IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Общата цена на придобиване по привилегиите -
    емисионна и права е била 2,42.
    Не е загуба , но не е и впечатляващ резултат за 7г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Има си хас да не сме глупави,тези дето са купили преди 7 години с дивидента в
      момента са на загуба от 20ст.
      каква е тая твоя математика я пак пробвай да посмяташ малко!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Има си хас да не сме глупави,тези дето са купили преди 7 години с дивидента в
        момента са на загуба от 20ст.
        Що на загуба - до момента има 5,5 дивидента - 5,5x0.19 = 1.045

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          що не четете преди да пълните форума с глупави въпроси
          Има си хас да не сме глупави,тези дето са купили преди 7 години с дивидента в
          момента са на загуба от 20ст.

          Коментар


          • що не четете преди да пълните форума с глупави въпроси

            Коментар


            • Не е ли логично конвертирането да се извърши на емисионна цена от 2,22?
              Дивидента за тези години губи смисъл ако ти смятат акцията по 1,4 лева.

              Коментар


              • Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                  В проспекта пише:



                  и





                  Според мен понеделник е последният ден, в който ще се търгуват с право на дивидент: около 20 ст., платими тази година + 9 ст., които ще бъдат преведени най - вероятно 2017-а. Тогава и лицето да не притежава акции на Химимпорт, ще получи 9-те ст., защото към 15.06.2016 г. е било регистрирано като акционер в Централния депозитар.

                  Получават се почти 30 ст. дивидент сега, от които обаче 9 ст. се чакат по сметките догодина.
                  дали ще е така хм, не го бях намислил така,
                  то така сега парите мога ди го вложа в друго, което пак да ми донесе догодина дивидент и от тука пак ще взема - бива
                  Никога преди не съм имал привилегии до момент на конвертиране, а и понеже са ми малък %, не се бях замислял и търсил инфо какво става от тук натам.
                  Благодаря ти!
                  Last edited by tony1975; 11.06.2016, 06:30.

                  Коментар


                  • В проспекта пише:

                    Дата на задължително Конвертиране: На или около 16 юни 2016 г.
                    и

                    В края на седмата година от вписването на Увеличението на капитала в търговския регистър, на датата, посочена в раздел “Предлагането” (“Дата на задължително конвертиране”), автоматично ще настъпи Задължително конвертиране, без да е необходимо специално решение на Емитента или одобрение на притежателите на Привилегировани акции.
                    Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    п.п. как да разбера аз след 3месеца кои обикновенни имат още 10ст в тях и кои нямат?
                    Според мен понеделник е последният ден, в който ще се търгуват с право на дивидент: около 20 ст., платими тази година + 9 ст., които ще бъдат преведени най - вероятно 2017-а. Тогава и лицето да не притежава акции на Химимпорт, ще получи 9-те ст., защото към 15.06.2016 г. е било регистрирано като акционер в Централния депозитар.

                    Получават се почти 30 ст. дивидент сега, от които обаче 9 ст. се чакат по сметките догодина.
                    Last edited by k.o.; 11.06.2016, 01:02.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • http://www.chimimport.bg/uf/dl/Chimi...ublication.pdf
                      Права, произтичащи от Конвертиране

                      Притежателите на Привилегировани акции имат право да получат всички натрупани, кумулирани неизплатени дивиденти към Датата на конвертиране. Емитентът ще направи тези дивидентни плащания съгласно приложимото законодателство и съответните правила и процедури на Централния депозитар за плащания на дивиденти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                        Импе, ти нали си от 1000 години на борсата...
                        При жабока как е, нали и там има конвертиране?
                        да: но след последното дивидент.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Май имаше такова нещо - сигурен си ли? Иначе да - другата седмица привилегированите стават прости. Как тогава - догодина: 10 стотинки?
                          Импе, ти нали си от 1000 години на борсата...
                          При жабока как е, нали и там има конвертиране?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Бате Тони, точно от теб не очаквах такъв въпрос
                            ами не съм наясно и си го казвам, не издържах ни с Енемона ни с жабата до края, та не знам иначе помня че имаме още 10ст да взимаме , как ще стане - това е на Керезов работа

                            п.п. как да разбера аз след 3месеца кои обикновенни имат още 10ст в тях и кои нямат?
                            Last edited by tony1975; 10.06.2016, 21:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                              Има естествено!
                              Май имаше такова нещо - сигурен си ли? Иначе да - другата седмица привилегированите стават прости. Как тогава - догодина: 10 стотинки?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                е нали ще се умешат другата седмица?
                                Бате Тони, точно от теб не очаквах такъв въпрос

                                Коментар

                                Working...
                                X