IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Риъл Булленд АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
    Абе уж бяхте много мераклийте тук пък на записването никакви ви нямаше! "Българска фондова борса АД допусна до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции Standard, акциите на Риъл Булленд АД-София, съобщиха от борсата.

    Размерът на емисията е 500 000 лв., разпределени в същия брой акции с номинал 1 лев. Акциите са обикновени, безналични, поименни и свободно прехвърляеми.

    Присвоеният борсов код на акциите е RBL.

    Датата на въвеждане за търговия е 05.09.2013 г. (четвъртък).

    Определената от заявителя индикативна референтна цена за първата търговска сесия е 1 лв.

    Риъл Булленд АД работи в областта на недвижимите имоти и по-специално земеделските земи, като ги купува, отдава под наем и аренда и ги продава. Към момента дружеството притежава 320,000 дка земеделски земи, които са купени по средна цена от 526.81 лв./дка." (П.С Не е препоръка за нищо,дори за търговия на Б.Ф.Б. просто малко полезна информация.)
    Ми освен да им пожелаем успех.
    Дано се смарангяса поне временно пазара на земя да заредят добре кошницата та да им тръгне бизнеса.
    И за кеша на Атеросите би било добре.

    Коментар


    • Риъл Булленд АД (RBL / RBL)

      Абе уж бяхте много мераклийте тук пък на записването никакви ви нямаше! "Българска фондова борса АД допусна до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции Standard, акциите на Риъл Булленд АД-София, съобщиха от борсата.

      Размерът на емисията е 500 000 лв., разпределени в същия брой акции с номинал 1 лев. Акциите са обикновени, безналични, поименни и свободно прехвърляеми.

      Присвоеният борсов код на акциите е RBL.

      Датата на въвеждане за търговия е 05.09.2013 г. (четвъртък).

      Определената от заявителя индикативна референтна цена за първата търговска сесия е 1 лв.

      Риъл Булленд АД работи в областта на недвижимите имоти и по-специално земеделските земи, като ги купува, отдава под наем и аренда и ги продава. Към момента дружеството притежава 320,000 дка земеделски земи, които са купени по средна цена от 526.81 лв./дка." (П.С Не е препоръка за нищо,дори за търговия на Б.Ф.Б. просто малко полезна информация.)

      Коментар


      • Абе какво стана с "Баш" Булленда?

        Коментар


        • Аз кво казвам ,мисля че догодина ще има корекцийка,ама ще видим
          Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
          Пак, нищо нямям от тото-то,ама нищо ще избиваме от другъде. Ето кво казват умните хора и то е така - http://www.novini.bg/news/146989-%D1...%82%D0%B0.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение


            Какъв е тоз профит ,Дотацията наясно ли си кой я взема ,дали инвеститора ,дали арендатора
            Ако пък смяташ ще собственика сам си я обработва ,наясно ли си какви разходи има в земеделието
            Освен това не всичко е зърнопроизводство, и не всяка година е добра ,дори напротив...и още такива условности
            Така просто не може да се прави сметката
            Лично мое мнение е ,че цените са в или близко до своя максимум на тоз етап и те са такива защото се наливат много пари ,а не защото се е подобрила производителността например .
            Пак нищо нямям от тото-то,ама нищо ще избиваме от другъде. Ето кво казват умните хора и то е така - http://www.novini.bg/news/146989-%D1...%82%D0%B0.html

            Коментар




            • Какъв е тоз профит ,Дотацията наясно ли си кой я взема ,дали инвеститора ,дали арендатора
              Ако пък смяташ ще собственика сам си я обработва ,наясно ли си какви разходи има в земеделието
              Освен това не всичко е зърнопроизводство, и не всяка година е добра ,дори напротив...и още такива условности
              Така просто не може да се прави сметката
              Лично мое мнение е ,че цените са в или близко до своя максимум на тоз етап и те са такива защото се наливат много пари ,а не защото се е подобрила производителността например .


              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Дай боже да си прав за Софка след 4-5 години на такива нива да се самонавиват таксиджиите

              А за земята - съвсем не може да се говори за балон, все още...
              Десетилетия наред това беше много подценен актив, сега просто компенсираме. И все още сме с най ниските цени в ЕС.
              Ако приемем че средната цена в момента е около 600лв (първичен пазар) за мене има поне още 40-50% отгоре да сложим следващите години без да се балонира.
              Защо мисля така.
              При усреднен профит от декар 60-80лв плюс 35-40лв дотация от ЕС - ми ето ти ги поне100лв/дка. Говоря за средна категория земя, да кажем 4-та.
              Еми P/Е 6 много ли е ? Не съм чувал за такъв балон
              Докато не достигне поне 8-9 според мене няма никакъв проблем.
              Лично очаквам цените да продължат да растат (въжможна е и временна корекция по някое време при лоша година) макар и с по бавни темпове и до 4-5 години да сме на цени от около 800лв/декар за първичния пазар и 1100-1200 за комасирани големи на вторичния. Средно - около 900-1000лв/дка към края на десетилетието.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                Ехееее вие сте се оляли направо бе!!!Ще ми вземете бизнеса!!!Ти със земя търгуваш ли реално или само ,както казах пак си чешем езиците а.Я погледни къде ги зкарахме цените последният месец,че и тия дето ми казваха -"Купувам няма проблем за цената", се изпокриха в миша дупка.Една корекция 25-30 % надолу при земята ще е даже положителна и то много.Айде стига сте висяли на комповете ами да излезем и малко навън.
                И аз съм ЗА такава корекция

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Дай боже да си прав за Софка след 4-5 години на такива нива да се самонавиват таксиджиите

                  А за земята - съвсем не може да се говори за балон, все още...
                  Десетилетия наред това беше много подценен актив, сега просто компенсираме. И все още сме с най ниските цени в ЕС.
                  Ако приемем че средната цена в момента е около 600лв (първичен пазар) за мене има поне още 40-50% отгоре да сложим следващите години без да се балонира.
                  Защо мисля така.
                  При усреднен профит от декар 60-80лв плюс 35-40лв дотация от ЕС - ми ето ти ги поне100лв/дка. Говоря за средна категория земя, да кажем 4-та.
                  Еми P/Е 6 много ли е ? Не съм чувал за такъв балон
                  Докато не достигне поне 8-9 според мене няма никакъв проблем.
                  Лично очаквам цените да продължат да растат (въжможна е и временна корекция по някое време при лоша година) макар и с по бавни темпове и до 4-5 години да сме на цени от около 800лв/декар за първичния пазар и 1100-1200 за комасирани големи на вторичния. Средно - около 900-1000лв/дка към края на десетилетието.
                  Ехееее вие сте се оляли направо бе!!!Ще ми вземете бизнеса!!!Ти със земя търгуваш ли реално или само ,както казах пак си чешем езиците а.Я погледни къде ги зкарахме цените последният месец,че и тия дето ми казваха -"Купувам няма проблем за цената", се изпокриха в миша дупка.Една корекция 25-30 % надолу при земята ще е даже положителна и то много.Айде стига сте висяли на комповете ами да излезем и малко навън.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Добре, хайде да ги разчепкаме.
                    Та аз смятам че сега да се купува земя е малко късно - виж преди години Булленд бе успял да докара най-ниска цена на покупка на земите си , ама сега... по добре да се събира кеш и да се изчакат 3-4години да коригира този ръст


                    защото мисля че същото се повтаря с всеки актив. Сигурно и с акциите на БФБ след 4-5 години ще има някои да викат време е да влизаме на Софикс 1500?
                    ето и една статия за подкрепа:

                    Земеделската земя – кръгло и пълно с много въздух, що е то?
                    Дай боже да си прав за Софка след 4-5 години на такива нива да се самонавиват таксиджиите

                    А за земята - съвсем не може да се говори за балон, все още...
                    Десетилетия наред това беше много подценен актив, сега просто компенсираме. И все още сме с най ниските цени в ЕС.
                    Ако приемем че средната цена в момента е около 600лв (първичен пазар) за мене има поне още 40-50% отгоре да сложим следващите години без да се балонира.
                    Защо мисля така.
                    При усреднен профит от декар 60-80лв плюс 35-40лв дотация от ЕС - ми ето ти ги поне100лв/дка. Говоря за средна категория земя, да кажем 4-та.
                    Еми P/Е 6 много ли е ? Не съм чувал за такъв балон
                    Докато не достигне поне 8-9 според мене няма никакъв проблем.
                    Лично очаквам цените да продължат да растат (въжможна е и временна корекция по някое време при лоша година) макар и с по бавни темпове и до 4-5 години да сме на цени от около 800лв/декар за първичния пазар и 1100-1200 за комасирани големи на вторичния. Средно - около 900-1000лв/дка към края на десетилетието.

                    Коментар


                    • Добре, хайде да ги разчепкаме.
                      Та аз смятам че сега да се купува земя е малко късно - виж преди години Булленд бе успял да докара най-ниска цена на покупка на земите си , ама сега... по добре да се събира кеш и да се изчакат 3-4години да коригира този ръст


                      защото мисля че същото се повтаря с всеки актив. Сигурно и с акциите на БФБ след 4-5 години ще има някои да викат време е да влизаме на Софикс 1500?
                      ето и една статия за подкрепа:

                      Земеделската земя – кръгло и пълно с много въздух, що е то?
                      Last edited by tony1975; 14.07.2013, 08:12.

                      Коментар


                      • Пристрастен

                        Тони, за теб си знам и просто се включвам в дискусията.
                        Постави доста въпроси и е редно да има и отговори. Нарочно не им отговарям наведнъж - за да има време за дискусия по всеки от тях.

                        А колкото до големите обещания - никога не сме обещавали нито да подпираме акцията, нито че ще раздадем дивидент повече от нормалното, но дивидент имаше всяка година (първият беше за 2006г.) и то преди да започнат да дават другите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alzag Разгледай мнение
                          Ще си позволя някои коментари
                          - не е ли късничко тепърва да се събират пари, за да се купува земя?!?!

                          При 35 млн дка обработваема земя, подлежаща на субсидиране и изтъргувани обеми от по 1-1,5 млн дка/год и то на първичен и вторичен пазар общо, колко земя мислиш, че е останала за продажба в първичните собственици и кога мислиш, че ще СПРЕ пазара на земеделски земи, та да е късно за учредяване на подобно дружество и да набере капитал от борсата?
                          Какво правим ние - купуваме на дребно, концентрираме (комасираме) и продаваме на едро вече комасираната земя. В Холандия примерно го правят (поземленото банкиране и комасацията) от осемдесет години и още не са приключили.
                          без лоши чувства!!! само разчоплих дебата, мисля че е редно да говорим за това дружество докато върви записването и да дебатираме плюсове и минуси.
                          както казах и преди аз ви симпатизирам и бях ваш акционер! НО те и от ТАВЕКС обясняваха как на 2 000 златото е супер евтино и колко много причини има за да го чакаме на 6 000

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alzag Разгледай мнение
                            Ще си позволя някои коментари
                            - не е ли късничко тепърва да се събират пари, за да се купува земя?!?!

                            При 35 млн дка обработваема земя, подлежаща на субсидиране и изтъргувани обеми от по 1-1,5 млн дка/год и то на първичен и вторичен пазар общо, колко земя мислиш, че е останала за продажба в първичните собственици и кога мислиш, че ще СПРЕ пазара на земеделски земи, та да е късно за учредяване на подобно дружество и да набере капитал от борсата?
                            Какво правим ние - купуваме на дребно, концентрираме (комасираме) и продаваме на едро вече комасираната земя. В Холандия примерно го правят (поземленото банкиране и комасацията) от осемдесет години и още не са приключили.
                            Ще стане страшно и ще скиваш кви готини цени на земята ще има скоро!Така,че смисъл винаги има,само гледай!Аз засичам имоти ,които съм търгувал вече да се превъртат трети път,а още колко има.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              ++ 111
                              Точно затова са и форумите. Не че няма много плява, ама който има пипе и доста зрънца може да отдели.
                              А който си мисли че знае и може всичко - рано или късно пазара го наказва.

                              Олимпи - аз бях казал наскотро че си чешем езиците.
                              Ма беше съвсем по друг повод като пророкувахме накъде може да е Софка след половин до 1 година. Исках да кажа че сме много по малки и нищожни от пазара че да стреляме така в тъмното и да се правим на Ванга...всеки с неговите си очаквания.



                              БФБ не е единствената борса и искъро не е най дълбоко

                              Пълно е с такива по света. Всеки ден откривам поне 2 кандидата да направят по 50-100% в близките 1-2 години дори и сега когато индексите са на ол тайм хай.
                              3-4 вече ги имам реално, за другите сбирам пари.
                              Всеки според риск толеранса си.
                              Тук очаквам да стане една добра артия, сравнително сигурна и печеливша при положение че има кадърен мениджмънт, но едва ли може да се очаква доходност по голяма от 12-15% на усреднена годишна база.
                              Което пак е в пъти по добра алтернатива отколкото на влог.
                              Пич нито искам да ти давам акъл нито бих го направил,ама кой от вас търгува наистина тук????Може би само Батя,да той търгува.Аз като тртъгна да купувам и продавам за по 10-15 бона акции на "нашта мила борса" и ти да видиш кво става.Вие само си лафите по-разни теми.Лошо няма разбира се,нали за това уж я докарахме тая демокрация,но само приказки и нищо друго.Мацката ми вика - "Ама ако почнеш да продаваш нали знаеш кво ще стане",и кво стана виж справка- IHLBL!!!И кой съм аз по-дяволите с някакви мижави обороти и си правя квото си искам с тая "измислена борса".....(И пак не е препоръка вие си знаете.....нали така!!!)Айде мойта мацка ме кани на вечеря.Бай ви за тая вечер,само ще ви чета от време на време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Да, широката публика ми е пълнела банковата сметка и ми е давала съвет какво и как да направя като ми е обръщала внимание на факти, до които аз съм нямал време/ възможност и качества да разбера без тях. Ти ако не искаш съвети, аз лично бих се радвал на такива.
                                ++ 111
                                Точно затова са и форумите. Не че няма много плява, ама който има пипе и доста зрънца може да отдели.
                                А който си мисли че знае и може всичко - рано или късно пазара го наказва.

                                Олимпи - аз бях казал наскотро че си чешем езиците.
                                Ма беше съвсем по друг повод като пророкувахме накъде може да е Софка след половин до 1 година. Исках да кажа че сме много по малки и нищожни от пазара че да стреляме така в тъмното и да се правим на Ванга...всеки с неговите си очаквания.

                                И като гледам кво става пак по-барикадите,кои пък са тия с потенциал акции дето ги виждаш......То и аз много виждам за по 15-30 % надолу
                                БФБ не е единствената борса и искъро не е най дълбоко

                                Пълно е с такива по света. Всеки ден откривам поне 2 кандидата да направят по 50-100% в близките 1-2 години дори и сега когато индексите са на ол тайм хай.
                                3-4 вече ги имам реално, за другите сбирам пари.
                                Всеки според риск толеранса си.
                                Тук очаквам да стане една добра артия, сравнително сигурна и печеливша при положение че има кадърен мениджмънт, но едва ли може да се очаква доходност по голяма от 12-15% на усреднена годишна база.
                                Което пак е в пъти по добра алтернатива отколкото на влог.
                                Last edited by pipbel; 13.07.2013, 18:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X