IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! Архив до 24.03.2015

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро, спекуланти!

    Какво е менюто за днес? Меча пастърма?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      абсолютно съм сериозен .....немалка част от заема трябва да е погасена, ако не е погасена трябва да е провизирана.......

      хубаво е като се споменават цифри да са коректни ...
      Знаем я коректността на батката. ако се оставим на нея - дръж ( и тоя) картоф !!!
      Коментара ми беше по повод разработките на батката - като се умълчи значи купува, като заприказва значи продава, както казах - не сме расли в саксии все пак !!!
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • абсолютно съм сериозен .....немалка част от заема трябва да е погасена, ако не е погасена трябва да е провизирана.......

        хубаво е като се споменават цифри да са коректни ...
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          отдавна не са 350 милиона...
          e, говорим принципно, само това липсваше за 350-те мил., а на въпроса за лисунгера станишев защо няма отговор, или мигар има значение !?
          Марков, както казах аре, по-сериозно все пак, това че сме на бфб не значи че са ни торили в саксии
          разбираш какво искам да кажа. при това съвсем доброжелателно разбира се
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • отдавна не са 350 милиона...
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Якоо, значи ПИБ за да ги догони трябва да мине 8 кинта. Отделно форуръд Р/Е ми излиза под 3!
              Скъп ни бил пазара, а!? Скъп е за който не знае какво да купува
              с 350 милиони за кремиковци ли го смяташ това форуърд... Ей големи сте математици за да водите дебата за на хилядата половината. ))
              Въпрос - чия банка щяха да спасяват (тайно) (ako se наложи) лисунгера станишев и орешарски
              че си се набучил в пиб е ясно, ама дай го малко по-сериозно
              Last edited by precakanoto; 18.03.2015, 23:33.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Спомняма си, че някъде в началото на 2009 г. имаше някакъв коментар, който беше нещо такова:

                Че ще има спад на SOFIX под 250 пукнкта, май две мнения по въпроса няма.
                Велик си Ванка ! Точно така беше! Целувки )))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Якоо, значи ПИБ за да ги догони трябва да мине 8 кинта. Отделно форуръд Р/Е ми излиза под 3!
                  Скъп ни бил пазара, а!? Скъп е за който не знае какво да купува
                  То при банките всичко зависи от това какво са си вкарали в балансите и какво не. Очевидно румънците вярват на Сосиете женерал, която всъщност е основния собственик на БРД. И пак очевидно българите не вярват на Цеко и компания.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Източна ЕВропа. Тъй като имам румънски компании мога да ти кажа много лесно техните коефициенти. Става дума за блу чипове само. Петром очаквано ПЕ 5,2 Трансгаз 5,6, Ромгаз 9,2, Транселектрика 4,6, Фондул проприетатеа 11,6. Това се все такива каквито имам. Единствената по-скъпа ми е една румънска банка БРД която се търгува на ПБ 1,1. Но и трудно може да се вземе по-евтино последните години.
                    Якоо, значи ПИБ за да ги догони трябва да мине 8 кинта. Отделно форуръд Р/Е ми излиза под 3!
                    Скъп ни бил пазара, а!? Скъп е за който не знае какво да купува

                    Коментар


                    • А американите ръстат ли ръстат,радват се на по лошите прогнози за икономиката си........ей луда работа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Ванка, няма ли да цъфнем и на кота 250, както казваше СпоменЬ
                        Спомняма си, че някъде в началото на 2009 г. имаше някакъв коментар, който беше нещо такова:

                        Че ще има спад на SOFIX под 250 пукнкта, май две мнения по въпроса няма.

                        Не помня кой го каза това, както и не помня конкретните цифри, но си спомням, че такъв спад не видяхме и някъде по същото време видяхме абсолютното дъно на SOFIX.

                        Сега дали ще стигнем до 250 пункта, било то при BGTR30 или SOFIX, графиките нищо не ми казват. Далл Богг живот и здраве, дано не видим (пак) такива ниски нива на SOFIX!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение


                          Нахвърлях пак едни графики и ето какво ми казаха те:

                          Развитие на борсата към средата на март 2015

                          Има индикации, че сме в началото на някакъв възходящ тренд (или възходяща корекция, ще видим) и който купува акции сега, може да се окаже със серизна печалба след време!
                          Ванка, няма ли да цъфнем и на кота 250, както казваше СпоменЬ
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар




                          • Нахвърлях пак едни графики и ето какво ми казаха те:

                            Развитие на борсата към средата на март 2015

                            Има индикации, че сме в началото на някакъв възходящ тренд (или възходяща корекция, ще видим) и който купува акции сега, може да се окаже със серизна печалба след време!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Как може да твърдиш, че пазара е вкарал прекалено добри очаквания, след като един пост п-долу каза, че в България няма очаквания и не знаеш какво е включено в тях? Когато говори за навън си системен и логичен. Проговориш ли за България всяко мнение противоречи на предното.

                              Как може да твърдиш, че пазара е вкарал прекалено добри очаквания, след като един пост п-долу каза, че в България няма очаквания и не знаеш какво е включено в тях? Когато говори за навън си системен и логичен. Проговориш ли за България всяко мнение противоречи на предното.
                              наистина ли не се сещаш от къде идват противоречията при равновесов???

                              ами да ти кажа тогава

                              проблема му е,че сляпо вярва на левите пИдали защото е червен и в червата си ---- ето от там е и цялата му неприязън към сегашното положение в страната

                              червената хунта не е на власт в българия и всичко им се вижда в черно

                              и това не е само при равновесов (когото много уважавам между другото), ами същите проблеми наблюдавам при форекс-мастъра, при мисирката и други леви пИдали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Да, и ако погледнеш до юни как растяха печалбите на МСХ съвсем нормално бе да се използва ПЕ 25-30. След това растеж се спихна достигна плато, печалбите намаляха и като абсолютна сума и цената в момента специално на МСХ според мен си е справедлива. Не мисля че е скъпо, но и не мисля че е евтино. А миналата година пролетта си бе откровено евтино. Каквото и писах тогава.
                                къде видя такова дирижабълско п/е на бфб
                                освен множеството на онези където не може да се дефинира п/е (като при елтос например) другаде не се сещам по-балонесто
                                нищо против нямам, само казвам, че самонадъхването не е добър съветник на спекуланта
                                Last edited by precakanoto; 18.03.2015, 19:11.
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X