IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! Архив до 24.03.2015

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    66% от трудоспособните гърци са завършили гимназия, 38% от португалците, 54% от испанците и цели 57% от италианците....

    Та те не знаят да смятат...
    ..
    Гърците ли не могат да смятат.....това да не вица на деня...

    Коментар


    • 66% от трудоспособните гърци са завършили гимназия, 38% от португалците, 54% от испанците и цели 57% от италианците....

      После тези същите гласуват и ги сътворяват едни.... А също имат претенции и да са получавали заплати и то високи! А после световният заговор / системата са им виновни! Та те не знаят да смятат...
      То не става само с гледане на мачове и висене по кръчмите в бабаитска поза по цял ден. Виждал съм ги аз тези южноевропейски павиани..
      Last edited by Fiscalist; 25.01.2015, 14:47.
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Както и да завършат изборите в Гърция повечето български спекуланти ще бъдат иненадани от това, че пазарите в Европа почти няма да реагират. Обикновенно се спазва правилото купувай новината и продавай факта.
        Нека предположим, че изборните резултати са по-доби от очакваното. Логично е да скочат пазарите. Нека приемем и вариант за силно негативен изход от изборите. Повечето български спекуланти изобщо не са разбрали какво се случи предният път в Гърция и какви бяха механизмите по които се изнасяше проблема извън тяхните граници. Нека разгледаме какво е най-лошото което би се случило. В четвъртък когато за последно гледах доходността на гръцките десетгодишни облигации тя беше 9,25 процента. Според мен това отчита доста катастрофални сценарии. Да предположим, че в следствие на ужасни политически събития цената на техните облигации спадне още на половина спрямо текущите стойности. Кои са собственици на дълга? За разлика от предният път в момента почти 90 процента е собственост на публични кредитори като МВФ, ЕС и други подобни. Частният сектор притежава книжа за максимум 35 милиарда евро по текущи пазарни цени. Дори и да приемем катастрофални обезценки то загубите няма как да превишат 20 милиарда за целият частен сектор. Нека разгледаме какво се случи през последната седмица с доходността на облигациите в Европа. Тя непрекъснато спада. В следствие на очакваните действия на ЕЦБ доходностите по европейските десет годишни облигации спадна до около 1,5 процента. Немските облигации се търгуват на малко над 0,4 Процента доходност. Това означава огромни капиталови печалби в облигационният сектор. По памет италианският дълг е 2 трилиона. Нека цената му се е повишила само с един процент, то тогава това нищожно повишение а реално то е много по-голямо би било равно на теоретично най-големите възможни щети причинени на частни държателите на гръцки облигации. Следователно единственият канал за реални щети би бил да видим покачване на доходността на облигациите на другите държави от периферията. В задачат се пита защо при такава пряка връзка в съзнанието на българският спекулат през последните месеци расте само доходността на гръцките облигации а на Италия, Испания, Португали .... се срутва? Видимо пазара счита, че няма връзка и отчита гръцката трагедия като локална. Каква е вероятността при програмата за изкупувания на Драги да видим значително покачване в доходността на облигациите?
        Да погледнем банковият сектор като друг възможен канал за влияние върху европейската икономика. Каква част от вероятните щети не са провизирани и какво би било влиянието им върху банковите баланси. Дори и тук да приемем при най-лош сценарий около 30 милиарда нови загуби за западните банки това пак е нищожна част от това, което те ще спечелят продавайки облигациите, които притежават на ЕЦБ.
        Как би повлияло на България? Според мен много по-слабо от това което се отчита. Аз имам големи съмнения за това, че български контрагенти имат някакви сериозни експозиции към гръцки държавен и частен дълг. Отделно ние нямаме експозиции към гръцката банкова система а те имат към нас. В най-лошият случай ще има преструктуриране на българският банков пазар, където гръцките банки ще губят дял а други ще печелят.
        Нека вземем и последният значим канал за влияние върху икономката. Износа ни за тях е малко над 6 процента от общият ни износ. Да предположим, че той падне с около 15 процента в следствие на допълнителното забавяне на тяхната икономика. То общите щети биха били с около 1 процента от износа ни. Част от този износ би могъл да се пренасочи другаде и реалните щети биха били по-малки. Отделно при текущите цени на долара ще имаме ръст към други контрагенти, които ще превишат много кратно възможно най-негативният гръцки сценарий. Нека добавим и спада на цената на петрола, което би довело до около 2 милиарда лева годишно спад във вноса. Видимо възможно най-негативното влияние на Гърция върху нетният ни износ е нищожно и се компенсира от другите положителни фактори.
        Всичките апокалиптични очаквания няма да се сбъднат. На този етап по-важното е дали Украйна ще получи международна финансова помощ. Това би било изключително важно за целият регион и шансовете за такова събитие растат непрекъснато.
        В момента Гърция дължи малко над 300 млрд. евро на различни кредитори. Около 200 млрд. евро се дължат на институции от еврозоната – Европейския фонд за финансова стабилност и Европейския механизъм за стабилност, които събират средства благодарение на гаранции от еврозоната. Останалата част се дължи на Международния валутен фонд, Европейската централна банка (ЕЦБ) и на частни кредитори.

        Според Нолънбек ако Гърция фалира, това ще се държи най-вероятно на задълженията към членовете на еврозоната. За да се свали дългът на Атина до управляемо ниво, ще бъде нужно отписване на поне 150 млрд. евро.

        Естествено такова отписване ще означава, че гаранциите ще влязат в сила. Политиците от Европа в момента са в паника, тъй като това би бил момент, подобен на фалита на Lehman Brothers, който активира финансовата криза през 2008 г. Испания, Италия и Франция са гарантирали около 50% от този дълг. Един фалит би довел до значително увеличение на дълга на всяка от тези страни. Това най-вероятно би бил повратният момент за Италия, чийто настоящ дълг спрямо брутния вътрешен продукт (БВП) е над 130% и има няколко десетилетия практически без растеж.

        Спасявания на банки и произтичащите от това банкови кризи стават все по-вероятни. ЕЦБ най-вероятно ще трябва да се намеси, за да монетаризира дълга на тези страни. Натискът върху Германия да напусне еврозоната би бил огромен.

        .................................................. .......

        Европа спаси Гърция, за да спаси банкерите си. Без помощта Гърция щеше да фалира и да се завърне към драхмата. Тя щеше да бъде принудена драстично да намали заплатите и бонусите в държавния сектор. Щеше да ѝ се наложи да ореже увеличенията на заплатите, които я вкараха в дълговия капан. Сега Гърция може да потопи цяла Европа, а европейският данъкоплатец и гражданин не знаят какви трудности ще ги сполетят скоро. И всичко това - за да се премести богатство от нямащите към имащите.

        http://www.investor.bg/centralna-i-i...evropa-187973/

        Коментар


        • Welt am Sonntag вещае страшна катастрофа за Европа след изборите в Гърция

          http://www.blitz.bg/news/article/315757

          Коментар


          • В общи линии съм съгласен.
            Но точно поради тази причина не разбирам.
            Защо си в бг акции, вместо в акции на европейски банки?

            Коментар


            • Както и да завършат изборите в Гърция повечето български спекуланти ще бъдат иненадани от това, че пазарите в Европа почти няма да реагират. Обикновенно се спазва правилото купувай новината и продавай факта.
              Нека предположим, че изборните резултати са по-доби от очакваното. Логично е да скочат пазарите. Нека приемем и вариант за силно негативен изход от изборите. Повечето български спекуланти изобщо не са разбрали какво се случи предният път в Гърция и какви бяха механизмите по които се изнасяше проблема извън тяхните граници. Нека разгледаме какво е най-лошото което би се случило. В четвъртък когато за последно гледах доходността на гръцките десетгодишни облигации тя беше 9,25 процента. Според мен това отчита доста катастрофални сценарии. Да предположим, че в следствие на ужасни политически събития цената на техните облигации спадне още на половина спрямо текущите стойности. Кои са собственици на дълга? За разлика от предният път в момента почти 90 процента е собственост на публични кредитори като МВФ, ЕС и други подобни. Частният сектор притежава книжа за максимум 35 милиарда евро по текущи пазарни цени. Дори и да приемем катастрофални обезценки то загубите няма как да превишат 20 милиарда за целият частен сектор. Нека разгледаме какво се случи през последната седмица с доходността на облигациите в Европа. Тя непрекъснато спада. В следствие на очакваните действия на ЕЦБ доходностите по европейските десет годишни облигации спадна до около 1,5 процента. Немските облигации се търгуват на малко над 0,4 Процента доходност. Това означава огромни капиталови печалби в облигационният сектор. По памет италианският дълг е 2 трилиона. Нека цената му се е повишила само с един процент, то тогава това нищожно повишение а реално то е много по-голямо би било равно на теоретично най-големите възможни щети причинени на частни държателите на гръцки облигации. Следователно единственият канал за реални щети би бил да видим покачване на доходността на облигациите на другите държави от периферията. В задачат се пита защо при такава пряка връзка в съзнанието на българският спекулат през последните месеци расте само доходността на гръцките облигации а на Италия, Испания, Португали .... се срутва? Видимо пазара счита, че няма връзка и отчита гръцката трагедия като локална. Каква е вероятността при програмата за изкупувания на Драги да видим значително покачване в доходността на облигациите?
              Да погледнем банковият сектор като друг възможен канал за влияние върху европейската икономика. Каква част от вероятните щети не са провизирани и какво би било влиянието им върху банковите баланси. Дори и тук да приемем при най-лош сценарий около 30 милиарда нови загуби за западните банки това пак е нищожна част от това, което те ще спечелят продавайки облигациите, които притежават на ЕЦБ.
              Как би повлияло на България? Според мен много по-слабо от това което се отчита. Аз имам големи съмнения за това, че български контрагенти имат някакви сериозни експозиции към гръцки държавен и частен дълг. Отделно ние нямаме експозиции към гръцката банкова система а те имат към нас. В най-лошият случай ще има преструктуриране на българският банков пазар, където гръцките банки ще губят дял а други ще печелят.
              Нека вземем и последният значим канал за влияние върху икономката. Износа ни за тях е малко над 6 процента от общият ни износ. Да предположим, че той падне с около 15 процента в следствие на допълнителното забавяне на тяхната икономика. То общите щети биха били с около 1 процента от износа ни. Част от този износ би могъл да се пренасочи другаде и реалните щети биха били по-малки. Отделно при текущите цени на долара ще имаме ръст към други контрагенти, които ще превишат много кратно възможно най-негативният гръцки сценарий. Нека добавим и спада на цената на петрола, което би довело до около 2 милиарда лева годишно спад във вноса. Видимо възможно най-негативното влияние на Гърция върху нетният ни износ е нищожно и се компенсира от другите положителни фактори.
              Всичките апокалиптични очаквания няма да се сбъднат. На този етап по-важното е дали Украйна ще получи международна финансова помощ. Това би било изключително важно за целият регион и шансовете за такова събитие растат непрекъснато.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                то че Сириза ще спечелят и ще имат възможността да управляват се знаеше от преди.....но те са популистка партия и техните приказки и предизборни обещания са от ден до пладне
                Ще видим

                Коментар


                • Първи Exit poll от Гърция: СИРИЗА води с 33.5% - 35.5%

                  В парламента може да влязат 7 партии

                  Седем партии може да влязат в новия гръцки парламент след предсрочните парламентарни избори, които се провеждат денс. Гръцката радикална левица СИРИЗА набира 33.5% - 35.5% и води пред управляващата Нова демокрация с 6 до 10%. Това сочат първите данни от Exit poll , предава кореспондентът на РИА Новости в Атина.

                  Според данните, Сириза набира 33.5-33.5% от вота, а управляващата дясноцентристка партия Нова демокрация – 25.5-27.6%. Трета е крайно дясната „Златна зора” с 6.4%, след нея са партия „Река” – с 6.2%, Комунистическата партия на Гърция – 5%, ПАСОК – 4.5%, Независими гърци – 4.3%.

                  Партията на Георгиос Папандреу засега получава едва 2.9% от гласовете и не преминава трипроцентната бариера за влизане в парламента.

                  http://www.blitz.bg/news/article/315734

                  Нещата отиват на пълно мнозинство.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                    The Scotsman: Сириза се готви да спечели изборите в Гърция

                    http://www.focus-news.net/news/2015/...-gartsiya.html

                    За който не знае победителя печели и 50 депутата бонус, да управлява по лесно. Купона продължава.
                    то че Сириза ще спечелят и ще имат възможността да управляват се знаеше от преди.....но те са популистка партия и техните приказки и предизборни обещания са от ден до пладне

                    Коментар


                    • The Scotsman: Сириза се готви да спечели изборите в Гърция

                      http://www.focus-news.net/news/2015/...-gartsiya.html

                      За който не знае победителя печели и 50 депутата бонус, да управлява по лесно. Купона продължава.

                      Коментар


                      • Абе, голямо писане голямо чудо. Мисля че, подкрепям мнението, че световната финансова система излиза извънконтрол и е нужно да бъдат сложени юзди и чисто икономически това е вредно за света, защото пазарите на стоките вече нямат нищо общо с производство и наличности, а с финансовите пазари и най-лошото техните спекулации. Това прекалено голямо объщане и многото сделки със спекулативна цел изкривяват пазарите и надуват балоните, световните финансови кризи идват все по- бързо.

                        С две думи подкрепям човека дето го хранехте, много трезва преценка според мен. Подкрепям този данък в световен мащаб.

                        Аз май съм като Киро и аз съм оптимист явно вече. То ЕЦБ размърда целия сввт, та ние ли нема да мръднем
                        Last edited by pepe1234; 25.01.2015, 05:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                          Как бе... имаше тука един юноша блед дето постоянно за ръст говореше, не помня вече ника му, изгуби се... не пише вече.
                          Да бе помня го тоя.Все спореше с мен ама нещо се покри.Той беше от ония еднодневки дето и ника не им запомням.

                          Коментар


                          • Ами пожелателно е..С тези некадърни Черешари има голям шанс да не позная.Добре, че все пак съм предимно в дивидентни акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Хааа репо, да не е в швейцарски франкове
                              е хайде сега...заигравка с отминали факти,които нямат отношение към бъдещето в конкретния случай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ти женен ли си бре ?
                                Ако бях на мястото на жена ти такава точилка щеше да ядеш....

                                какво общо има жена ми с инвестирането в конкретния случай???

                                Коментар

                                Working...
                                X