IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
    за простосмъртните няма ли да има някоя стотинка дивидентче?
    Има бе смъртен, има, 9% малко ли ти са ?
    А къде беше когато боговете пускаха на 12% дивидентната промоция...

    Коментар


    • Браво на продавача с 5 акции????

      Коментар


      • хехехе еврейчетата как се жегнаха

        Коментар


        • ей това е еврейска игра .надушвам ги отдалеч , обем чутура нагори
          http://prikachi.com/images.php?images/809/7539809j.jpg

          Коментар


          • за простосмъртните няма ли да има някоя стотинка дивидентче?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Това не е вярно! Тази печалба и досега си е била на миноритарите. Дали ще им се раздаде и ли ще остане в акциите им като капиталова печалба, това няма отношение към дела на Хим в дружеството.
              Аз оценям дивидента при ГАЗ като силно положителна новина за акциите на Хим в средно и дългосрочен план. Но пазара не е кантар да отрази едно събитие веднага след появата му... събират се положителни новини, натрупват се пакети акции в дългосрочни, институционални играчи, и намаляват същите в краткосрочни връткаджии. Така в един момент когато нещата назреят достатъчно ще има пак рали при акцията, много хора отново ще бъдат изненадани и ще се сърдят че на БФБ не се играе честно
              Абсолютно си прав!!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Това не е вярно! Тази печалба и досега си е била на миноритарите. Дали ще им се раздаде и ли ще остане в акциите им като капиталова печалба, това няма отношение към дела на Хим в дружеството.
                Аз оценям дивидента при ГАЗ като силно положителна новина за акциите на Хим в средно и дългосрочен план. Но пазара не е кантар да отрази едно събитие веднага след появата му... събират се положителни новини, натрупват се пакети акции в дългосрочни, институционални играчи, и намаляват същите в краткосрочни връткаджии. Така в един момент когато нещата назреят достатъчно ще има пак рали при акцията, много хора отново ще бъдат изненадани и ще се сърдят че на БФБ не се играе честно
                Тук съм съгласен с теб на 100%
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Вай, вай вай.... Нали не мислиш, че в момента Химимпорт консолидира 100 % от ГАЗ?
                  Е може да се поспори по темата...
                  първо оценката на Газ и после търговото без дивидент.....
                  Ама много гоорещо и не ми се занимава .....
                  доостатъчно е и това да разхождам няколко акции в Про мрежи и продажби с цел цената на горе....
                  Не е препоръка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    .....
                    Специално при Химимпорт, те са холдингова компания и индивидуалната оценка на активите им не е толкова важна, колкото консолидираната оценка. Затова каквито и дивиденти да вървят нагоре към компанията-майка, общата консолидирана оценка на Химимпорт би следвало да намалява, тъй като част от дивидентите отиват в миноритарни собственици.
                    Вай, вай вай.... Нали не мислиш, че в момента Химимпорт консолидира 100 % от ГАЗ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                      ....общата консолидирана оценка на Химимпорт би следвало да намалява, тъй като част от дивидентите отиват в миноритарни собственици.
                      Това не е вярно! Тази печалба и досега си е била на миноритарите. Дали ще им се раздаде и ли ще остане в акциите им като капиталова печалба, това няма отношение към дела на Хим в дружеството.
                      Аз оценям дивидента при ГАЗ като силно положителна новина за акциите на Хим в средно и дългосрочен план. Но пазара не е кантар да отрази едно събитие веднага след появата му... събират се положителни новини, натрупват се пакети акции в дългосрочни, институционални играчи, и намаляват същите в краткосрочни връткаджии. Така в един момент когато нещата назреят достатъчно ще има пак рали при акцията, много хора отново ще бъдат изненадани и ще се сърдят че на БФБ не се играе честно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Тия 14 ст дето ги раздават не са чак толкова лош дивидент.
                        Абе аз пак да попитам - за кои 14 ст. говорим
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                          Абе аз да попитам при полужение че Химимпорт имат 1.69 милиона акции на Нефт и Газ (GAZ) а те планират да раздават дивидент от 1.10 лв. това не значи ли че дружеството (CHIM) вече струва с 1.8 милиона повече ? Следователно не би ли следвало цената на акциите му да се покчава ?
                          Елементарната математика показва, че при раздаване на дивиденти цената на една акция би следвало да пада. Защо? Ами защото част от кеша излиза от компанията. На практика цената пада в деня, когато акциите започват да се търгуват без право на дивидент, но не при всички акции е така, защото математиката е едно, а реалната търговия е съвсем друго.

                          Специално при Химимпорт, те са холдингова компания и индивидуалната оценка на активите им не е толкова важна, колкото консолидираната оценка. Затова каквито и дивиденти да вървят нагоре към компанията-майка, общата консолидирана оценка на Химимпорт би следвало да намалява, тъй като част от дивидентите отиват в миноритарни собственици.
                          Last edited by ivandavidov; 11.08.2014, 21:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Според мен струва с тази сума по малко.......
                            Защо ? Ако аз притежавам 1.69 милиона акции на GAZ и получа 1.1 лв дивидент за тях няма ли да стана по-богат с 1.8 милиона ? Тоест в личният ми отчет и в този на Химпорт би трябвало тези 1.8 милиона да се появят като приход ?
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                              Абе аз да попитам при полужение че Химимпорт имат 1.69 милиона акции на Нефт и Газ (GAZ) а те планират да раздават дивидент от 1.10 лв. това не значи ли че дружеството (CHIM) вече струва с 1.8 милиона повече ? Следователно не би ли следвало цената на акциите му да се покчава ?
                              Според мен струва с тази сума по малко.......

                              Коментар


                              • Абе аз да попитам при полужение че Химимпорт имат 1.69 милиона акции на Нефт и Газ (GAZ) а те планират да раздават дивидент от 1.10 лв. това не значи ли че дружеството (CHIM) вече струва с 1.8 милиона повече ? Следователно не би ли следвало цената на акциите му да се покчава ?
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X