IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

    НН са разпродали здраво. Има още, но малко.
    Очаквано и съвсем логично, затова и говорих за кръглата цена, която явно е съгласувана, където трябва. Е, и с малко надбавка за неполучения дивидент за 2020 Много, много успехи на всички, останали тук - най-доброто откъм перспективи дружество на БФБ!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      Към 31 март, НН са имали акции за около 14,5 млн лева. По цени от 30 март това са около 196К акции. Април и май са изтъргувани 11165 акции. За юни са 233 552 акции. Та, ако продават, не са само те. С оглед на събитията около търговото, може да се окаже че купуват.
      НН са разпродали здраво. Има още, но малко.
      В структура на инвестиционния портфейл на NN Пенсионно осигуряване представяме информация за обема и структурата на инвестициите по видове активи и емитенти на ценни книжа по години. Вижте повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
        Тази точка според мен не е добре за дребни акционери.


        Ако правилно разбрах имат право да направят увеличаване на капитал с мнозинството 67%. Което означава че могат утре да пуснат увеличаване на капитал на някаква доста по висока цена от текуща. Те ще запишат всички акции разбира се, а дребните акционери ако нямат пари да участват в увеличение ще останат с по малък дял от компания. Не е задължително сега да го направят, може тази точка да си изиграе ролята в бъдеще.

        Надявам се че правилно разбрах промените. Кой какво мисли по въпроса?
        Моят прочит на тази точка е "какво може и какво не да решава ОСА" с/без участието на г-н Валери Мектупчиян. В конкретния случай (чл.112, ал.3 ЗППЦК) става въпрос за увеличението с т.нар. "мениджърски акции" по левче емисионна. Мектупчиян направи едно. Сега те могат да направят второ без той да може да им попречи. И при първото и при свяко следващо увеличение ние, миноритарните акционери, винаги сме били и в бъдеще ще сме "от страната на булката"...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Тази точка според мен не е добре за дребни акционери.
          Общото събрание на дружество взема решения по чл.21 т. 1,2 (с изключение на увеличаване на на капитала съгласно чл. 112 ал. 3 от ЗППЦК) 3, 5 ( само при повишаване със 100% и повече или намаление с 30% и повече на възнаграждението на изпълнителните членове на Съвета на директорите), 7 (само при разпределение на по малко от 50% от печалбата като дивидент), и 11 с мнозинство 85.5% от всички акции с право на глас в регистрирания капитал. Общото събрание взема решения по чл. 21 т. 2 (само при увеличаване на капитал съгласно чл. 112 ал.3 от ЗППЦК) с мнозинството 67% от всички акции с право на глас в регистриран капитал.
          Ако правилно разбрах имат право да направят увеличаване на капитал с мнозинството 67%. Което означава че могат утре да пуснат увеличаване на капитал на някаква доста по висока цена от текуща. Те ще запишат всички акции разбира се, а дребните акционери ако нямат пари да участват в увеличение ще останат с по малък дял от компания. Не е задължително сега да го направят, може тази точка да си изиграе ролята в бъдеще.

          Надявам се че правилно разбрах промените. Кой какво мисли по въпроса?

          Коментар


          • Чета протокола от ОСА, проведено на 29.06 и в съзнанието ми напира слогана от една известна навремето реклама (на злополучната КТБ мисля, че беше) "Клиентите са ни скъпи...". Та чета си аз протокола и в главата ми настойчиво напира следното: "Франсетата са ни скъпи..."
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
              Към 31 март, НН са имали акции за около 14,5 млн лева. По цени от 30 март това са около 196К акции. Април и май са изтъргувани 11165 акции. За юни са 233 552 акции. Та, ако продават, не са само те. С оглед на събитията около търговото, може да се окаже че купуват.
              Интересна справка Орхис. Ако от Спиди продължат да не публикуват списъка с присъстващите на ОСА ще изчакаме НН да публикуват информацията за структурата на портфейла си към 30.06. Така ще разберем дали са останали на кораба или не. Благодаря за линка!
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Към 31 март, НН са имали акции за около 14,5 млн лева. По цени от 30 март това са около 196К акции. Април и май са изтъргувани 11165 акции. За юни са 233 552 акции. Та, ако продават, не са само те. С оглед на събитията около търговото, може да се окаже че купуват.
                В структура на инвестиционния портфейл на NN Пенсионно осигуряване представяме информация за обема и структурата на инвестициите по видове активи и емитенти на ценни книжа по години. Вижте повече.

                Коментар


                • Също така ме гложди и един друг въпрос. Възможно ли е ГеоПост да са финансирали посредник, който да извършва покупки на акции на свободния пазар (на цени от 80+ лева), които впоследствие да придобият по средна цена + съответната комисионна? Така хем са си гарантирали акциите на тия, които повярваха на прогнозите от търговото и на приказките, че цената от 80 лв. съдържа добра премия, хем са се прицелили добре и в акциите на тези (не казвам "цинцари", макар че е на езика ми да го кажа ), за които "лев и пеесе са си лев и пеесе...". Може би скоро ще разберем?

                  ПП... При всички случаи, очакванията на този, който обираше големите пакети през последния месец не се покриват с прогнозите от търговото на ГеоПост...
                  Last edited by Чичо Манчо; 28.06.2021, 21:55.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Е ми ФФ е намалял само с 234 акции, т.е. пенсионните не са продали или ако са го сторили, то не са "сипали" на търговия предложител, а на някой друг от кръга на ФФ.
                    Да чиче, логично е че няма да са у мажо, бонуса от леФче+ си е от нов играч или пък стар, но с ново виждане по позицията симпатизант

                    Коментар


                    • Потърсих инфо за това кои са по-големите акционери, които са се явили на последните 2 общи събрания. Не открих нищо. Последният списък на акционерите е от ОСА проведено на 17.06.2019 г. Това са повече от 2 години. Някой ако знае повече - да подскаже... Напълно е възможно NN да са продали на 81,50 лв. на някой друг мераклия от ФФ, но не и на ГеоПост. Все пак "1,50" си е "лев и пеесе", както каза Инта, особено умножено по 88 хил.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Е ми ФФ е намалял само с 234 акции, т.е. пенсионните не са продали или ако са го сторили, то не са "сипали" на търговия предложител, а на някой друг от кръга на ФФ.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                          Чиче, тези изтеглените мисля че си взеха премия та над 80,00те кинта на 24,06, -209 321бр. изтъгувани
                          ще гледаме какво ще излезе ФФ-то довечера…
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            Добра новина, обнадеждава ме. Браво на пенсионните, малко ме изненадаха (в смисъл приказките за "кръглата" цена, за това как "всичко било договорено", за "добрата премия" и т.н. и т.н.). Сигурно те са тези, които са се отказали в последния момент. А за г-н Мектупчиян не съм се съмнявал, той си има опция и ще си я стиска до... когато трябва.
                            Чиче, тези изтеглените мисля че си взеха премия та над 80,00те кинта на 24,06, -209 321бр. изтъгувани

                            Коментар


                            • Добра новина, обнадеждава ме. Браво на пенсионните, малко ме изненадаха (в смисъл приказките за "кръглата" цена, за това как "всичко било договорено", за "добрата премия" и т.н. и т.н.). Сигурно те са тези, които са се отказали в последния момент. А за г-н Мектупчиян не съм се съмнявал, той си има опция и ще си я стиска до... когато трябва.
                              Last edited by Чичо Манчо; 28.06.2021, 13:41.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • 8. Общ брой акции, придобити в резултат на Търговото предложение – 234;

                                1. Дружество-обект на Предложението: „СПИДИ“ АД;
                                2. Упълномощен инвестиционен посредник: „ЕЛАНА Трейдинг“ АД;
                                3. Брой акционери, подали Заявление за приемане на ТП в рамките на 28-дневния срок за приемане на Предложението – 3;
                                4. Брой акции по т. 3 – 88 341;
                                5. Брой акционери подали Заявление за оттегляне на приемането на ТП преди изтичане на 28-дневния срок за приемане на Предложението – 2;
                                6. Брой акции по т. 5 – 88 107;
                                7. Брой акционери, приели финално Търговото предложение – 1;
                                8. Общ брой акции, придобити в резултат на Търговото предложение – 234;

                                >Лев и пеесе кой ти ги дава
                                Last edited by inta53; 28.06.2021, 11:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X