента на дивидента спрямо текущата цена ?
                    Last edited by Innocent; 09.07.2017, 17:48.

                    Коментар


                    • С 20% поскъпват вода ,ток,парно и стоките ти ми говориш за 3-5% печалба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                        аз си се кефя на 5% дивидент ако може без да мърда цената само дето тука дивидента е няма и 3% и цената само ходи на долу без всякаква причина и така от 2 години насам.
                        Да ме извиняваш,но животът ме е научил ,че под 15% годишна печалба няма смисъл да инвестираш.Просто си губиш парите щото инфлацията
                        изобщо не и пука за твоите 3%.Така е поне в търговията .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Щото не им трябват спекуланти а инвеститори ,които да се кефят на 5 % дивидент.Само че инвестиралите в Дръвчо и банката
                          това хич не ги топли та така до края на света.
                          аз си се кефя на 5% дивидент ако може без да мърда цената само дето тука дивидента е няма и 3% и цената само ходи на долу без всякаква причина и така от 2 години насам.
                          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от *M*M* Разгледай мнение

                            Кой е "чифутът"? И защо "вместо да скочи рязко взе да пада"? Аз искам цената да върви нагоре!
                            Щото не им трябват спекуланти а инвеститори ,които да се кефят на 5 % дивидент.Само че инвестиралите в Дръвчо и банката
                            това хич не ги топли та така до края на света.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Тук ТА не важи,фигурата зависи от показанията на зарчетата.След като чифутът се разпродаде ,цената
                              вместо да скочи рязко взе да падаКакто казваше един колега няма да намериш такава секс-шоу
                              група,ХВАЛА.
                              Кой е "чифутът"? И защо "вместо да скочи рязко взе да пада"? Аз искам цената да върви нагоре!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
                                Здравейте Колеги,
                                според мен фигурата е важна и ще съм благодрен, ако по-подготвен колега в техническия анализ да даде мнение.
                                Тук ТА не важи,фигурата зависи от показанията на зарчетата.След като чифутът се разпродаде ,цената
                                вместо да скочи рязко взе да падаКакто казваше един колега няма да намериш такава секс-шоу
                                група,ХВАЛА.
                                Last edited by Grosss; 09.07.2017, 13:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X