IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

    Колко ти е таргета тука?
    72-80 кинта, зависи от ситуацията
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Факт, но дори на тези цени е много далеч от понятието балон, обясних вече защо
      Колко ти е таргета тука?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Спиди е световно неизвестен, обаче ние с Груйчето имаме артии
        Нека балонира на воля. Радвам се, че може да гони MCH. Нека и други го направят, докато стария Дау пикира в небето . Ще е добре за цялото бфб, ама уви няма много такива дирижабли
        Факт, но дори на тези цени е много далеч от понятието балон, обясних вече защо
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
          Последно mch балоняк ли е или перспективна компанийка
          Не е балоняк, а е абсолютен дирижабъл, може би най-големият на БФБ от по-регулярно търгуваните, но щом на толкова го определя пазарът, значи е толкова и точка.

          Топ-че, за пореден път ти показвам и доказвам с цифри, а ти ми отговаряш с общи лафове - хайде сега, след като разбрахме, че м+с не е в топ 4 по износ в сегмента си, според БСК, а не според кирливите пр статийки на някой си, след като (мерси отново на тони) видяхме, че са основен бенефициент на мярката 60/40 (познай защо), да задам и един въпрос към теб - кое трябва да се търгува на по-големи мултипъли - компания в сектор, който явно е отишъл яко в киреча и перспективите пред него не са особено блестящи, да не използвам друга дума, или водещ спедитор не само у нас, но и на Балканите, държащ 30% от пазара в България и 6,5% в Румъния, щото Спиди отдавна не е само бг компания? Та отговори ми на този въпрос и после пак ще си говорим кое колко трябва да балонира къде следва да му бъде цената.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Спиди е световно неизвестен, обаче ние с Груйчето имаме артии
            Нека балонира на воля. Радвам се, че може да гони MCH. Нека и други го направят, докато стария Дау пикира в небето . Ще е добре за цялото бфб, ама уви няма много такива дирижабли
            Честно мнение, респект.
            аз също нямам проблеми с балоните, нека да се надуват и колкото повече, толкова по-добре.
            Аз нямам и не искам да имам акции м+с и спиди, и корадо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Оп, пак съм аз, логвам се от един от многото ми никове. М+с е световен лидер и държи малко под 10% от световния пазар. Спиди колко държи от световния пазар? Сравняваш кон с мишка.
              Спиди е световно неизвестен, обаче ние с Груйчето имаме артии
              Нека балонира на воля. Радвам се, че може да гони MCH. Нека и други го направят, докато стария Дау пикира в небето . Ще е добре за цялото бфб, ама уви няма много такива дирижабли

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Виж сега, харесвам алтернативните мнения - те ми дават възможност да си сверя часовника, но не и алтернативната ориентация Аз ти говоря с конкретни цифри, ти ми хвърляш общи лафове - ми трудно става разговор по този начин. Има един, дето пише НАЙ, ти можеш да пишеш кОр и готово, няма ядове. Дадох ти конкретни примери - за да стане балоняк като м+с или корадо, спиди трябва да е на цена от 80-90 лева, а то е на 57, което отговаря на цена от 4 кинта при м+с или 4,50 при корадо. Затова и задавам въпроса, като как така при цена от 6 кинта на м+с или Корадо, равняваща се, ако го смятаме през дивидентна доходност или нетна печалба, на 90 кинта при спиди (което отново казваме е на текуша цена от 57 кинта), м+с е перЕспективна компания, а Спиди е балоняк? Мога да дам и други компании за пример, дето не са "балоняци", ма коефициантите им друго казват Обаче кой ти гледа коефициенти на бфб - пиши кОр и да си ходиме, дейба и балоняка скапан
                Последно mch балоняк ли е или перспективна компанийка
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Хехе, топ-че, че аз дори познавам авторката на статията - типичната пр стаийка, която не казва нищо Весело. Таблицата е от сайта на БСК за най-значимите направления в износи ни, в които сме в топ 4 - ако тях обвиниш за идиоти и некомпетентни, значи си много голям, наистина топ! Ето ти статията и за 2018, откогато е твоята статия на "великото" м+с - аз лично не виждам никъде там в топ 4 в света на секторите в износа ни да има "хидравлични мотори", а има всякакви глупости като спирачни маркучи, акрилни платове, кенефни капаци и т.н. Та някой лъже - дали е БСК? Или пък м+с работят само за местния пазар, щото ние сме ултра яката икономика и тук има страшен глад за хидравлични мотори

                  Не може да се отрече, че компанията (м+с) се развива "отлично" - ето нещо, вкоето е в топ 10 безпрекословно - топ 10 на получени кинти от държавата по мярката 60/40 - статията я има в Капитал, но, за съжаление, в интернет изданието няма самата таблица, само в хартиения вариант. И така:
                  - до 01.07.2020 - на десето място с 2 656 000 лева (на първо са Видима с 6 144 000)
                  - след 01.07.2020 - на шесто място с 2 308 000 лева (на първо са рудник Траяново-Север с 4 395 000)

                  Велика фирма, няма що. Иначе си прав, сравняваме ябълки с круши - едното е западащ или в най-добрият случай бизнес, който няма особено перЕспективи за развитие, другото е постоянно растяща компания в ултра перспективен сектор - предполагам, че ще се сетиш коя коя е
                  Поне започна да затопляш, че сравняваш несравними неща - инжинерингова експортна компания, лидер на световен пазар със силнонразвиващ се местен куриер.

                  П.с. ще се радвам един ден да коментираме и спиди как е станала световен лидер.
                  Last edited by top; 29.10.2020, 07:18.

                  Коментар


                  • Мерси, Тони!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Хехе, топ-че, че аз дори познавам авторката на статията - типичната пр стаийка, която не казва нищо Весело. Таблицата е от сайта на БСК за най-значимите направления в износи ни, в които сме в топ 4 - ако тях обвиниш за идиоти и некомпетентни, значи си много голям, наистина топ! Ето ти статията и за 2018, откогато е твоята статия на "великото" м+с - аз лично не виждам никъде там в топ 4 в света на секторите в износа ни да има "хидравлични мотори", а има всякакви глупости като спирачни маркучи, акрилни платове, кенефни капаци и т.н. Та някой лъже - дали е БСК? Или пък м+с работят само за местния пазар, щото ние сме ултра яката икономика и тук има страшен глад за хидравлични мотори

                      Не може да се отрече, че компанията (м+с) се развива "отлично" - ето нещо, вкоето е в топ 10 безпрекословно - топ 10 на получени кинти от държавата по мярката 60/40 - статията я има в Капитал, но, за съжаление, в интернет изданието няма самата таблица, само в хартиения вариант. И така:
                      - до 01.07.2020 - на десето място с 2 656 000 лева (на първо са Видима с 6 144 000)
                      - след 01.07.2020 - на шесто място с 2 308 000 лева (на първо са рудник Траяново-Север с 4 395 000)

                      Велика фирма, няма що. Иначе си прав, сравняваме ябълки с круши - едното е западащ или в най-добрият случай бизнес, който няма особено перЕспективи за развитие, другото е постоянно растяща компания в ултра перспективен сектор - предполагам, че ще се сетиш коя коя е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                        Ето така се прави, то в случая даже спор няма
                        https://www.capital.bg/specialni_izd..._na_bulgariia/
                        Хехе, топ-че, че аз дори познавам авторката на статията - типичната пр стаийка, която не казва нищо Весело. Таблицата е от сайта на БСК за най-значимите направления в износи ни, в които сме в топ 4 - ако тях обвиниш за идиоти и некомпетентни, значи си много голям, наистина топ! Ето ти статията и за 2018, откогато е твоята статия на "великото" м+с - аз лично не виждам никъде там в топ 4 в света на секторите в износа ни да има "хидравлични мотори", а има всякакви глупости като спирачни маркучи, акрилни платове, кенефни капаци и т.н. Та някой лъже - дали е БСК? Или пък м+с работят само за местния пазар, щото ние сме ултра яката икономика и тук има страшен глад за хидравлични мотори

                        Не може да се отрече, че компанията (м+с) се развива "отлично" - ето нещо, вкоето е в топ 10 безпрекословно - топ 10 на получени кинти от държавата по мярката 60/40 - статията я има в Капитал, но, за съжаление, в интернет изданието няма самата таблица, само в хартиения вариант. И така:
                        - до 01.07.2020 - на десето място с 2 656 000 лева (на първо са Видима с 6 144 000)
                        - след 01.07.2020 - на шесто място с 2 308 000 лева (на първо са рудник Траяново-Север с 4 395 000)

                        Велика фирма, няма що. Иначе си прав, сравняваме ябълки с круши - едното е западащ или в най-добрият случай бизнес, който няма особено перЕспективи за развитие, другото е постоянно растяща компания в ултра перспективен сектор - предполагам, че ще се сетиш коя коя е
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Ето така се прави, то в случая даже спор няма
                          https://www.capital.bg/specialni_izd..._na_bulgariia/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Oп, топ-че, тези лафове са ми любими, от типа - световен лидер в производството на задна лява гайка на москвич 402 - велико, това селският шовинизъм е уникално нещо. Чакай, чакай, сетих се нещо - България е в топ 3 на прозиводителите на седалки за тоалетни чинии в света - колко ли струва тази компания, дето е в топ 3 на света, а? А в тази велика ниша - производство на кенефни седалки Бе мислете малко като пишеше, ако може де - м+с било световен лидер - велико, наистина велико А корадо-то дали и то е ветовен лидер по правене на 1212 мм радиатори с бял цвят и 8 ребра, развиващи до 78 градуса температура - наистина не мога да спра да се хиля - децата се чудят какво ми става
                            Мнения тип бла бла не мога да чета, просто ти казвам, че сравняваш несравними неща, най-малкото едното е от сферата на услугите, а другото е машиностроене. По твоята логика сравни Спиди с Албена и ще видиш къде бъркаш за пореден път.
                            п.с. друг път като слагаш таблици, поне сложи и името на таблицата, за да знаем за какво става въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Оп, пак съм аз, логвам се от един от многото ми никове. М+с е световен лидер и държи малко под 10% от световния пазар. Спиди колко държи от световния пазар? Сравняваш кон с мишка.
                              Oп, топ-че, тези лафове са ми любими, от типа - световен лидер в производството на задна лява гайка на москвич 402 - велико, това селският шовинизъм е уникално нещо. Чакай, чакай, сетих се нещо - България е в топ 3 на прозиводителите на седалки за тоалетни чинии в света - колко ли струва тази компания, дето е в топ 3 на света, а? А в тази велика ниша - производство на кенефни седалки Бе мислете малко като пишеше, ако може де - м+с било световен лидер - велико, наистина велико А корадо-то дали и то е ветовен лидер по правене на 1212 мм радиатори с бял цвят и 8 ребра, развиващи до 78 градуса температура - наистина не мога да спра да се хиля - децата се чудят какво ми става

                              П.С. Допълвам, че специално заради теб се разрових - ето затова обичам споровете, но конструктивните такива, независимо с кой ник или многоников споря - в кое точно м+с е лидер, че не ги виждам нещо в калсацията, ма може тези от БСК да са идиоти и нищо да не разбират, знам ли
                              Last edited by Грую Груев; 28.10.2020, 20:41.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Хора, защо сравнявате Спиди с компании от други сектори? Едни PostNL например са ти на П/Е от 45, а смешници като Flash Express, дето чак сега излязоха на печалба, събраха 200 милиончета миналата седмица

                                https://www.dealstreetasia.com/stori...ries-d-210812/

                                Коментар

                                Working...
                                X