IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
    Французите май ще се окажат големи играчи. Нафуват цената, за да са сигурни, че само големия пакет ще бъде купен и после второто търгово ще се окаже на по-ниска цена от сегашната и така гарантират, че никой няма да приеме второто търгово. Може и да греша.
    А те защо биха искали никой да не приеме второто?

    Коментар


    • Французите май ще се окажат големи играчи. Нафуват цената, за да са сигурни, че само големия пакет ще бъде купен и после второто търгово ще се окаже на по-ниска цена от сегашната и така гарантират, че никой няма да приеме второто търгово. Може и да греша.

      Коментар


      • Груйче, къде си..Сбъдна ти се прогнозата за 70 лева..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Безмислено е да го правят сега. Така вдигат среднопретеглената цена и най-високата цена платена от предложителя, което автоматично им вдига долния праг за цена при задължително търгово.
          Да така e прав си. В наш интерес е цената да се вдига. Поздрави и успех на всички акционери и спекуланти.
          Last edited by Innocent; 25.01.2021, 14:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Аз се чудя дали не купуват Geopost

            Може би са решили че няма смисъл да правят второ търгово. Ще вдигнат цената за да купят пакета на NN ...

            Размисли в обедната почивка ... не са препоръка за взимане на решения за ПП
            Безмислено е да го правят сега. Така вдигат среднопретеглената цена и най-високата цена платена от предложителя, което автоматично им вдига долния праг за цена при задължително търгово.

            Коментар


            • Смисъл дали ще има или няма, не знам, но законово задължение ще си има във всички случаи.

              Коментар


              • Аз се чудя дали не купуват Geopost

                Може би са решили че няма смисъл да правят второ търгово. Ще вдигнат цената за да купят пакета на NN ...

                Размисли в обедната почивка ... не са препоръка за взимане на решения за ПП

                Коментар


                • Голям майтап с това приемане..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Някой смята ли да го приема? Имам 395 броя на средна цена 42.411 лв и се чудя какво да правя. Идеи?
                    Предполагам, че се шегувате. Какво приемане? Дори в момента на пазара можете да продадете акциите си с 5 лева над цената от търговото предложение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от amateur Разгледай мнение
                      Има отправено търгово цена 58,67 лв на акция....
                      Някой смята ли да го приема? Имам 395 броя на средна цена 42.411 лв и се чудя какво да правя. Идеи?

                      Коментар


                      • Някой знае ли, през кой посредник изкупиха днес?
                        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Има отправено търгово цена 58,67 лв на акция....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение

                            То нали е идеята като си собственик да гледаш да печелиш повече? Как тогава ще се намали ev/ebitda? Може разбирасе да се изтегли голям дълг, обаче заемните пари трябва да се ползват за нещо. Как да падне капитализация? Да премахнат девиденти? Ми те нямат кворум да го направят дори след придобиване на 45%
                            С някои буквички дори само в ебитда може да се постигат и корекции , например намален ръст на инвестиции, амортизации, дори печалби.(за ръста говорим, пък и кризата не е вечна, не може да се гарантират същите ръстове в куриерската дейност) Нямам обаче интерес към предположенията тук, че да тръгваме в такава насока . А печалбата за собственика, за която споменаваш - . както казахме в единия случай можеше да се постига с максимизиране на ев/ебитда,(в интерес и на хакционерите) а в по-новия вариант мажото може да спечели от минимизирането с цел "придобиването" (обратно на интереса на акционерите) Не е казано, че ще стане това или онова. Всеки участник на бфб има различен риск профил а според мен тук се залага на " сигурно". Моята теза като резултат е, че "сигурно" може да носи "по-малка" печалба спрямо други опции. Въпросите как и защо може да се постига мин или макс на ев/ебитда дори не ги и мисля, както казах - за мен определящото е лимита срещу книжата. Подобно на софарм - знаеш че предстои сделка на някаква вече близка цена и публиката предпочита както виждаме биодит с 2,6 пъти презапис, вместо да запише свободния флоут на спиди ...Просто има моменти, когато "биковете са алчни" за повече %
                            Не е препоръка разбира се
                            Last edited by precakanoto; 21.01.2021, 15:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Kire, тук проблемът е, че има лимит в полета на хартишката. - Този е нюанса който пък на мен не ми допада. Да се бутам в лимитирано като цена и незнайно кога във времето търгово за още 6 до 12 лв профит над сегашно ниво ?!- не мерси, мен не ме кефи. Има и добри други опции. А и ако досегашния мажо е имал за цел максимизиране на ев/ебитда(което го устройва), то пък каква е гаранцията, че новият мажо няма да има за цел нейното минимизиране(което го устройва)?! Има условности и предположения, не виждам с какво се гарантира дори хипотезата 80 лв, освен, че е пожелателна. Всяка акция си е в някакъв период - живот, възход, залязване. Като знаеш. че тук периодиката е пред финал, как да те привлече... Успех разбира се за гонещите 70 и 80 лв.
                              ps. без препоръка

                              Точно речено! Груеца да си ги смята бъдещите приходи,- щях да съм вътре за малко, ако беше до 52,50 и пак чао!
                              Гледай го ХЕСа де се избичи, че и 0,26/акц. ще се стори малко може и да я подмине, Доверителната пък си даде и тя преждевременно данът от над 1,30+ за хартия до тук, за другите няма да обаждам, ча то там е срамота да се хортува пред нямащи люде...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Kire, тук проблемът е, че има лимит в полета на хартишката. - Този е нюанса който пък на мен не ми допада. Да се бутам в лимитирано като цена и незнайно кога във времето търгово за още 6 до 12 лв профит над сегашно ниво ?!- не мерси, мен не ме кефи. Има и добри други опции. А и ако досегашния мажо е имал за цел максимизиране на ев/ебитда(което го устройва), то пък каква е гаранцията, че новият мажо няма да има за цел нейното минимизиране(което го устройва)?! Има условности и предположения, не виждам с какво се гарантира дори хипотезата 80 лв, освен, че е пожелателна. Всяка акция си е в някакъв период - живот, възход, залязване. Като знаеш. че тук периодиката е пред финал, как да те привлече... Успех разбира се за гонещите 70 и 80 лв.
                                ps. без препоръка
                                То нали е идеята като си собственик да гледаш да печелиш повече? Как тогава ще се намали ev/ebitda? Може разбирасе да се изтегли голям дълг, обаче заемните пари трябва да се ползват за нещо. Как да падне капитализация? Да премахнат девиденти? Ми те нямат кворум да го направят дори след придобиване на 45%

                                Коментар

                                Working...
                                X