IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Подозирахме че ще завъртят някоя френска магария, все пак имаха дългодишен договор
    не е магария а единствения начин договорена сделка да не е данъчно облагаема с 10%
    не може на регулиран пазар да мине договорена сделка
    има закони пич

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.
      според няма да го свалят
      според мен Мектупчият и съдружниците му в "Спиди груп" ще оставят 20% за внуците, отделно има 10% в дребни като Ен Ен

      а ако решат да разкарат всичко ще си търсят адекватна цена

      но това е лично мнение

      имам акции. не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Добре го изиграха франсетата!
        Защо мислите, че ще има следващо търгово?
        Подозирахме че ще завъртят някоя френска магария, все пак имаха дългодишен договор, от който едва ли ще пропуснат да се възползват с добра печалба. Спидито е едно от подценените дружества и е много жалко, че тая сделка смачка цената. Опитахме да подскажем на Груеца да не очаква чудеса, но той разтълкува като заяждане и втвърди обратната позиция, та се получи обратен ефект и за двете страни, сори
        A дали ще има второ търгово, ако е след много време, полза няма. Откакто цената се мъчеше да пробие 60, други акции дадоха по 30% растеж и нагоре. Няма много борсов смисъл заради нова цена да се пропуснат възможности, Ей например от анкетата на форума може да се избере нещо все още подценено от типа хес, емка, алумина, неохим, агрия, доверие, трейдинга и так далее, (не казвам алтерко за да няма дразнене) - да се хванат по-навреме, докато още и те не са направили нови 30% ръст. .... Тук стана като при фармата, сделката пресова книгата.
        без препоръка все пак. Хубавото е само, че се свършват сагите и тук и при чез и влиянието на договорени сделки да приключи. Според мен растежните борсови книжа харесват повече свободата без договорки
        Last edited by precakanoto; 20.01.2021, 19:36.

        Коментар


        • То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.

          Коментар


          • Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
            Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.

            Коментар


            • Не съм доволен на първо четене. Добре, че според моите си правила, делът не превишава 10 % от портфейла. Има време за обмисляне, но какво ще предприеме г-н Мектупчиян? .

              Коментар


              • Когато прилива премине, всичко ще се види...

                Коментар


                • Не знам дали ще има следващо търгово,но това няма да е прието от много инвеститори..Ами нисичко ще е..

                  Коментар


                  • Добре го изиграха франсетата!
                    Защо мислите, че ще има следващо търгово?

                    Коментар


                    • Както бях писал преди, при сметките не са признали промяната в МСС16, която изкуствено увеличава ЕБИТДА. Също така не вземат предвид и 4-то тримесечие от тази година, а смятат за последните 12 месеца към септември 2020 г. Затова цената е такава.

                      Да видим какъв ще е отчетът в края на другата седмица и кой ще продаде на тази цена. Следващото търгово ще е по-интересно за мен.

                      Коментар


                      • Елегантно го направиха обаче, не може да им се отрече. Францушка работа

                        Коментар


                        • за мен новината е много добра
                          1-во който чакал да купи на 54, 55 и т.н. ще пасе трева, наредили сте се но няма кой да Ви продаде

                          2-ро дивидента ще се плати преди търговото според мен, едни корекции едно друго търговото отива към 2-3 месеца, има време за дивидент до 1 месец, ако е 3 лв.бройте го 61,67 преди дивиденти
                          а може и по як дивидент от 5 лв.
                          но и без дивидент си е добре 58,67 е берекет защото няма да продавам, не виждам подходяща алтернатива (щото ме мързи да търся

                          жалко че БФБ няма да захлеби комисионата за към 150 млн. (сега съм на тел и на ми се смята), ама здраве да е. Иначе оборота за 2021 вече щеше да е подсигурен с ръст.

                          Пичове
                          утре ще видим опъна какво ще каже, но сега разбирам защо вчера някой бута до 60,5 лв.

                          Усетил е че няма кой да му налее през пазара. Сега ще тича нагоре през рехавите аскове

                          П.С. Мажо няма да даде повече от 45% на таз смешна цена. Ще чака нещо повече за последните си към 20%

                          Не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа. Имам и стискам.

                          Утре ще видим ЦАР ПАЗАР какво ще каже.

                          Колко хора ми обясняваха да продам на 58 и да си купя обратно на 54-55. И вероятно мнозина го направиха, някои до 52 лв.

                          ЗДРАСТИ

                          а и след 3-4 месеца като мине търговото ще трябва да правят ново защото ще минат 2/3 и тогава каква ли цена ще предложат?
                          Last edited by oslo; 20.01.2021, 18:50.

                          Коментар


                          • A какви обороти правеха и все опашки в офисите..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Интересно но не и неочаквано,Груеца няма да е никак доволен.
                              сигурно не само той

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                                58,67 - едва ли има нужда от коментар.
                                Интересно но не и неочаквано,Груеца няма да е никак доволен.

                                Коментар

                                Working...
                                X