IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение

    Какво ще рече това? Бихте ли обяснили на Junior member-a.
    обявили са в новина от 2014 г.
    https://www.investor.bg/novini-i-ana...-spidi-289560/

    чети цялото, но в кратце

    Нещо повече, при съобщението от 2014 г. е спомената цената на бъдещите сделки.

    „Трансакциите ще бъдат реализирани при оценка на дружествата, базирана на ЕV/EBITDA от 8 пъти“. Enterprise Value (EV) включва пазарната капитализация, дълга, малцинственото участие, минус кешовите наличности. EBITDA е печалбата преди лихви, данъци, обезценки и амортизации.


    не е препоръка
    имам акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

      ... и ако сменят мултипъла ще стане забавно...
      Какво ще рече това? Бихте ли обяснили на Junior member-a.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
        Нещо топката ми говори 65 - 66 )
        Ако отложат нещата във времето предвид засилката в q3 и q4, като включат q1 и q2 на 2020 г. и ако сменят мултипъла ще стане забавно.
        Но не знам дали е възможно!
        Каквото стане. Возим се на кораба. Да видим в кое пристанище ще акостира.

        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам....
        Last edited by oslo; 31.01.2020, 16:50.

        Коментар


        • Има една приказка по-добре късно отколкото никога

          Коментар


          • Нещо топката ми говори 65 - 66 )

            Коментар


            • Неконсолидираните продажби на Спиди нарастват с 18.5% на годишна база до 149.6 млн. лв. през 2019 г. Неконсолидираната нетна печалба за периода достига 18.6 млн. лв., което е ръст от 52.8% на годишна база. Ръстът на брутните приходи се дължи на разширяването на всички оперативни сегменти и най-вече на електронната търговия и услугите за индивидуални клиенти. Отчита се ръст на годишна база при местните и при международните продажби, съответно с 15.6% (до 120.4 млн. лв.) и 33% (до 22.6 млн. лв.). Останалите приходи (включително от наем на превозни средства) нарастват с 29.7% на годишна база до 6.6 млн. лв. Броят на пратките през годината расте с 29.5% на годишна база до 28.9 млн. лв.
              Спиди успява да постигне значителна ефективност при разходите, като всички разходи нарастват по-бавно от приходите. Разходите за труд и външни услуги нарастват съответно с 14.2% (до 33 млн. лв.) и 16.4% (до 72.1 млн. лв.) на годишна база. Амортизационните разходи се увеличават с 13.2% на годишна база до 13.4 млн. лв. EBITDA расте с 37.1% на годишна база до 35.4 млн. лв., а нетната печалба достига 18.6 млн. лв., нараствайки с 52.8% на годишна база.

              Източник: Елана Трейдинг

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Прогноза за дивидента? Старата ми бе 1,60-1,70 лв. бруто на акция. След неконсолидирания към 31.12. викам да го вдигнем на 1 ойро...?

                Чичак , не вярвам да ти бърка радостта десетичния знак или очакваш "облаци"да те издигат у небесата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Супер отчет, честито. Много се радвам за имащите тук!
                  Мерси, но то се очакваше, така че без изненади, поне за мен. А и печалбите не са екселски, което е най-важното . Пък ако упражнят и опцията на едни 60+ кинта - берекет версин. Успех на теб при Доверие
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Супер отчет, честито. Много се радвам за имащите тук!

                    Коментар


                    • Браво. Много добър отчет. Дивидента според мен бруто ще бъде между 2,05-2,10лв, ако се запази текущото разпределение, но не това е най-важното
                      Last edited by Innocent; 29.01.2020, 18:46.

                      Коментар


                      • Прогноза за дивидента? Старата ми бе 1,60-1,70 лв. бруто на акция. След неконсолидирания към 31.12. викам да го вдигнем на 1 ойро...?
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Даже е добавил за покупка още

                          Коментар


                          • 4 или 10 все тая Предполагам и днес пакета ти си го взел

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                              Голям, Грую ако не е тайна колко акции купи от пакета според мен нито една... това е причината доста хора да напуснат форума... купувате продавате... винаги печелите.... в случая знам кой ги е купил и определено не си ти )
                              И ако не е нито една, ти какво ще направиш, ще си смениш ника ли, както често става тук? Затова понякога се дразня на анонимността по форумите - бас искаш ли, че съм закупил акции вчера и не са били 4 бройки, че гледам имало е и такава сделка вчера, щото излишното ляляне ми идва много? Дейба, карате ме да пиша от фитнеса, за да се оправдам, че нямам брат, който вече категорично сте набедили, че е пейраЗ!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Не мислех да влизам тук в очакване на малко по-добри цени, но вчера излезе пакетче и трябваше да се включа - обещах да напиша, когато вляза тук и го правя. Не че някой го вълнува, просто така съм устроен - няма да агитирам за ъпове, сривове, най, убре-дебре и т.н., само ще пожелая успех
                                Пусни скрийншот на сделката!

                                Коментар

                                Working...
                                X