If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
МИНИСТЕРСТВОТО НА ФИНАНСИТЕ Е ОТТЕГЛИЛО ВЪЗЛАГАНЕТО НА ПРИВАТИЗАЦИЯТА НА „БФБ-СОФИЯ” АД НА 20.02.2013 ГОДИНА
15.03.2013
Във връзка с повишения медиен интерес Министерството на финансите публикува информация за спирането на процедурата за приватизация на „Българска фондова борса - София" АД и „Централен депозитар" АД.
С писмо от 20 февруари 2013 г. до Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков оттегля възлагането на приватизацията на „Българска фондова борса - София" АД и „Централен депозитар" АД. Основният мотив е „изтеклият значителен период от време от решението на Министерския съвет на Република България за приемане на „Концепция за интеграция на „Българска фондова борса - София" АД и „Централен депозитар" АД в европейските и световните капиталови пазари" и от възлагането с писмо на Министерството на финансите на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол да организира процедурата по приватизация на държавното участие в двете дружества". Другият мотив, посочен в писмото до АПСК, е „променената инвестиционна обстановка в страната".
Концепцията за приватизация на „БФБ-София" АД и на „Централен депозитар" АД е приета от правителството на 6 април 2011 година. След това се извършват необходимите законодателни промени, както и дейности по консолидирането на капитала на двете дружества. Самата приватизация на двете дружества е възложена на АПСК с писмо от 13 март 2012 година. Министерството на финансите е собственик съответно на 50,0542% и 42,70% от капитала на „БФБ-София" АД и на „Централен депозитар" АД.
"КТБ видя риск от концентрацията на определени влогове в нея"
Корпоративна търговска банка смята да използва парите от предстоящото увеличение на капитала си за отпускане на повече кредити. Това става ясно от проспекта за публичното предлагане на акциите, чрез които КТБ може да набере до 93.88 млн. млн. лв.
Интересното при това увеличение е, че емисионната стойност на новите акции е много по-голяма от тази, на която се търгуват на борсата. Тоест за някои инвеститори би било много по-изгодно да си купят книжа през пазара. Подобни увеличения често пък се използват и за допускане на нов голям инвеститор. Емисионната цена е 156.47 лв., а последните сделки с акции на КТБ на Българската фондова борса са при цена 83 лв. От банката все пак обясняват голямата разлика с нуждата от повече капитал, като в същото време се избягва "разводняването" - намаление на акционерното участие, ако някой не иска да участва в увеличението. Основният акционер "Бромак" на Цветан Василев пък е уверил, че ще запише всички полагащи му се акции.
Кажи си направо коя/ и компании имаш за продаване и не си мисли, че ще те прочете Джими или някой друг гуру и ще си промени мнението, само защото си агресивен.
Може и на лични!
Ааааа не! Не така. Държа да е публично, поне да разберем за какво беше цялото това напъване.
П.С. Надявам се, че си го изтрил сам този коментар, че ако е бил модератор...
Eларгото го кешира откак се помни, а то продължава да пълзи нагоре Ако все пак съжалява, че го е свършил или вече няма идея с какво да тъпче бенца, да го пълни с фритюрно масло. Като няма риба и рака е риба.
Не е препоръка... !!!
"Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany
Коментар