IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няма станали милионери от взаимен фонд!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Акции може да купува само голяма акула.Цървулите с по няколко акции губят.Няма как да очакваш че с 1000 -2000 кинта ще купиш акции и ще забогатееш.Нали не сте толкова наивни че да вярвате в американските евтини чекии дето ви пробутват.Аз си имам мои собствени правила.Не ги натрапвам на никого но десега не са ме подвеждали.И никога не съм губил.Комар не играя особено с мазни и охранени педераси които определят правилата и могат да ги променят когато си поискат.Нямат шанс.Не мое съм толкова глупав че да си дам парите на отявлен мошеник срещу хартийки.И тоя мошеник да е по глупав от мен че да не ги открадне.Да припомням ли какво се случва периодично и как обират тъпаците през няколко години.2008 не беше толкова отдавна.
    е не може всички да сме добри предприемачи, по добре да вземем малка трошичка от бизнеса на някой който знае как го прави и който няма да фалира от свиване на кредитирането или някой друг лек трус.
    а какво е станало 2008- за мен се оказа шанс да напазарувам евтини акциики

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      Ми не е точно така, бате Пешо...
      А как е?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Е, ами то като купиш миноритарен дял в компания - пак друг ги управлява!!! Искаш да кажеш че си против покупката на акции ли?
        Акции може да купува само голяма акула.Цървулите с по няколко акции губят.Няма как да очакваш че с 1000 -2000 кинта ще купиш акции и ще забогатееш.Нали не сте толкова наивни че да вярвате в американските евтини чекии дето ви пробутват.Аз си имам мои собствени правила.Не ги натрапвам на никого но десега не са ме подвеждали.И никога не съм губил.Комар не играя особено с мазни и охранени педераси които определят правилата и могат да ги променят когато си поискат.Нямат шанс.Не мое съм толкова глупав че да си дам парите на отявлен мошеник срещу хартийки.И тоя мошеник да е по глупав от мен че да не ги открадне.Да припомням ли какво се случва периодично и как обират тъпаците през няколко години.2008 не беше толкова отдавна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Забогатяването е състояние на духа няма значение къде си.Който го може го може и в България и в САЩ и в Занзибар който го не може никъде няма да забогатее.Казвал съм много пъти че няма как да забогатееш като си дадеш парите на друг да ги управлява.Парите се влагат само там където ти взимаш решенията и контролираш нещата.
          Ми не е точно така, бате Пешо...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Забогатяването е състояние на духа няма значение къде си.Който го може го може и в България и в САЩ и в Занзибар който го не може никъде няма да забогатее.Казвал съм много пъти че няма как да забогатееш като си дадеш парите на друг да ги управлява.Парите се влагат само там където ти взимаш решенията и контролираш нещата.
            Е, ами то като купиш миноритарен дял в компания - пак друг ги управлява!!! Искаш да кажеш че си против покупката на акции ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
              Здрасти Наивник,

              От 10 години съм в Щатите. Разбрах че най лесно ще забогатея там, а в България просто няма как. Мойте инвестиции са доста дългосрочни сега, защотото просто не си струва времето за мене да покупко-продавам акции през ден.

              Ти виждам че още си добре, надявам се да не търсиш още печалби от няколко долара и да нацелиш някой ENE.

              Успех!
              Забогатяването е състояние на духа няма значение къде си.Който го може го може и в България и в САЩ и в Занзибар който го не може никъде няма да забогатее.Казвал съм много пъти че няма как да забогатееш като си дадеш парите на друг да ги управлява.Парите се влагат само там където ти взимаш решенията и контролираш нещата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
                Здравейте момчета и момичета,

                От взаимни фондове се печели, ако са закупени при цени кадето активът не е надценен. Също така се печели ако фондът не струва повече от 0.10-0.20 процента. Най много се печели ако купиш този фонд, и после реинвестираш дивидентите за 20-30 години примерно. Добри покупки са фондовете върху s&p 500- SPY , VFINX. Отделно, аз не бих очаквал усреднена доходност повече от 7-10% годишно. Това значи че на всеки 7-10 години стойността на вашата инвестиция ще се удвои.

                Ако пък парите са инвестирани в пенсионна сметка, където не трябва да плащате днъци върху дивиденти/ капиталови печалби, то тогава ще сте доста напред.

                Ако си направил Инвестиция от $100,000 през 1987 сега ще имаш около $960 хиляди.
                Привет
                Доколкото разбрах си заложил на пасивно дивидентно инвестиране без активно управление на портфейла.
                Би ли споделил повече подробности за структурата на портфейла си.
                Само див.аристократи ли имаш или и други акции. Средна див.( и капиталова) доходност), пърформънс през годините и т.н.

                ПС Какво ти е мнението за този ЕТФ - SPLV ?
                С почти 18% бие СИП500 за 2 години....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
                  Здрасти Наивник,

                  От 10 години съм в Щатите. Разбрах че най лесно ще забогатея там, а в България просто няма как. Мойте инвестиции са доста дългосрочни сега, защотото просто не си струва времето за мене да покупко-продавам акции през ден.

                  Ти виждам че още си добре, надявам се да не търсиш още печалби от няколко долара и да нацелиш някой ENE.

                  Успех!
                  То да беше само ЕNE Поне 5-6 фирмици им затворих навремето Добро ти е прозрението за забогатяването иначе. Надявам се и да са ти се наредили нещата зад океана. Появявай се тук, сигурен съм, че има какво да кажеш.
                  Успех!

                  Коментар


                  • Здрасти Наивник,

                    От 10 години съм в Щатите. Разбрах че най лесно ще забогатея там, а в България просто няма как. Мойте инвестиции са доста дългосрочни сега, защотото просто не си струва времето за мене да покупко-продавам акции през ден.

                    Ти виждам че още си добре, надявам се да не търсиш още печалби от няколко долара и да нацелиш някой ENE.

                    Успех!
                    http://www.dividendgrowthinvestor.com/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
                      Здравейте момчета и момичета,

                      От взаимни фондове се печели, ако са закупени при цени кадето активът не е надценен. Също така се печели ако фондът не струва повече от 0.10-0.20 процента. Най много се печели ако купиш този фонд, и после реинвестираш дивидентите за 20-30 години примерно. Добри покупки са фондовете върху s&p 500- SPY , VFINX. Отделно, аз не бих очаквал усреднена доходност повече от 7-10% годишно. Това значи че на всеки 7-10 години стойността на вашата инвестиция ще се удвои.

                      Ако пък парите са инвестирани в пенсионна сметка, където не трябва да плащате днъци върху дивиденти/ капиталови печалби, то тогава ще сте доста напред.

                      Ако си направил Инвестиция от $100,000 през 1987 сега ще имаш около $960 хиляди.
                      Привет! Драго ми е да чуя някой от старчоците в Инвестор Тва с пенсионната сметка много хубаво, ама в БГ такава - нема

                      Коментар


                      • Здравейте момчета и момичета,

                        От взаимни фондове се печели, ако са закупени при цени кадето активът не е надценен. Също така се печели ако фондът не струва повече от 0.10-0.20 процента. Най много се печели ако купиш този фонд, и после реинвестираш дивидентите за 20-30 години примерно. Добри покупки са фондовете върху s&p 500- SPY , VFINX. Отделно, аз не бих очаквал усреднена доходност повече от 7-10% годишно. Това значи че на всеки 7-10 години стойността на вашата инвестиция ще се удвои.

                        Ако пък парите са инвестирани в пенсионна сметка, където не трябва да плащате днъци върху дивиденти/ капиталови печалби, то тогава ще сте доста напред.

                        Ако си направил Инвестиция от $100,000 през 1987 сега ще имаш около $960 хиляди.
                        http://www.dividendgrowthinvestor.com/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Пип, кажи и ти нещо за твоята си стратегия!
                          Ааа, в момента съм повече от скучен. 99.2 % Атера и 0.8% кеш
                          Ако си остана така - минимума от 15% годишно за следващите 2 години са ми гарантирани само от дивидентите.

                          Ма плановете ми са малко по различни.
                          Смятам да увелича чрез кеш поне с 1/3 експозицията си към БФБ следващите 2 месеца (която намалих почти с 45% наскоро че ми трябваха живи пари за друга цел).
                          Към края на лятото смятам да навлизам и на по-западните пазари малко по малко и съм интензифицирал напоследък подготовката си за там.
                          Таргета ми е към другото лято/есен да съм 50/50 тук и там.
                          Или 40/60 или 60/40....според зависи.

                          Относно БФБ - съвсем схематично как си виждам портфейла към края на това лято :

                          Атера - 45- 48%
                          Кеш - 12-15% - винаги е нужен. И с който мога (ако имам време де) да си правя интрадей спекулки по 2-3 по-ликвидни позиции, които инак не възнамерявам да притежавам дългосрочно. Но общо взето тия пари трябва да са ми в готовност по всяко време.
                          около 25% - в 2 други адсица, 1-2 прив-ни плюс 2 други акции, които смятам трябва да имам задължително и дългосрочно.
                          и около 15% - в 3-4 кандидата за бъдещи ракети, които смятам имат най голям потенциал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            разбира се, че има

                            това е софикса



                            а този фонд му се явява реплика

                            Кой е фонда който си посочил?
                            Това с репликирането на Софикс май си е за нова тема?

                            Коментар


                            • Здравейте момчета, радвам се че темата е допаднала на повечето от вас!
                              Идеята Порки бе всеки да сподели за това не съм вмъквал чак такива ограничения и пояснения. Да в Профит май имаше статия както "за" така и "против" инвестирането във ВФ - взел си само едната, но има много истина и в нея
                              Никой така и не сподели мнение за Адванс Глобал Трендс?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Бе бях няколко дена на път. Гледам Тонито отворил друга тема.
                                Има здрав левичарски уклон към ровене и нови теми той.

                                Ма в този случай - само евала мога да му кажа. Готина е станала.
                                Хубава дискусия гледам се е развила.

                                15 Процентов - кефиш.
                                Успехи !
                                Пип, кажи и ти нещо за твоята си стратегия!
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X