IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Риъл Булленд АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пристрастен

    Ще си позволя някои коментари
    - не е ли късничко тепърва да се събират пари, за да се купува земя?!?!

    При 35 млн дка обработваема земя, подлежаща на субсидиране и изтъргувани обеми от по 1-1,5 млн дка/год и то на първичен и вторичен пазар общо, колко земя мислиш, че е останала за продажба в първичните собственици и кога мислиш, че ще СПРЕ пазара на земеделски земи, та да е късно за учредяване на подобно дружество и да набере капитал от борсата?
    Какво правим ние - купуваме на дребно, концентрираме (комасираме) и продаваме на едро вече комасираната земя. В Холандия примерно го правят (поземленото банкиране и комасацията) от осемдесет години и още не са приключили.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Да, широката публика ми е пълнела банковата сметка и ми е давала съвет какво и как да направя като ми е обръщала внимание на факти, до които аз съм нямал време/ възможност и качества да разбера без тях. Ти ако не искаш съвети, аз лично бих се радвал на такива.
      Е за теб е оня хубав лаф "От умрял писмо да чакаш тогва"!Ама не забравяй и оня хубавия за "Супата".....Големи "Специалисти" има тук по-форумите да знаеш!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
        Тя широката публика ще ти напълни банковата сметка или пък ще ти даде съвет кво и как да направиш,няма начин.
        Да, широката публика ми е пълнела банковата сметка и ми е давала съвет какво и как да направя като ми е обръщала внимание на факти, до които аз съм нямал време/ възможност и качества да разбера без тях. Ти ако не искаш съвети, аз лично бих се радвал на такива.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Аз лично намирам въпроси към широката публика за нещо много градивно. Съветът е много ценно нещо - взимаш го, не му дължиш нито лихва, нито главница и накрая го използваш само ако сметнеш за добре.
          По темата: Управлението на Булленд и според мен бе прекрасно, но също така за мен това не е достатъчно. Не бих записал, наистина виждам много по-голям потенциал в други сектори и компании!
          Оооо да така е.Тя широката публика ще ти напълни банковата сметка или пък ще ти даде съвет кво и как да направиш,няма начин.Тук някой ама много правилно беше казал,че само си чешем езиците и егото.Нищо гарадивно и полезно няма в "анонимките".И като гледам кво става пак по-барикадите,кои пък са тия с потенциал акции дето ги виждаш......То и аз много виждам за по 15-30 % надолу.(Не е препоръка за каквото и да било да зннаете, особенно за П.П. на акции на "БФБ"-то.) Айде лека ви вечер на всички мисля ,че е време за по-едно качествено питие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Здрасти Оли, а викам да си бъбрим, то толкова рядко се случва нещо ново на БФБ - нека го дискутираме
            Аз лично намирам въпроси към широката публика за нещо много градивно. Съветът е много ценно нещо - взимаш го, не му дължиш нито лихва, нито главница и накрая го използваш само ако сметнеш за добре.
            По темата: Управлението на Булленд и според мен бе прекрасно, но също така за мен това не е достатъчно. Не бих записал, наистина виждам много по-голям потенциал в други сектори и компании!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
              Тони а добър ти ден.Ти пак питаш широката публика кво да правиш,а това не е Правилно.Ако сам не можеш да вземеш решение махай ги тия акции дето ги имаш и ги води твойте хора на една хубава почивка на Майорка.(Отиваме на "Мол",ще видим на кой да се почерпим и да изхарчим някой лев.)
              Здрасти Оли, а викам да си бъбрим, то толкова рядко се случва нещо ново на БФБ - нека го дискутираме

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Добро утро!
                Тече записването тук, вие ще запишете ли?
                Аз от една страна съм доволен от това как управляваха Булленд:
                -без заеми
                -диверсифицирано
                -прозрачно
                -намалиха си дори таксите за управление
                -с редовен дивидент
                , но от друга страна ме гложди въпроса:
                - не е ли късничко тепърва да се събират пари, за да се купува земя?!?!
                -Дори самата АТЕРА смята че нивата са високи и разпродаде и стои на кеш за да чака евентуални понижения.
                -Защо Риъл Булленд, а не АТЕРА - ако ще се влиза на цена близка до счетоводната ст-ст - то по-добре ликвидната АТЕРА може би?
                - ще е АД а не АДСИЦ, т.е. няма гаранции за разпределяне на печалбата!
                - Сега БФБ продължава да е на исторически ниски нива , не е ли по-добре да търсим подценени като ФПП и БРЕФ или да взимаме за 1лев нещо което си струва 1лев и тепърва ще започне да развива дейност?

                Малко негативен стана коментара, но аз самия още се чудя дали да не взема - ще се радвам ако някой ме обори - така ще ми помогне да взема решение!
                Тони а добър ти ден.Ти пак питаш широката публика кво да правиш,а това не е Правилно.Ако сам не можеш да вземеш решение махай ги тия акции дето ги имаш и ги води твойте хора на една хубава почивка на Майорка.(Отиваме на "Мол",ще видим на кой да се почерпим и да изхарчим някой лев.)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ..............
                  Малко негативен стана коментара, но аз самия още се чудя дали да не взема - ще се радвам ако някой ме обори - така ще ми помогне да взема решение!
                  Няма какво да се притесняваш - доста резонни въпроси зза дискусия задаваш.

                  Коментар


                  • Добро утро!
                    Тече записването тук, вие ще запишете ли?
                    Аз от една страна съм доволен от това как управляваха Булленд:
                    -без заеми
                    -диверсифицирано
                    -прозрачно
                    -намалиха си дори таксите за управление
                    -с редовен дивидент
                    , но от друга страна ме гложди въпроса:
                    - не е ли късничко тепърва да се събират пари, за да се купува земя?!?!
                    -Дори самата АТЕРА смята че нивата са високи и разпродаде и стои на кеш за да чака евентуални понижения.
                    -Защо Риъл Булленд, а не АТЕРА - ако ще се влиза на цена близка до счетоводната ст-ст - то по-добре ликвидната АТЕРА може би?
                    - ще е АД а не АДСИЦ, т.е. няма гаранции за разпределяне на печалбата!
                    - Сега БФБ продължава да е на исторически ниски нива , не е ли по-добре да търсим подценени като ФПП и БРЕФ или да взимаме за 1лев нещо което си струва 1лев и тепърва ще започне да развива дейност?

                    Малко негативен стана коментара, но аз самия още се чудя дали да не взема - ще се радвам ако някой ме обори - така ще ми помогне да взема решение!

                    Коментар


                    • Уважение за пичовете, но какво имат предвид с това:
                      „Риъл Булленд АД” е нов проект за инвестиции в земеделска земя на екипа, създал и управлявал в периода 2005-2012 г. един от успешните фондове за инвестиции в земеделска земя в България - „Булленд Инвестмънтс“ АДСИЦ.“
                      От гледна точка на инвеститорите, проектът е донесъл доходност по-ниска от депозит и това, че те са добри мениджъри не променя факта.

                      Коментар


                      • Ето и линк към Проспекта

                        http://bulland.org/taxonomy/term/6

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Супер, ще запишем!


                          Пазар на земеделската земя в България
                          и перспективи за инвестиции в земеделска земя:
                          http://bulland.org/sites/default/fil...investicii.pdf

                          Коментар


                          • Супер, ще запишем!

                            Коментар


                            • Риъл Булленд АД

                              Потвърден проспект за първично публично предлагане на акции

                              Публикувана на 14.06.2013 г.
                              С решение № 428-Е от 13 юни 2013 г. Комисията за финансов надзор потвърди проспект на "Риъл Булленд" АД за първично публично предлагане на 4 650 000 броя поименни, безналични, свободнопрехвърляеми акции с право на глас, с номинална и емисионна стойност 1 лев всяка, които ще бъдат издадени в резлутат на увеличаване на капитала, съгласно решение, взето на заседание на Съвета на директорите, поведено на 1 март 2013 г. Следва публикация на Проспекта и на съобщението за публично предлагане.

                              „Риъл Булленд АД” е нов проект за инвестиции в земеделска земя на екипа, създал и управлявал в периода 2005-2012 г. един от успешните фондове за инвестиции в земеделска земя в България - „Булленд Инвестмънтс“ АДСИЦ. Проектът се базира на анализа на развитието на пазара на земеделска земя в България през последните 7-8 години и прогнозата за развитието му през следващите 5-7 години, а така също на световните тенденции в аграрния бизнес.

                              Екипът разполага с многогодишен опит в управлението на инвестиционни фондове, включително инвестиращи в земеделска земя, а така също има изградена мрежа от агенти и партньори в страната, с помощта, на която единствено е възможно реализирането на проект за инвестиции в земеделска земя при българските условия.

                              Дейността на дружеството е строго ограничена до покупката на земеделски земи, които се използват за земеделско производство, тяхното отдаване под наем или аренда на земеделски производители и продажбата на концентрирани и комасирани земи. Уставът на „Риъл Булленд” АД предвижда осем годишен срок на съществуване. Ръководството на дружеството планира да осигури финансиране за изпълнение на проекта чрез първично публично предлагане на ценни книжа. След успешно осъществяване на увеличение на капитала, дружеството ще бъде качено за търговия на Българска фондова борса – София АД. Основна инвестиционна цел на „Риъл Булленд” АД е да осигури за своите акционери растяща стойност на акциите и текущи доходи чрез разпределение на дивиденти.
                              http://bulland.org/bg
                              Last edited by Konsultant; 02.10.2013, 10:53.
                            Working...
                            X