IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДЗПО къде да си преместя партидата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Струва си доброволен фонд - най-малко защото човекът може да си намали данъкът с 10%. Даже май може с 10% от фондът и още 10% от човекозастраховка, тоест общо 20...
    Значи по тази сметка държавата ще ми даде 10% отгоре на платените данъци ))))
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Струва си доброволен фонд - най-малко защото човекът може да си намали данъкът с 10%. Даже май може с 10% от фондът и още 10% от човекозастраховка, тоест общо 20.
      Ако може само с 10% - избирам човекозастраховката (т.е. - избрал съм я), но ако може и двете - нелоша идея - щом Дянков ще е прецакан
      Ти ли не знаеш маймуно!!!
      абе готино си е животозастраховката, ама(отварям спор в грешна тема май):
      Спазариш се за 20-30години(и ако ги изтеглиш преди това търпиш санкции-откуп или там както се казваха) и идват едни като Химимпорт купуват застрахователя и ти бухват целия капитал в инвестиции на дялове от Химснаб, Сила холдинг, Зърнени храни, Компания галата и подобно празно пространство и си викаш айде изгорех!!!
      А от доброволния фонд мога да ги изтегля или прехвърля по всяко време ако усетя проблеми и санкцията е че връщам 10% спестен данък и то само върху вноските.

      Успех!
      Last edited by tony1975; 01.04.2012, 21:10.

      Коментар


      • Струва си доброволен фонд - най-малко защото човекът може да си намали данъкът с 10%. Даже май може с 10% от фондът и още 10% от човекозастраховка, тоест общо 20.
        Ако може само с 10% - избирам човекозастраховката (т.е. - избрал съм я), но ако може и двете - нелоша идея - щом Дянков ще е прецакан

        Съни - проблемът е, че ние - дето сме под 40-годишни, няма да получим нищо и от НОИ. Освен това Доброволните фондове не ме принуждават да им давам пари... за разлика от Тотю, който ме заплашва едва ли не с каторга, ако не желая да внасям УЖ за моята бъдеща пенсия, а всъщност да плащам данък Мангал.
        Last edited by Императорът; 01.04.2012, 20:59.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          а, сега разбрах - само един въпрос имам:

          - следя ти творчеството във форума и темите за Евро-дружеставата, така че ми изглеждаш интелигентен човек, който може да се грижи сам за парите си, та за чий си навираш парите ДОБРОВОЛНО в пенсионен фонд
          Щом е доброволно, всеки има право да си хвърля парите за каквото иска, но много смешно почва да изглежда темата "къде да си преместя партидата в ДЗПО".
          Ами реално никакво значение няма, защото ДЗПО никога няма да започне да изплаща пенсии, или те ще са от такъв порядък, че от страх да не получат народната любов собствениците на ДЗПО фондове дружества ще се помолят на държавата да ги закрие, преди да почнат да плащат нещо. За момента щетите са над 730 милиона лева реални пари съвкупно:
          1211 – Измамата принудителни задължителни “частни пенсионни фондове”

          А от декларираното, че другото го има по "личните сметки", много е съмнително какво има в действителност. Евентуално кеша и депозитите. Другото са основно държавни облигации (сигурната инвестиция...), корпоративни облигации (не толкова сигурна) и високодоходни акции...
          911 – Къде принудителните задължителни „частни пенсионни фондове“ са инвестирали парите на данъкоплатците
          Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            а, сега разбрах - само един въпрос имам:

            - следя ти творчеството във форума и темите за Евро-дружеставата, така че ми изглеждаш интелигентен човек, който може да се грижи сам за парите си, та за чий си навираш парите ДОБРОВОЛНО в пенсионен фонд
            Благодаря,
            още се уча има много по-стари и мъдри съфорумци, ами 2 причини:
            1. Започнах да внасям много преди да знам какво има зад абривиатурата БФБ
            2. Диверсификация

            Коментар


            • а, сега разбрах - само един въпрос имам:

              - следя ти творчеството във форума и темите за Евро-дружеставата, така че ми изглеждаш интелигентен човек, който може да се грижи сам за парите си, та за чий си навираш парите ДОБРОВОЛНО в пенсионен фонд
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Аз също съм стар клиент от самото начало! И ако това не е вярно, сещаш ли се какво ще ти се случи? Още утре ще проверя!
                Еееееее, добре ме преметна на 1-ви април

                Момчета пак да повторя говоря за ДОБРОВОЛНИЯ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Таксата беше 20лв, но май от скоро приеха промени с които я махнаха.
                  Трябва да има заверка от нотариус.
                  Друго няма.
                  Не всяко дружество товари 5% на входа на мен в Доверие , като стар клиент с повече от еди колко си вноски в ДПО ме таксуват 3,5%
                  Аз също съм стар клиент от самото начало! И ако това не е вярно, сещаш ли се какво ще ти се случи? Още утре ще проверя!
                  Еееееее, добре ме преметна на 1-ви април

                  Коментар


                  • Такси

                    Таксите, които ПОК "Доверие" удържа, целят стимулиране на дългосрочно спестяване:

                    Еднократна встъпителна такса за откриване на индивидуална партида в ДПФ "Доверие" за осигуряване с лични вноски - 9 лв.
                    Еднократна встъпителна такса за откриване на индивидуална партида в ДПФ "Доверие" за осигуряване с вноски от работодател или друг осигурител:
                    до 10 осигурени лица - 9 лв.;
                    от 11 до 50 осигурени лица - 8 лв.;
                    от 51 до 100 осигурени лица - 7 лв.;
                    от 101 до 500 осигурени лица - 6 лв.;
                    над 500 осигурени лица - 5 лв.
                    Такса от всяка вноска при осигуряване с месечни вноски:
                    4 на сто от 1 до 24 месечни вноски;
                    3.5 на сто от 25 до 48 месечни вноски;
                    3.25 на сто над 48 месечни вноски.

                    даже по-малко е била извинявай , но само за Доброволния!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Таксата беше 20лв, но май от скоро приеха промени с които я махнаха.
                      Трябва да има заверка от нотариус.
                      Друго няма.
                      Не всяко дружество товари 5% на входа на мен в Доверие , като стар клиент с повече от еди колко си вноски в ДПО ме таксуват 3,5%
                      стига бе, верно ли Не го вярвам това и да го видя - има ли нещо законово разписано по въпроса и публично, което можеш да постнеш или всичко е лично и няма как?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Таксата беше 20лв, но май от скоро приеха промени с които я махнаха.
                        Трябва да има заверка от нотариус.
                        Друго няма.
                        Не всяко дружество товари 5% на входа на мен в Доверие , като стар клиент с повече от еди колко си вноски в ДПО ме таксуват 3,5%

                        Коментар


                        • e, това с комисионите е много болна тема, ма закон: разрешава безпроблемно краденето на 5% от вноската ти директно, така че всичко си ок от правна глдна точка, що да не си ги вземат?

                          Иначе за местенето - влизаш им в сайта, звънкаш на кол центъра им и те ще те свържат с някой от агентите им. Процедурата е малко тъпа и сложна, щото трябва подпис при нотариус, но от инг (поне при мен) я улесниха максимално и дойодоха с нотариуса до работата ми. А и отнема известно време - няколко месеца беше при мен, за да ти прехвърлят партидата, плюс, че предишния ти ще те чарджи 20 кинта от партидата (не че са нещо, но все пак), а от моята после бяха теглили още 70 кинта, които така и не разбртах защо са го направили?
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Kak става тая работа ПОД Алианц имат печалба 8 100 000 за 2011 и си разпределят 8 000 000 като дивиденти ,а всичките им пенсионни фондове са на загуба с повече от 1% - печалбата им само от комисионните ли идва?
                            Те май нямат никакъв интерес да инвестират добре парите ни - за последните 5 години доходността с натрупване е отрицателна.
                            Май ще ги сменям с ИНГ?
                            Някой знае ли как става и отнема ли много време?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              доверие
                              Гледах някъде справка за 2011год.,ако не се лъжа Доверие имаха доходност около 3%, после бяха ДСК Родина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Ти па кво се изненадваш толкоз, като Доверие имаха години наред най-добри показатели. Аз мислих да премина към Алианц, но се отказах.
                                пътят към ада е осеян с добри намерения.....
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X