IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Продължава тенденцията "нищо, но от сърце". Не разбирам и какво се случва и нито едно от обясненията, които дадоха хората тук, в този форум, не ми звучи правдиво - като ще се купува пакет, много ясно, че на по-високи нива ще има повече. Или пък ги сваляш още повече и чакаш там някой да продаде в отчаяние, но да вдигнеш цената 90 стинки (50%) за няма и два месеца и после да се надяваш някой да ти продаде голям пакет в ниското е всичко друго, но не и майсторско отиграване, но кой ли съм аз да се обяснявам изобщо...

    Както казах, ще си изчакам консолидирания и тройката с гарнитура, пък ако не стане, ще е само гарнитура и толкова - колко му е, ставам веган, и без това е модерно напоследък
    Веган не е лошо, само от третия пол да не станеш ! А иначе за тук, чакаме и гледаме. Ако няма тройка, искаме си гарнитурата /дивидента/

    Коментар


    • Продължава тенденцията "нищо, но от сърце". Не разбирам и какво се случва и нито едно от обясненията, които дадоха хората тук, в този форум, не ми звучи правдиво - като ще се купува пакет, много ясно, че на по-високи нива ще има повече. Или пък ги сваляш още повече и чакаш там някой да продаде в отчаяние, но да вдигнеш цената 90 стинки (50%) за няма и два месеца и после да се надяваш някой да ти продаде голям пакет в ниското е всичко друго, но не и майсторско отиграване, но кой ли съм аз да се обяснявам изобщо...

      Както казах, ще си изчакам консолидирания и тройката с гарнитура, пък ако не стане, ще е само гарнитура и толкова - колко му е, ставам веган, и без това е модерно напоследък
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Моето аматьорско заключение относно движението на цената през тази година е - целта е да се изкупуват обеми а не да се помпи цената...
        След като беше заявено свише , че не е мажо остава да е някой с пророчески заложби ... иначе що ще набива кинти ...
        В никакъв случай не допускам, че може да е ins ..
        п.с. не е препоръка и нямам хартии тук .. все още
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

          що?
          Щото ще я рутят още, за това.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Днес май ще е забавно
            що?

            Коментар


            • Днес май ще е забавно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение
                2007 *** 119,110,000
                2008 *** 128,624,000
                2009 *** 129,531,000
                2010 *** 133,869,000
                2011 *** 111,681,000
                2012 *** 104,099,000
                2013 *** 86,892,000
                2014 *** 64,476,000
                2015 *** 58,483,000
                2016 *** 52,008,000
                2017Q3tr *** 52,373,000
                В същото време обаче имаме пък резултатите на ЦКБ, печалба:
                2012 *** 10,724,000
                2013 *** 10,797,000
                2014 *** 7,255,000
                2015 *** 6,704,000
                2016 *** 26,598,000
                2017Q4 *** 35,830,000
                И си задавам въпроса какво правят всички останали бизнеси извън банката и защо печалбата им пада с над 80%?
                Е признавам че имам акции, включих се небрежно, щото тренда си е убедителен. Но определено вяра нямам.


                Какво ни казваш – за 10 години дружеството е реализирало около 1 милиард лв печалба напук на всички кризи и ситуации по света и в България.
                Нещо повече за последните 8 години дружеството е споделило със своите акционери около 150 милиона лв под формата на дивиденти от индивидуалната си печалба ,която разбира се е доста по-малко от консолидираната.
                В последните си 2 години дружеството разпределя над 50 % от печалбата си.


                И имаш подвеждащи цифри – консолидираната печалбата за 9м 2017 г е 62 807 х.лв според отчета ,а не както си я дал 52 373 х.лв – занижил си я с над 10 мил.лв ???
                Спомням си ,че преди известно време пак беше публикувал тази таблица с подобно внушение –дано по-малко колеги са се подвели и да не са пропуснали този впечатляващ ръст на най-ликвидната акция на БФБ.

                Никога не съм бил безкритичен по позициите на дружеството , но се дразня когато някои (разбирачи ) се опитват леко да хързулнат по-неопитните си колеги.

                Пожелавам на дружеството да продължи да ни радва с действия и резултати като през последните 2 години и да намерят стратегически съинвеститори в част от бизнесите си.

                Имам акции тук и нека всеки сам да преценява своите инвестиции

                Колегата е взел печалбата за последните 4-ри тримесечия и поради загубата през четвъртото тримесечие на 2016 се получава неговата сметка. Моите лични очаквания са за ръст на печалбата и през последното тримесечие на 2017 тоест да имаме силно обръщане на тренда !

                Скоро ще разберем дали консолидираната печалба е силно нагоре за 2017-та а може би с отчета да има завръщане и на големият купувач Няма логика някой да вкара толкова много пари при тоя ръст и след това с нисък обем да паднем толкова бързо но времето ще покаже

                Коментар




                • Силно вероятно е за последното тримесечие да се добавят още няколко лева отгоре печалба. Така ще е още по - изразена тенденцията за ръст.
                  А за дивидента... ще бъде много добър.

                  Коментар


                  • 2007 *** 119,110,000
                    2008 *** 128,624,000
                    2009 *** 129,531,000
                    2010 *** 133,869,000
                    2011 *** 111,681,000
                    2012 *** 104,099,000
                    2013 *** 86,892,000
                    2014 *** 64,476,000
                    2015 *** 58,483,000
                    2016 *** 52,008,000
                    2017Q3tr *** 52,373,000
                    В същото време обаче имаме пък резултатите на ЦКБ, печалба:
                    2012 *** 10,724,000
                    2013 *** 10,797,000
                    2014 *** 7,255,000
                    2015 *** 6,704,000
                    2016 *** 26,598,000
                    2017Q4 *** 35,830,000
                    И си задавам въпроса какво правят всички останали бизнеси извън банката и защо печалбата им пада с над 80%?
                    Е признавам че имам акции, включих се небрежно, щото тренда си е убедителен. Но определено вяра нямам.


                    Какво ни казваш – за 10 години дружеството е реализирало около 1 милиард лв печалба напук на всички кризи и ситуации по света и в България.
                    Нещо повече за последните 8 години дружеството е споделило със своите акционери около 150 милиона лв под формата на дивиденти от индивидуалната си печалба ,която разбира се е доста по-малко от консолидираната.
                    В последните си 2 години дружеството разпределя над 50 % от печалбата си.


                    И имаш подвеждащи цифри – консолидираната печалбата за 9м 2017 г е 62 807 х.лв според отчета ,а не както си я дал 52 373 х.лв – занижил си я с над 10 мил.лв ???
                    Спомням си ,че преди известно време пак беше публикувал тази таблица с подобно внушение –дано по-малко колеги са се подвели и да не са пропуснали този впечатляващ ръст на най-ликвидната акция на БФБ.

                    Никога не съм бил безкритичен по позициите на дружеството , но се дразня когато някои (разбирачи ) се опитват леко да хързулнат по-неопитните си колеги.

                    Пожелавам на дружеството да продължи да ни радва с действия и резултати като през последните 2 години и да намерят стратегически съинвеститори в част от бизнесите си.

                    Имам акции тук и нека всеки сам да преценява своите инвестиции

                    Коментар


                    • Випома ти го вмъкна в темата не аз. Иначе ме кефиш и то много, ама наистина много. Само как извърташ нещата уж в твоя полза и ако не беше писано черно на бяло в темата можеше и да заблудиш някой.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Хиперион, виж последните 5-10 годишни отчети за да ти се изясни по-добре тенденцията и какво да очакваме по-вероятно. BSE беше ги постнал някъде... ако си следил ще си спомниш. Випом не го гледай изобщо, той е тотал неликвиден папир, не е за хим-папир-любителите, като "последна дупка на кавала" е както има една приказка
                        Мисля,че е още рано да се коментира консолидирания. Но ясно се вижда РЪСТ в печалбата и при ЦКБ и при ХИМ.
                        Ясно се вижда и огромно желание за промяна с раздавания дивидент.
                        Сметни колко би бил дивидента ако малко над 70% отиваха само за обикновени акции миналата година и сметни, колко е към момента за 9м на 2017
                        Last edited by HiperioN; 19.02.2018, 21:49.

                        Коментар


                        • Почивката трябва всеки сам да си я разбира.... нале

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Както споменах неотдавна ...... почивка на 2.60
                            сложи поне един диапазон 2,3 - 2,6

                            Коментар


                            • Както споменах неотдавна ...... почивка на 2.60

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                                Няма да се учудя, ако продавачът следобед е бил ETFът. Гледам, той е бил купувачът на пакетчето от Еврохолд от миналата седмица, с което кешът му се е свил до малко над 2%, а ХИМът и ЦЦБ са им с по-голямо тегло и чат-пат пускат по някоя бройка.
                                Само че КУПУВАЧът беше един а продавачите няколко.. Това за сделките на ниво 2,34 говоря.
                                И още нещо интересно.. купувач от друга "партия" пък искаше да купува веднага след това на 2,38 с бид за 5Т
                                Гелеми финтове и надлъгване пада

                                Коментар

                                Working...
                                X