IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДЗПО къде да си преместя партидата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    Kak става тая работа ПОД Алианц имат печалба 8 100 000 за 2011 и си разпределят 8 000 000 като дивиденти ,а всичките им пенсионни фондове са на загуба с повече от 1% - печалбата им само от комисионните ли идва?
    Те май нямат никакъв интерес да инвестират добре парите ни - за последните 5 години доходността с натрупване е отрицателна.
    Май ще ги сменям с ИНГ?
    Някой знае ли как става и отнема ли много време?
    Мен, ако ме питаш по-добре си остани в Алианц, че добре се управляват париците ни.

    Коментар


    • ПОК Доверие обаче продължава да купува привилег.Енемонки - интересна работа!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        към ТУ -София щото там учат най умните хора у София.
        Този виц отиди и го разкажи пред медицинския факултет.
        Добре ще се посмеят, на тази глупост.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Mило момиче последния път като си проверявах парите беше преди около месец и там можех да видя само каква сума имам в доброволния и в задължителния фонд.Преди година се виждаше колко са ми вноските каква е доходността колко е таксата.Сега това е покрито.Ма аз съм си свалил данните и мога да смятам.Сега изобщо не мога да сваля каквото и да било.Това са некадърници и откровени мошеници.Всеки месец внасям 100 кинта в задължителния фонд и отделно 50 в доброволния.А тея Юнаци ми прибират такса 5 кинта от задължителния от доброволния незнам колко е.Та за една година внасям 1200 кинта а те ми удържали 60 само за вноска.Каква трябва да е доходността им та да компенсират тези 60 кинта удръжки и да спечелят и за мен.Аз не съм толко глупав макар и селянин та разни софийски тарикати да ме прецакват.Дойде ли момент да мога да си изтегля парите веднага ще го направя.Не им ща нито грижите нито пенсията.Имам към 10 бона.На депозит да ги сложа 700 кинта е лихвата само......Не желая неграмотници завършили УНСС да ми се разпореждат с пари.Това подобие на училище е най добре да се затвори а факултета за счетоводители да мине към ТУ -София щото там учат най умните хора у София.
          +1 Имат наглостта даже да си разпределят дивиденти,въпреки загубите на осигурените си лица.Ще се махаме от там
          Last edited by vale1; 02.04.2012, 13:06.

          Коментар




          • Ето ги великаните от Алианц.
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
              Не е вярно, ако погледнеш партидите в АЛИАНЦ, вноските вече са по-малко от стойностите по партидите, т.е има увеличение на внесените средства.
              Mило момиче последния път като си проверявах парите беше преди около месец и там можех да видя само каква сума имам в доброволния и в задължителния фонд.Преди година се виждаше колко са ми вноските каква е доходността колко е таксата.Сега това е покрито.Ма аз съм си свалил данните и мога да смятам.Сега изобщо не мога да сваля каквото и да било.Това са некадърници и откровени мошеници.Всеки месец внасям 100 кинта в задължителния фонд и отделно 50 в доброволния.А тея Юнаци ми прибират такса 5 кинта от задължителния от доброволния незнам колко е.Та за една година внасям 1200 кинта а те ми удържали 60 само за вноска.Каква трябва да е доходността им та да компенсират тези 60 кинта удръжки и да спечелят и за мен.Аз не съм толко глупав макар и селянин та разни софийски тарикати да ме прецакват.Дойде ли момент да мога да си изтегля парите веднага ще го направя.Не им ща нито грижите нито пенсията.Имам към 10 бона.На депозит да ги сложа 700 кинта е лихвата само......Не желая неграмотници завършили УНСС да ми се разпореждат с пари.Това подобие на училище е най добре да се затвори а факултета за счетоводители да мине към ТУ -София щото там учат най умните хора у София.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                За мен дали ще ме крадат българи или мангали е без значение.......
                Не е вярно, ако погледнеш партидите в АЛИАНЦ, вноските вече са по-малко от стойностите по партидите, т.е има увеличение на внесените средства.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  разкажи повече защо е така
                  Виж обема и структурата на инвестициите в дялове ценни книжа по емитенти.
                  Пазарите, като цяло ще са доста волативни поне още 3 години, а риска за спестяванията на хората не си струва. Портфейла е направен идеално с цел бавно-но сугурно нарастване на партидите на осигурените.

                  Коментар


                  • http://www.capital.bg/biznes/finansi...rite_za_vtora/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      има има от де са събрали 100млн иначе?
                      Е как откъде? От кроманьонци, питекантропи, австралопитеци и неандерталци!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ами ще внимаваш в кой фонд си туряш парите...
                        За санкциите - нормално - няма как да очакваш да си вземеш парите на печалба, ако си подписал договор за 30 години, а речеш да се отказваш на третата. Ако и това не смееш - рискова човекозастраховка можеш да си направиш, цените са смешни...

                        Онакиев - в някакъв смисъл това е така.
                        Ба смешни, моята е 400 еврака чисто рискова

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Не си представях, че има хомо сапиенс в БГ, който да е вложил в доброволен!!!!!!!!!
                          Що бре Лордче?? Хомо сапиенс е създал човека, колко му е да си направи и Доброволно осигуряване А и колкото да ти е мъчно, че теб не те е огряло, много държавни служители имат, за сметка на работодателя

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Ти ли не знаеш маймуно!!!
                            абе готино си е животозастраховката, ама(отварям спор в грешна тема май):
                            Спазариш се за 20-30години(и ако ги изтеглиш преди това търпиш санкции-откуп или там както се казваха) и идват едни като Химимпорт купуват застрахователя и ти бухват целия капитал в инвестиции на дялове от Химснаб, Сила холдинг, Зърнени храни, Компания галата и подобно празно пространство и си викаш айде изгорех!!!
                            А от доброволния фонд мога да ги изтегля или прехвърля по всяко време ако усетя проблеми и санкцията е че връщам 10% спестен данък и то само върху вноските.

                            Успех!
                            Ами ще внимаваш в кой фонд си туряш парите...
                            За санкциите - нормално - няма как да очакваш да си вземеш парите на печалба, ако си подписал договор за 30 години, а речеш да се отказваш на третата. Ако и това не смееш - рискова човекозастраховка можеш да си направиш, цените са смешни...

                            Онакиев - в някакъв смисъл това е така.
                            Last edited by Императорът; 01.04.2012, 22:22.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Не си представях, че има хомо сапиенс в БГ, който да е вложил в доброволен!!!!!!!!!
                              има има от де са събрали 100млн иначе?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Момчета пак да повторя говоря за ДОБРОВОЛНИЯ!!!
                                Не си представях, че има хомо сапиенс в БГ, който да е вложил в доброволен!!!!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X