IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Задача за седми клас. Колко билетчета за синя и зелена зона могат да се купят с 350 000 лева за 20 автомобила
    И още една задача, но за 9 tи клас, колко струва горивото на 20 автомобила без значение на зоната
    Следващата е за 8ми - С колко C02 ще е по-малко мръсен въздуха на софия за съответената зона

    Коментар


    • Видяхте ли 3-те бид-а на 18,3 лв. за 10 300 акции.

      Коментар


      • Някой разкеши...

        Коментар


        • Каква работа имат да паркират ,те трябва да са в движение нонстоп,а за разтоварването и вземането на поръчки никой не плаща особено куриер

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Да навлезем по-дълбоко

            А именно
            тези 20 Електрически автомобила ще носят супер предимство на Спиди

            Те ще паркират безплатно в центъра на София

            .
            Задача за седми клас. Колко билетчета за синя и зелена зона могат да се купят с 350 000 лева за 20 автомобила

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              Нов all time high на 18,8 лв.
              мисля че на мажо полека лека му омръзва да продава на тия нива, счита ги за евтини и се дърпа нагоре
              аск-а избяга на 19,5 лв.

              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
              Към момента мажото се е самолишил от каквато и да е ликвидност над 18 лв....
              3*18 = 54 лв, и се стиска, а той искаше 50-тина на ипо-то и никой не му ги даваше - е питаме се какво толкова има оттогава. Май има няма и година не е минала ...Ами щом смята че като подлъже 10тината камилчета и това му е голямата игра на бфб - да си стои с мижавите количества над 20 и да си чака, докато натрупа борсова история
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Нов all time high на 18,8 лв.
                мисля че на мажо полека лека му омръзва да продава на тия нива, счита ги за евтини и се дърпа нагоре
                аск-а избяга на 19,5 лв.

                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Смяташ ли, че плащат сини и зелени зони?

                  Коментар


                  • Да навлезем по-дълбоко

                    А именно
                    тези 20 Електрически автомобила ще носят супер предимство на Спиди

                    Те ще паркират безплатно в центъра на София

                    И не е само центъра,
                    вижте картата
                    http://ljube.com/imgs/2012/09/%D0%A1...D1%8F-2012.gif
                    Това е от централна гара до басейна спартак

                    При това е две зони, зелена и синя. Ако колата на спиди плати за зелена зона 2 лв. на час, после след 10 мин. за да спре в зелена трябва да кихне още 1 лв.

                    Сега си спираш където ти видят очите и си свиркаш.

                    Огромно предимство. Досега трябва да плащаш, трябва да следиш в коя зона си, кога ти изтича плащането,

                    Сега си спираш където ти видят очите и си свиркаш, ако си куриер на Спиди. Таксата за служебен абонамент в София беше 650 лв. на парко място на месец за синя и 450 лв. за зелена зона. При това на точно определено място, а не където си поискаш. Това прави 5-8 хил. лв. на година.

                    2-ро
                    Освен спестените разходи за синя и зелена зона и администрирането на тези разходи, Електро колите са с по-нисък разход в централните градски части, където се кара тръгни-спри, тръгни-спри. Съответно при спиране се зареждат от тягата на колелата.

                    В общи линии удрят конкуренцията в земата в най-ценната зона в България. София прави 1/3 от куриерския бизнес, според мен центъра на София прави поне 1/10 от куриерския бизнес.

                    Интересно е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                      Според мен не е удачно да се сравняват 2-те компании .....
                      Ми що, кво пречи се сравняват дирижабъл с дирижабъл, па били и от различни отрасли......пак си остават такива.
                      А ако ги сравниш коефициентите пък с нещо подобно като това по доле - нещата направо изглеждат трагични.
                      Доходност, волатилност (хубаво нещо), ликвидност - да искаш, потенциал...

                      ПС Не се опулвайте на кеша на акция - има грешка на сайта, не е 18, а 5$ на акция. Пак не е малко

                      http://www.finviz.com/quote.ashx?t=simo

                      Коментар


                      • Аз - доволен от Бръзият мишок !!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • http://www.darikfinance.bg/novini/10...EE%E1%E8%EB%E8

                          Коментар


                          • Тя Прецаканката много си мечтае за профити, ама с шитовете, които има това е само мечта..Затова само намира кусури на другите и все не харесва акциите на другите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                              Според мен не е удачно да се сравняват 2-те компании .....
                              Какъв е проблема ? На борсата ли сме ? Ако сме, значи всичко е разрешено с цел максимален профит !!! Иначе е лаладжийство
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Според мен не е удачно да се сравняват 2-те компании .....
                                Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                                Пак погледни числата. При монбат говорим за тримесечие с печалба от около 14-15 милиона - това е почти два пъти печалбата на спиди до момента Т.е. монбатското тримесечие е много много по-мощно от другото
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X