IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! Архив до 24.03.2015

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Не очаквам спад, но къде са големите пари и инвеститори, които ще задвижат пазара.Както вече писах аз съм 98 процента в акцииСледите ли нагласите на бизнеса, или те не са важни..о,
    Внимавай какво си пожелаваш за да не вземе да стане истина Радвай се, че много важни решения се взимат в Брюксел и купувай преди да са дошли ония, които чакаш! Ти си благословен, Сине Божий, че живееш тук и сега... възползвай се и бъди щастлив
    Keep going ...

    Коментар


    • Не очаквам спад, но къде са големите пари и инвеститори, които ще задвижат пазара.Както вече писах аз съм 98 процента в акцииСледите ли нагласите на бизнеса, или те не са важни..о,

      Коментар


      • Ще припомня и един физичен закон... Силата Божия=Масата Божия по Ускорението Божие
        Keep going ...

        Коментар


        • Инвеститорите са умните пари на прозорливите българи, които били емигрирали Финансовите пазари си имат свои правила и пулс и всеки, който очаква по-сериозен спад просто не ги разбира
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
            +1

            Напълно подкрепям. И аз бих се радвал ако се сбъднат дори наполовина оптимистичните прогнози на Батя и dddd, но не съм особен оптимист в средносрочен план.
            +1
            то многото хубаво не е на хубаво...пък знае ли човек....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              4д , мога ли да попитам..Кои според теб ще са основните купувачи на акциите за ръста.?.Ако местните ИП, какво чакат и не започват, същото се отнася и за Фондовете..Те би трябвало да знаят и отчитат, така благоприятните посочени от теб условия..Или мислиш, че не са мотивирани да спечелят и нямат прозорливи анализатори..
              2.Ако смяташ, че ще купуват чужди инвеститори,..защо още се бавят..Би трябвало да знаеш, че в Румъния има добри ръстове..И последно, как мислиш Банките по малко информация ли имат, за да не са забелязали отбелязаните от тебе факти.
              Много ми се иска да си прав, нокъде са инвеститорите, които всички чакаме..
              Твоя инвеститор нали дойде

              Коментар


              • 4д , мога ли да попитам..Кои според теб ще са основните купувачи на акциите за ръста.?.Ако местните ИП, какво чакат и не започват, същото се отнася и за Фондовете..Те би трябвало да знаят и отчитат, така благоприятните посочени от теб условия..Или мислиш, че не са мотивирани да спечелят и нямат прозорливи анализатори..
                2.Ако смяташ, че ще купуват чужди инвеститори,..защо още се бавят..Би трябвало да знаеш, че в Румъния има добри ръстове..И последно, как мислиш Банките по малко информация ли имат, за да не са забелязали отбелязаните от тебе факти.
                Много ми се иска да си прав, нокъде са инвеститорите, които всички чакаме..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Аз пък не съм съгласен ...Същите проблеми ги имаше и когато Софикс ...1900....
                  Е ,скоро (месец-два)няма да сме чак толкова, но Софикс 600-700 си е нормален таргет.
                  Жалко за Лудогорец днес и все пак - респект!
                  Last edited by Dmirkata; 09.12.2014, 23:59.
                  не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                  Коментар


                  • Аз пък не съм съгласен с теориите на Гетов. Същите проблеми ги имаше и когато Софикс беше 1900. За мен е важно не текущото състояние а в каква посока се изменя. Според мен това е търсене на аргументи да докажем песимизма си. Това за пореден път показва, че всеки вижда това, което иска да види. В случай, че е средно интелигентен може да покаже и относително убедителни доказателства за това.
                    Пък за проблемите с енергетиката е направо смешно. Докато предното правителство смазваше ЕРП и ВЕИ опитвайки се да им открадне парите за да вкара ликвидност в тяхната пирамида КТБ, Софикс беше 626 и беше ОК. Докато се опитваха да ограбят държавата през Южен поток и АЕЦ Белене беше ОК. Докато никой не правеше нищо по интерконекторите беше ОК. Докато нямаше концесия Хан Аспарух беше ОК. Докато петрола беше скъп беше ОК. Когато Овчаров се отказа от изгодният за нас договор за транзит на ГАЗ беше ОК. Появи се правителство, което се опитва да защити интересите ни и изведнъж енергетиката стана проблем.
                    Пак казвам за мен не е важно текущото състояние а в каква посока се променя. Когато борсата е отчела много лошо а то се промени към лошо е стабилно основание за ръст и обратно. Примера с лихвите е фрапантен. Те непрекъснато намаляват а Гетов отчита това като лошо нещо защото все още били по-високи от тези в Европа. Когато се изравнят с тяхните това е вече ЛОШ знак за борстата защото от тук нататък могат само да растат.
                    За борсата не е важно абсолютното моментно състояние а промяната, нейната посока и степен, която дтрябва да бъде отразена в промяна на цените. Нали ние искаме да спечелим от отклоненията в борсовите котировки.
                    Нямаше да пиша, но се дразня от откровенни глупости.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      +1

                      Напълно подкрепям. И аз бих се радвал ако се сбъднат дори наполовина оптимистичните прогнози на Батя и dddd, но не съм особен оптимист в средносрочен план.
                      Много ++++ и от мене за Гетов и постнатото от него.
                      Има и още много да се добави, но това стига засега.
                      Не очаквам нищо повече от 1-2% бг ръст годишно следващите години и то при оптимистичен сценарий.
                      Което пък както и да го погледнеш си е продължаващо затъване в тинята на и без това умиращата ни държава....в която бият и лекарите, а 80% от последните 5 курса випускници са вече навън.

                      Нооо, бфб може да расте и без фундамент, на което се и надявам, аче левъриджа ми е много по голям от на 4д-то, т.е. имам бая за продаване.

                      Но предпочитам да си бъда реалист, а не да "ловя златисти пеперудки в розова мъгла" както се изразяваше навремето един от героите на Чандлър..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        Правилно. И енергийна зависимост именно от тази Русия, която уж няма да ни пречи повече. dddd, харесвам аргументацията ти, защото това е начин да се води дискусия. Бих искал да изброя и няколко пункта, които пречат на България и нейното икономическо развитие.

                        1. Социална и демографска криза - в България способните хора са вече силно намалели. Просто освен в София няма наистина материал. Звучи крайно, но е истина. Циганията взема връх, скоро и неквалифицирана работна ръка няма да може да се намери. Това е най-сериозният проблем на България и в момента е необратим.

                        2. Хората способни да задвижат бизнеса и икономиката са много малко. Бизнес културата е много ниска. Едрият бизнес се движи масово от бивши "спортисти". Това не се променя за 5-10 години. Нужни са поколения.

                        3. Картелни споразумения в секторите от икономиката, които "дърпат" основния ресурс на населението - именно енергетиката, банките, лекарставата, храните. Остава малко за потребление, което да помогне на малкия и среден бизнес да успява и да задвижи икономиката. Икономика без малък и среден бизнес не е икономика. Картелите не могат да бъдат разбити или да се саморазпуснат, защото политика и едър бизнес са вкоренили в едно цяло под нарицателното мафия. Тези, които имат властта нямат волята.

                        4. Слаб политически елит - този политически елит е показал неспособността да се бори с неправдите. Политиците крадат и ще крадат. А всички усвоени еврофондове ще продължат да се усвояват "по схема", а не в интерес на обществото. Размразени еврофондове не ме блазнят, защото от тях сме видели наистина малко. За разлика от това не искаш да знаеш от първа ръка колко хора занимавали се с големи евро-проекти си купиха имоти във Виена за милиони. За да се оправи това са нужни минимум още две поколения.

                        5. Високи лихви, не ниски лихви. В Европа жилищен кредит се взима на лихва около 1.75-2 %. Това в България би довело до нов бум на строителството, което ще задвижи цялата икномика. Инвестиционните кредити в момента са минимум около 4.5-5%, а в Европа са максимум 2%. В хоризонт 10-15-20 г. това прави много пари за банките, но малко за бизнеса и обществото.

                        6. Слаб вътрешен пазар, висока междуфирмена задлъжнялост.

                        7. Ниска конкурентноспособност на българската икономика в рамките на ЕС. За това има както обективни (географска отдалеченост), така и субективни причини (ниска производителност на труда, нискотехнологично производство).

                        Уф, имам още да пиша, но ще спра дотук. Ако акциите се качват, ще печеля с удоволствие, но фундамент за стабилен ръст няма. Фундаментът са хората (било то политици, бизнесмени, работници или потребители) и културата. Там нещата няма да се променят през 2015 г. Нито през 2020 г.
                        +1

                        Напълно подкрепям. И аз бих се радвал ако се сбъднат дори наполовина оптимистичните прогнози на Батя и dddd, но не съм особен оптимист в средносрочен план.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Като мислиш със сапа е така....
                          То проблеми има и ще има,но дайте да ги захапим след април,сега празници идват,
                          трябва да се кефим на живота.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Сериозен ли си бре? Не знаех за това..
                            Като мислиш със сапа е така....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Ти не можеш да мислиш.
                              Сериозен ли си бре? Не знаех за това..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Аз пък взех да се замислям дали пак няма да върне под 520 софикса.
                                Ти не можеш да мислиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X